SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka jest prawidłowa technika ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
Witam,

Jaka jest prawidłowa technika wyciskania sztangi na płaskiej, a może nie ma tej "jedynej" ? Sęk w tym, ze czuje, że bardziej przejmują przy wyciskaniu moje barki pracę, a nie klata, przedni akton barków zaraz będzie najbardziej widoczniejszym miejscem z pośród moich mięśni

Jak ja wyciskam: Plecy przylegają do ławeczki, uchwyt nie za szeroki na sztandze (taki średni) łokcie staram się robić pod kątem 45 stopni, czyli nie na maksymalnie od tułowia, ale nie na max przy tułowiu, ręce prostuje do końca (nie wiem czy to dobrze ?) staram się wtedy napinać klatkę.
Szukałem w necie, ale np co filmik w necie to nieco inna technika ...

Jaką wy stosujecie technikę wyciskania ? jeszcze nigdy nie czułem przy wyciskaniu klatki, może ja jej nie mam xD
ćwiczę ACT, staż trzy tygodnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
włókna mięśni klatki piersiowej są ułożone horyzontalnie więc w zależności gdzie opuszczasz sztange mocniej jest zaangażowana jakaś część mięśnia, jednak czy opuścisz do sutków czy ciut niżej to sprawa drugorzędna, w podstawowej wersji sam musisz dojść dla siebie do optymalnego ruchu ja osobiście opuszczam sztangę troszke niżej niż sutki dla mnie idealnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wypnij klate,ściągnij łopatki, zepnij posladki co spowoduje, że góra grzbietu i minimalna cześc mięśni posladkowych przylega do ławki, ustaw stopy stabilnie na ziemi, głowa cały czas lezy na ławce, nie odrywasz jej.

Przy wdechy poprzez ściśnięcie mięśni piersiowych unieś sztangę do góry [nie pchasz rękami bo wtedy barki i tricepsy przejmą gro pracy, to poprzez siłe ścisku generujesz siłe na wycisnięcie].

Wdech - sztanga idzie do góry.

Wydech - opuszczanie sztangi.


Jeśli nie czujesz klatki przy wyciskaniu - robisz źle technicznie, gro pracy przejmuje barki i tricepsy.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-12-19 16:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 176 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10970
Przede wszystkim, po co robisz wyciskanie na płaskiej? Jeśli celem jest budowa klatki, skos jest generalnie lepszym wyjściem.

Keep it simple, Stupid!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
Tzn. tak, ja teraz zacząłem ćwiczyć od "zera" i ćwiczę ACT taki trening:

1.Przysiad
2.wyciskanie na płaskiej
3.wyciskanie na skosie
...
...
...ect
tak więc samej płaskiej nie robię, a cel na tą chwile jest taki: poprawa wytrzymałości i techniki : )

Wdech - sztanga idzie do góry.

Wydech - opuszczanie sztangi.


Ja chyba robiłem na odwrót, opuszczanie wdychanie powietrza, wyciskanie- wypuszczam. Może to też właśnie błąd ; )

dzięki będę dalej pracował nad techniką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1887
Viren, czyli przy wyciskaniu robi się odwrotnie wdech - wydech? Ja zawsze przy wkładaniu wysiłku robiłem wydech - wydech i pchnięcie:/

Jeszcze jakieś ćwiczenia tego wymagaja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dołączam się, bo to też taki problem mój.


Ja zawsze, gdy "pchałem/wypychałem" ciężar to wydychałem powietrze, więc w końcu jak to jest? Jak np. przy MC pracuje wdech/wydech przy podciąganiu i innych ćwiczeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
Viren
Wdech - sztanga idzie do góry.

Wydech - opuszczanie sztangi.
na odwrót?
może się nie znam, ale jakbym miał tak robić przy większym ciężarze, to chyba bym sie zesrał

Zmieniony przez - juhas514 w dniu 2011-12-19 18:43:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
juhas514
Viren
Wdech - sztanga idzie do góry.

Wydech - opuszczanie sztangi.
na odwrót?
może się nie znam, ale jakbym miał tak robić przy większym ciężarze, to chyba bym sie zesrał

Zmieniony przez - juhas514 w dniu 2011-12-19 18:43:06


Coś mi się wydaję, że Viren po prostu źle napisał, wątpie żeby przy "wysiłku" był wdech - raczej bym nie wyrobił :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1887
2 razy błąd w 1 poście, ee raczej nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Michail
WYDECH - ZAWSZE W CZASIE WYSIŁKU


WDECH - PODCZAS POWROTU DO POZYCJI WYJŚCIOWEJ



Pooglądaj filmiki gdzie ludzie wyciskają i ćwiczą z tego co ja zauważyłem to w większości filmikach jest tak, że WYDECH - Wypychając ciężar na płasko, WDECH - opuszczając sztangę do klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 333 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3850
no pewnie ze tak jest Viren sie pomylil. Przy wypchnieciu sie wypuszcza powietrze a przy opuszaczniu sie wdycha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w treningu - ocena postępów

Następny temat

Trening masy na atlasie

WHEY premium