SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka dieta na mase?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76014 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754750
Miałem na myśli górny zakres kcal a nie dolny. Wklej tutaj wyliczenia po wykonaniu ich.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 354
Mam problem z wyliczeniem zapotrzebowania kalorycznego. BMR wyszło: 1590, ale mam problem z wyliczeniem TEA. Więc tak: TEA: 3 x 95 min x 8 (średnia intensywność treningu) + EPOC(3 x i jaką dać wartość 6 % z 1590 kcal będzie ok? Nie wiem jak dalej wyliczyć TEA, bo po każdym treningu jeżdżę na rowek spalając gdzieś 100 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76014 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754750
6% powinno być dobrze. Jeżeli dalej robisz aeroby to czas ich trwania x 5kcal. Jeżeli interwały to 10kcal. Plus wydaten po wysiłku w zależności od intensywności.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 354
A czemu liczyć aeroby jako: czas trwania razy 5? Jak jeżdżę 12 minut x 5 to mam 60 kcal, a według rowerka spaliłem 100.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76014 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754750
Razy 5, ponieważ jest to w zasadzie żaden wysiłek. Bardziej aktywny wypoczynek niż trening. 100kcal w 12 minut na pewno nie spalisz. Chyba, że zasuwasz interwałami. Z reguły urządzenia tego typu wykazują złe wartości kcal, które spalamy, mocno je zawyżając.

http://potreningu.pl/articles/1029/nie-liczy-sie-czas-pracy-tylko-intensywnosc
http://potreningu.pl/articles/3616/trening-aerobowy-kontrowersje--teoria-vs-praktyka--imtg-vs-spalanie-tluszczu-

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 354
Dzięki za cenne informacje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
To co rowerek pokazuje to można sobie wsadzić gdzieś, każdy sprzęt moze pokazywać inaczej to tylko są przybliżone wartości nie ma co tak temu ślepo ufać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
anubis84
To co rowerek pokazuje to można sobie wsadzić gdzieś, każdy sprzęt moze pokazywać inaczej to tylko są przybliżone wartości nie ma co tak temu ślepo ufać


Wzory podobnie, są to tylko jakieś tam przybliżone wyliczenia nigdy nie oddadzą Ci w 100% wartości.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76014 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754750
Zgadza się. Jednak zaobserwować można, że urządzenia te sporo zawyżają. Tadeusz Sowiński pisał na ten temat. Jak znajdę, to wkleję. Czasami zwykłe aeroby prsez godzinę to wykaz na urządzeniu około 800-1000kcal a w rzeczywistości będzie ok. 350-400.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tego typu zabawki nie są miarodajne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podstawy diety jak zacząć?

Następny temat

tabele kaloryczne

WHEY premium