SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zostać trenerem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 648
Witam, to mój pierwszy wpis. Jestem Jakub. Mam takie pytanie jak zostać trenerem boksu, muay thai lub kick boxingu? Czy zaczynając ćwiczyć boks w wieku 20 lat mam szansę zostać dobrym trenerem bokserskim?


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-25 11:55:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
anubis84
można trenować do śmierci a nic się nie nauczyć.

Kolejna sprawa to czy będziesz umiał przekazać wiedzę, ja np bym był słabym nauczycielem, wiem co i jak po co się robi ale żeby komuś opowiedzieć już gorzej

Mam kolegę, który jest drętwy technicznie, a mimo to potrafi nauczyć technik dzieciaki, z którymi prowadzi zajęcia. Moja siostra jest świetna technicznie i też potrafi nauczyć. Ja jestem przeciętny i nie tylko nie potrafię nauczyć, ale wydaje mi się, że uczniowie złośliwie robią z tego, co im staram się przekazać karykaturę.
Nasz śp. Trener miał wrodzony talent do judo i to był problem, bo dla niego mnóstwo było rzeczy oczywistych, a te rzeczy wcale nie były oczywiste dla zawodników. Dlatego sztuki walki na skraju maty, w której był mistrzem nad mistrze nie zdołał przekazać nikomu z nas.
Z kolei p. Antoni Zajkowski (inny trener z wrodzonym talentem do judo i wielkimi osiągnięciami) potrafi wszystko tak rozebrać na kawałki, żeby nawet najgorszy osioł zrozumiał, w czym rzecz i powtórzył.
Talent do trenerki to zupełnie co innego, niż talent do sportu. Wymagane są inne cechy, a umiejętności sportowe są rzeczą tak naprawdę drugorzędną.


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2019-12-31 17:06:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Czy Ty w ogóle trenujesz? Jeśli tak, to jak długo?

Trenerem nie zostaniesz z dnia na dzień jak chociażby kasjerem w Biedronce. Jeśli trenujesz wystarczająco długo, masz wiedzę na temat danej sztuki walki w teorii i praktyce, to potem zostają już tylko kursy na instruktora/trenera. Jeśli je zaliczysz, to dostajesz papier. Jednak sama legitymacja trenerska nie sprawi, że będziesz dobrym trenerem. Musisz potrafić przekazać wiedzę innym.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-12-25 11:58:23
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Trenerem zostaje się kończąc kurs. W tych czasach możesz nawet online zrobić kurs złotnika, ślusarza, czy trenera dowolnej dyscypliny... A żeby zostać dobrym trenerem, to jest to już zupełnie inna bajka. Bo na to składa się znacznie więcej czynników niż skończenie kursu. Zresztą już napomknął o tym kolega wyżej...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 25 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 429
Tak jak zresztą kolega wymienił ,wystarczy skończyć kurs i jesteś,ale czy kogoś nauczysz zostać mistrzem to już inna kwestia.na to składa się wiele czynników, sam musisz być dobry by inni czerpali korzyści.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 648
Jeszcze nie trenuję. Tak wpadło mi do głowy, czy gdybym zaczął trenować boks w wieku 20 lat i starał się to mógłbym zostać dobrym trenerem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 648
Powiedzmy że mocno ćwiczyłbym tak z 5 lat to czy mogłoby coś z tego być, czy to za mało, wiem że to nie tak jak z zostaniemy kasjerem, ewentualnie jak długo trzeba ćwiczyć żeby poznać dyscyplinę i skutecznie jej nauczać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
To również indywidualna sprawa bo jeden szybciej chwyta widzę a inny potrzebuje więcej czasu. Dużą rolę odgrywają też predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Jeden będzie miał predyspozycje fizyczne do tej czy innej dyscypliny, a drugi nie. 5 lat na to, by poznać boks i zacząć trenować innych? To według mnie stanowczo za mało. Musisz nauczyć się podstaw i pewne ruchy wykonywać automatycznie, a to wymaga czasu. Musisz to czuć, jeśli chcesz to przekazać innym. Idź i trenuj może kiedyś zostaniesz dobrym bokserem, a może i trenerem. 20 lat to nie jest jeszcze wiek, który by Cię dyskwalifikował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 25 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 429
Czyli jak mi wpadnie pomysł że chce latać samolotami i być pilotem to też będę się pytać na forum?Najpierw zacznij od siebie ,treningi ,motywacja A potem pomysl lub edukuj innych .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
JakubSur
Powiedzmy że mocno ćwiczyłbym tak z 5 lat...
Jeszcze nie zacząłeś a już snujesz plany "za 5 lat". Może zaczniesz i już po 3 miesiącach stwierdzisz, że boks to nie to
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 140 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 41437
A nie jest tak, że aby zostać trenerem i/lub instruktorem nie potrzeba mieć ukończonych kursów, bo jest to tzw. zawód wolny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Beeranus, przeczytaj jeszcze raz wszystko to, co napisaliśmy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak polepszyć jakość ciosu; technikę, szybkość, siłę. Itd.

Następny temat

Co potrzeba by zostać bokserem?

WHEY premium