SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka odżywka białkowa bez L-glutaminy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 151
czy ktos zna odzywkę która nie zawiera L-glutaminy, kwasu glutaminowego (itp)? albo zawiera tego jak najmniej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Ciężko, raczej każde białko zawiera L-glutaminę, chyba, że są odżywki bez glutaminy-ale nie sądzę producenci zwykle wręcz przeciwnie eksponują jej wysoką ilość. A w czym ten aminokwas przeszkadza?

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 151
dla mnie ten aminokwas ma związek z glutaminianem sodu (E621).
o szkodliwości E621 mozna wiele poczytać, a szczegółowo to wygląda, że kwas glutaminowy to dokladnie te same jony w roztworze, E621 to sól tego kwasu.
do tego L-glutamina zamienia sie w kwas glutaminowy (i też odwrotnie)
skoro nawet małe dawki E621 sa uznwane za szkodliwe to po co pakować taki aminokwas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
W takim razie nie pij nawet mleka-podejrzewam, że też zawiera L-glutaminę.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2992 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41803
przeciez bialko sklada siez tych aminokwasow. Jednym z nich jest kwas l-glutaminowy.

bedzie on niemalze w kazdym bialku.

jaja, miesa itd.

nie przesadzaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 151
KOTC,
właśnie zmieniłem nawyk żywieniowy, kupowałem na raz minium 10 chuych serków (200g), czasem i 20 :) Do tego z 10 litrów mleka :) 0,0% (poniekąd trudno dostepne, są głównie 0,5% i wyżej)

zdaje się że ten serek to w ogóle była bomba L-glutaminy - ci co kupuja L-glutaminę bo uważaja że warto taniej by się przerzuili na serek.
co do szkodliwości glutaminianu sodu, potasu i generalnie glutaminianów to najlepiej wyszukac to w połaczeniu z aspartamem.
jak na razie znanalzałem BCAA olimp chyba bez L-glutaminy, ale ta w kapsułakach 1100, bo ta nowa w proszku ma ulepszacz l-glutaminę :) Ale i tak pewności nie mam, bo tam pozostaje (w 1100) około 10% białka nie BCAA (które nie jest opisane, ale z tego co widać gdyby to była L-glutamina to by podali).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Jest to słaba dieta, niepełnowartościowa, a warzywa, tłuszcze, węglowodany? Z takim podejściem-nie powinieneś wychodzić z domu-ze względu na zanieczyszczenia.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
iveride - kwas glutaminowy wystepuje praktycznie w kazdym bialku, nawet w tych niepelnowartosciowych (np w chlebie).

poza tym kwas glutaminowy, glutaminian sodu, i glutamina - to nie to samo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy Cykl

Następny temat

Wspomagacze na mase

Wiecej