SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zaczac CrossFit?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11123 Napisanych postów 51312 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej. Jak zaczac z CF? Powinienem wybrac jeden WOD i wykonywac go przez jakis okres? Czy jesli chce trenowac 3-4x w tygodniu, to moga to byc np. 3-4 lub nawet 6-8 treningow i "zapetlac" je, probowac poprawiac wyniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24262 Napisanych postów 25141 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1019880
Cześć!

Jeżeli chcesz rozpocząć trenować Crossfit najlepiej będzie jak pójdziesz do CrossFitowego Boxa na zajęcia "Intro", tam przejdziesz przez wszystkie kluczowe "ruchy" oraz technikę, tak byś był dobrze zaznajomiony z metodologią oraz ćwiczeniami. Trener przeprowadzi was przez kluczowe elementy każdej newralgicznej techniki. Natomiast jeżeli chcesz rozpocząć samodzielnie trenować Crossfit, to powinieneś zadbać o naukę techniki poszczególnych ćwiczeń jak przysiad, martwy ciąg, wyciskania, podciągnięcia i inne. To będzie najważniejsze, gdy nauczysz się poprawnie technicznie wykonywać ćwiczenia, powinieneś zacząć wprowadzać powtarzalność czyli aby każde powtórzenie wyglądało identycznie. Następnym krokiem jest wprowadzenie intensywności, czyli pracy szybkiej z dodatkowym obciążeniem. Gdy to ogarniesz możesz wykonywać treningi programowane na różnych stronach Crossfitowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia

nutloveb