SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć?!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Witam. Jest to mój pierwszy temat. Założyłem konto, aby prosić was o radę. Nie wiem do końca jak się zabrać za trening, jak rozpocząć. Przedstawię więc pierw swoją sytuację. Mam 18 lat, około 194 cm wzrostu, 88 kg wagi. Miałem taki długi okres kiedy solidnie ćwiczyłem. Jak nie siłownia to biegi, różnego typu ćwiczenia w domu. Ogólnie mówiąc ogólnorozwojówki. I tak... oprócz poprawy wyników typu biegi itd nic się nie zmieniło i teraz wygląda tak... Dosłownie to wysoki, chude ręce, duże nogi, a cały tłuszcz na brzuchu i wisi to... Brzydko.

Mój cel jest prosty... Pozbyć się tego tłuszczu, a zwiększyć masę mięśniową. Nie myślę nawet o jakieś pięknej rzeźbie czy coś.

I teraz jak mam się za to zabrać? Czy mam pierw redukować ten tłuszcz? A może masę mięśniową zwiększyć? Przeglądałem trochę tematów. Jakbym nie zdecydował się napisać tematu to zrobiłbym tak : Na razie nie jestem w stanie utrzymać dokładnie wytyczonej diety (nie mam póki co do tego warunków) więc ograniczyłbym ilość jedzenia. Wyrzucić z życia syf. Dodać do tego białka. W jedzeniu białko oraz zakupić białko, jakąś paczkę. Siłownia na bok, a ćwiczyć domowymi sposobami. Drążek pompki, biegi.

Jednak nie wiem czy wtedy nie osiągnąłbym jakiś efektów ubocznych typu na brzuchu tłuszcz nadal jest, a masa mięśniowa też jest i coraz gorzej to wygląda niż lepiej... Liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony. Jeżeli myślę źle to proszę o sprostowanie mojego toku myślenia. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
Jeśli chcesz aby to wyszło sensownie to powinieneś iść na te 3 dni w tyg na siłkę. Cwiczeniami w domu zbyt wiele się nie osiągnie, oganiczone pole manewru, monotonia, brak motywacji no i nie wierze, że będziesz targał np 100kilo na martwy w domu

To czy redukcja czy nie zależy jak wyglądasz i jak się czujesz "wisi mi brzuch" jest subiektywne :)

Jeśli mówisz, że też nie masz warunków do poprawnego jedzenia i już myślich o prochach białkowych zamiast żarcia to złe podejście...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Rozumiem. Tak to przemyślałem... I chciałbym zapytać czy taki system będzie odpowiedni :

Na początku chciałbym pozbyć się tego brzucha. I trening wyglądałby przez miesiąc bądź dwa w taki sposób. Codziennie lub 3-4 tygodniowo biegi z rana. Jedynie jakiś mały posiłek, a dokładnie białko. Serek czy coś. Wyczytałem, że w ten sposób zabezpieczę masę mięśniową. Potem w teren przez 40 minut. Lekki bieg... Oczywiście dieta odpowiednia. Do tego dorzucę sobie luźnie ćwiczenia ogólnorozwojowe. ;)

Po tym czasie przejdę na dietę na masę oraz ćwiczenia siłowe, które będą trwać już dłuższy okres.

Osobiście nie jestem przeciwny jakiś dodatkom typu suplementy, jednak nic na początku. Może kiedyś z czasem te białka jak wspominałem w celu uzupełnienia diety.

Czy jest to odpowiedni system? Byłbym wdzięczny za opinię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2466
No bardzo fajnie teraz, że zrozumiałeś :) ja tez nie jestem przeciwny suplementom, zaznaczam tylko, że to się nazywa suplement diety nie zamiennik. prochem masz uzupełnić dietę a raczej braki, ale fajnie ze wiesz o co chodzi.

Moim zdaniem ok, po ok tyg powinna być zauważalna lekka zmiana wagi, jeśli tak to znaczy, że jest ok, jeśli nie to przytnij węgle jeszcze.

Postaraj sie też dopasować tętno biegu, po 5min zatrzymaj się i z zegarkiem sprawdź ile razy puknie żyłka przy szyi przez 15s i pomnoż przez 4 da Ci wynik uderzeń na minutę. Do spalania powinien być z tego co pamiętam ok 140 ale sprawdź tą wartość dla swojej grupy wiekowej bo nie pamiętam dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Dzięki za pomoc. ;) Od jutra zacznę działać, zobaczymy jak to będzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobrze zaczynam

Następny temat

Plan treningowy na Siłowni

WHEY premium