SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka masa i czy w ogóle masa...?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
Witam

Trenuję już blisko rok czasu (tak poważniej). Zaczynałem od nieco trudnego pułapu, mianowicie byłem dosyć gruby (była to zaawansowana nadwaga o ile nie otyłość ). Na szczęście, udało mi się zrzucić te zbędne kilogramy (ponad 25 ich było ) i w ten sposób minęło ponad pół roku moich treningów... Trening miałem głównie na rzeźbę, zatem nigdy się za masę nie brałem. Teraz, patrząc na swoje chude łapska postanowiłem wziąść się za masę - w końcu pora na to wskazuje i coby nieco przybrać "respektu" Problem w tym, że po tym całym odchudzaniu (zakończonym w połowie wakacji), do dzisiejszego dnia znowu nieco przytyłem. Nie jest to na pewno tyle, ile wsześniej ważyłem, ale trochę zbędnego tłuszczyku można zauważyć (szczególnie na dupsku, udach, brzuchu i na twarzy). Zastanawiam się teraz, czy jest wart brać się za masę, pomimo tych wzrostów wagi Przeczytałem post Qazara i Nortona odnośnie masy, ale swoje artykuły kierują oni głównie do "sucharów", a ja do takich raczej się nie zaliczam Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31712
pisał pisał, tylko zapomniałem Znalazłem przed chwilą 2 arty o tym i sobie przypomniałem. Jak dla mnie niezły harcore. Na razie wypróbuję tę CCD, bo na ultimate trening mi nie odpowiada. Nie chce mi się mianowicie chodzić na siłkę w sobotę, a we wtorki i niedziele mam kick boxing i też nie poszaleję. I powiem szczerze: obawiam się, że w moim przypadku te ładowania źle by się skończyły

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31712
ja też sporo zrzuciłem przez ostatnie pół roku (może nie aż tyle, ale sporo ). Musisz sobie jasno cel wytyczyć. Ja np trenuję kick boxing, więc jakiejś wielkiej masy mi nie potrzeba. Postanowiłem sobie, że dojadę do 40 cm w bicu i wystarczy. Ogólnie cały czas jestem na lekkiej redukcji. Ostatnio spadały mi mięśnie więc zacząłem brać HMB i znowu zacząłem rosnąć Poza tym HMB pomoże Ci kontrolować tłuszczyk.
Reasumując: bilans kaloryczny bez dodatku, wręcz z lekkim deficytem, HMB i będzie git

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
czyli równo tyle, ile wychodzi mi w zapotrzebowaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31712
tak. Ja mam nawet lekki deficyt, bo chcę jeszcze trochę zrzucić. Przy HMB o dziwo udaje się gubić sadło rozwijając mięśnie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Bez bajek prosze

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 939
Domer - w takim razie co mógłbyś mi poradzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31712
serio wcześniej brałem HMB przy CKD jakieś 3 miesiące i nie byłem zadowolony bo przyrosty były bardzo małe (spodziewałem się większych bo ćwiczyłem dopiero od kilku miesięcy). No i odstawiłem HMB i dopiero wtedy je doceniłem jak mi zaczęły mięśnie lecieć. Teraz biorę znowu i utrzymuję lekki deficyt. Przyrosty są nieduże, ale zawsze. Możesz wierzyć lub nie

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 485
Dokładnie potwierdzm. w czasie redukcji doałem HMB i odziwo przy badani składu ciała wychodziło że troche mieska przyrasta, a tłuszczyk maleje. Niestety 2 tygodnie szlonej pracy niedojadanie i HMB nie pomogło - tłuszczyk -0,5 kg miesko -1,5 :(

Przy zapotrzebowaniu około 2000 spozywam srednio 1950-2000 klorii.

jarek^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
Kopt a jakim treningiem ćwiczysz?? Na masę??
Bo przy redukcji trening na wytrzymałość siłową jest do dupy. Sporo mięśni na tym spada i już nigdy więcej redukcji z treningiem na wytrzymałość siłową!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
I normalnymi sposobami autor tematu mięśni nie zrobi. Co mu po tym że nabierze powiedzmy 2 kg mięśni jak nabierze też 5 kg tłuszczu i jak potem będzie to redukował to więcej mięśni podczas tej redukcji straci niż zyskał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31712
Xero, z treningiem na siłę jest dokładnie tak jak mówisz. Próbowałem, ale efekty były mierne. Robię trening na masę z progresją i nawet się sprawdza. Wiem, że to nie jest "podręcznikowy" sposób, ale metodą prób i błędów wyszło, że jest to dla mnie najkorzystniejsze

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ekto-dietka do oceny

Następny temat

Wypchany brzuch

Wiecej