SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zwiększyć klatkę piersiową?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 945
Mam problem z klatką piersiową wiem że była masa takich tematów ale naprawdę nie bardzo wiem co mam robić klatka niemal się nie zmienia od paru miesięcy na środku niemal nie ma mięśnia jedynie gdzie coś widać to boki klatki zaczyna mnie to denerwować bo wykonuje wyciskanie poprawnie niby ciezar progresuje (słabo od około półtora miesiąca mogę robić max 45kg 5*5) ale zmian w wyglądzie klatki nie widać może powinienem zmienić wyciskanie leżąc? Tylko na co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559

Sukces treningu klatki piersiowej w dużej mierze zależy od wyboru odpowiednich narzędzi treningowych. Nie chodzi tylko o same metody treningowe jakie możemy użyć, ale przede wszystkim ćwiczenia, które możemy użyć aby odpowiednio tą partię treningową. A wybór mamy ogromny. Klatka piersiowa to partia, na którą wymyślone jest chyba najwięcej ćwiczeń, a jeszcze te ćwiczenia doczekały się wielu modyfikacji i nowych wersji.

Na jakich ćwiczeniach powinniśmy oprzeć swój plan? Kilka propozycji poniżej:

1) pompki na poręczach




2) wyciskanie sztangi leżąc




3) wyciskanie sztangi na ławce skośnej




4) rozpiętki - z dowolnym narzędziem treningowym, mamy do dyspozycji hantle, bramę z rączkami wyciągu




5) klasyczne pompki - w zależności od naszych możliwości im podwyższenie jest wyższe tym mamy łatwiej i ćwiczenie jest mniej wymagające




To tylko wycinek bogatej biblioteki ćwiczeń na klatkę piersiową, ważne jest jednak żeby zawsze podstawą treningu były ćwiczenia wielostawowe, podstawowe, które budują nam całą klatkę piersiową. Z czasem można dokładać ćwiczenia, które będą mocniej angażować rejony, które odstają mocniej.

Więcej: https://www.sfd.pl/art/Trening/Środek_klatki_piersiowej,_jak_go_rozbudować_-a1669.html




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-03-29 14:26:34

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Możesz zmienić na przykład na pompki na poręczach, jako bazowe ćwiczenie. A w pozostałych partiach są dobre przyrosty?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 945
Z wyjątkiem barów które już zacząłem trenować inaczej i czekam na efekty to jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
W takim razie spróbuj się pobawi ćwiczeniami i zmień na inne czy pompki na poręczach czy może zmiana sztangi na hantle poprawi sytuację.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 945
Tak chyba zrobię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Mozesz tez wrzucic foto sylwetki, ocenimy i doradzimy nad czym warto bardziej popracowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11941 Napisanych postów 160150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233402
rozpisz tez caly plan treningowy z objetoscią, byc moze gdzies ezy tez problem w regeneracji poszczegolnych elementow obreczy, przez co klata nie pracuje jak nalezy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
nieraz jedno ćwiczenie to za mało by budować masę klatki, 45 to też jakiś ciężar nie jest powalający więc raczej dopiero chyba zaczynasz treningi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 945
Ćwiczę od 9 miesięcy waze 67kg oczywiście 45kg to nie jest ciezar z którego byłbym dumny ale cóż zaczynałem i tak jako kompletne chuhro także
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
Andrzej Banan
Ćwiczę od 9 miesięcy waze 67kg oczywiście 45kg to nie jest ciezar z którego byłbym dumny ale cóż zaczynałem i tak jako kompletne chuhro także


Na spokojnie do wszystkiego dojdziesz każdy od czegoś zaczynał. Jak miska i trening będzie dobry to i ciężary będą szły do góry.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 945
Ogólnie to tak się prezentuje jestem względnie z tego zadowolony ale noo stoję w miejscu







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak najlepiej progresować

WHEY premium