SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zbudować silne nogi i zdrowe kolana

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Lekarz ma bardzo nikłe pojęcie jak widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Witam,
Andraste ( i inni obeznani w temacie), czy mogła byś rozpisać się na temat samego treningu nóg przy rozmiękaniu rzepki I/II i kłykcia II stopnia / kwestii siłowni a chondromalacji ? Zasadniczo co innego usłyszałem od ordynatora oddziału, chirurga, rehabilitanta i ortopedy, przy wizycie kontrolnej. Miałem artroskopie, wykryto u mnie w/w schorzenie, jako "leczenie" gps i 3 zastrzyki kolagenowe.
Ostatecznie lekarz(ortopeda) pozwolił wrócić do wspinaczki i gór, dozwolił lekkie biegi(!) zalecił rower ( jeżdze od tego czasu regularnie na szosie). On sam jest sportowcem, zapalonym kolarzem, podobną opinię wydał rehabilitant, wykładowca na awf'ie.
Z biegania sądzę że zrezygnuje, coby nie przeginać, ale interesuje mnie kwestia przysiadów (nie pytałem lekarzy wtedy o to, bo wtedy jeszcze sądziłem że przysiady jedzą kolana) - chciałbym robić ogólny FBW(4 miesiące o kulach i tłuszczu sie zebrało...) i kiedyś jakąś siłówkę, dla szeroko rozumianego dobrego wyglądu ;), a nie wyobrażam sobie ćwiczen w FWB bez angażowania nóg - martwy ciąg czy przysiady to podstawa tego planu(wg. Knife'a :) )
Więc krótko - czy mogę robić przysiady czy też definitywnie odpadają. Jeżeli nie, to co w zamian ?
Tak w skrócie wygląda moja historia życia
Pozdrawiam,

Zmieniony przez - fikus_7 w dniu 2011-08-26 00:33:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zależy od tego co jest przyczyną chondromalacji oraz od stanu tego kolana (jedno z drugim najczęściej się wiąże). Opinię na temat treningu powinien wydać fizjoterapeuta leczący te kolana, a sam proces leczenie tego świństwa powinien trwać właściwie przez całe życie.
BTW Gips i zastrzyki kolagenowe?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 285
fikus_7 jakby nie było to bieganie dla ludzi jest naturalną formą ruchu (bieganie ze śródstopia, które zapewnia "naturalną" amortyzację, a nie sztucznie wylansowane przez firmy obuwnicze bieganie z lądowaniem na stopie, które jest źródłem kontuzji, bo bardzo obciąża aparat ruchu). Oczywiście najlepiej w terenie, nie po asfalcie itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
GPS recorvery - czynnik wzrostu :)
Czyli w teorii bieganie w dobrych butach po bieżni może być ?
Ogólnie to kończę układać plan, w przyszłym tyg. mam zamiar skoczyć do rehabilitanta z prośbą o ocene. Wiem że lepiej nie rzucac się na pewne ćwiczenia bez konsultacji, ale mimo że już chodzę, to mam widoczny pooperacyjny zanik czworogłowa - funkcjonuje i rośnie w miarę ćwiczeń, ale jest o 1/3, może nawet więcej, mniejszy od zdrowej nogi. Dlatego też zależy mi na pełnych przysiadach, bo ponoć dość dobrze stymulują mięsień.
No nic, dzięki za uwagę, będę walczyć o swoje - to jest pewne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 285
Jeśli chodzi o buty to powinny być dobrze dobrane pod względem przeznaczenia (po asfalcie można biegać w takich z dobrą amortyzacją), wagi i rodzaju stopy (neutralna, supinacja, pronacja). Ja biegam w asics gt2160 (po twardszych nawierzchniach, jak asfalt, ewentualnie drogach polnych) i nike alvord 8 (bezdroża, lasy, generalnie tam gdzie miękko, ale przydaje się dobre trzymanie podłoża). Po bieżni elektrycznej biegam mało, dotąd kilka razy, bo nie lubię :p

Oczywiście najlepiej się skonsultować z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
To fizjoterapeuta ma "układać plan" a nie Ty. On jest po to, aby nie bawić się w domysły na temat pełnego przysiadu itp.
Wypowiedzi kolegi o bieganiu to zwykłe pieprzenie, bez większego związku z tematem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 285
Chyba kolega kardam zagalopował się z tym "pieprzeniem". Pieprzyć to się kolega może sam wie z kim i gdzie.

Nawiązałem po prostu do tej wypowiedzi: "Ostatecznie lekarz(ortopeda) pozwolił wrócić do wspinaczki i gór, dozwolił lekkie biegi(!) zalecił rower ( jeżdze od tego czasu regularnie na szosie). On sam jest sportowcem, zapalonym kolarzem, podobną opinię wydał rehabilitant, wykładowca na awf'ie.
Z biegania sądzę że zrezygnuje, coby nie przeginać"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
O takie drobne nawiązanie, płynne przejście z chondromalacji do zmowy firm obuwniczych. Jeśli jest różnica w obwodach quada o 1/3 to nawiązywanie do biegania jest pieprzeniem i to w dodatku szkodliwym .
...
Napisał(a)
Usunięty przez B-REAL za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 285
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW + nogi

Następny temat

klata ,pytanie do fachowcow

WHEY premium