SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak w końcu poprawnie wiosłować sztangielką, w podporze na masę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
Mój staż łącznie podchodzi pod dwa lata a od prawie już roku zająłem się tym na poważnie. Mam dietę i jadę na FBW. Efekty mam bardzo dobre, klatka już się wyodrebnila w bicu przybyło ponad 3 cm nogi też fajnie widać.
Niestety moja piętą achillesowa jest najszerszy... W planie A wiosluje sztanga i tu czuje ze robię poprawnie, no ale w B wybrałem sobie wioslowanie sztangielka w podporze. Przez cały czas szukam o tym i czytam, bo po tym ćwiczeniu nawet dobrej pompy nie mam.
Normalnie błagam niech ktoś mi z doświadczonych tu opiszę dokładnie technikę i jak to powinno wyglądać, jak wy to robicie? Czy ciagniecie dokładnie przedramieniem czy szarpiecie ramieniem... Jest mnustwo filmików tego ćwiczenia i każdy jest inny. Czytalem też ze na tą partię najlepiej dużym ciężarem ze nawet połowa wagi własnego ciała. Lecz nie wyobrażam sobie tak dokładnie robić to chantlem 40 kg, tu wyjściem jest tylko szarpanie. Widziałem też ze robią to pod ruznymi kątami, jaki kąt jest najbardziej optymalny?
Prosił bym was o wasz opis tego ćwiczenia, jaka techniką to robicie, jakim ciężarem i pod jakim kątem nachylenia. Głównie chodzi mi jak pracować ta ręka by ten najszerszy przybieral mi na masie. Z góry dzięki za wasze odpowiedzi.

Ps. Proszę o nie przenoszenie. Celowo umiecilem tema tu ponieważ chce opini i opisów czy filmikow doświadczonych, z długim stażem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
Może tak może i nie, co do poprawnej techniki wykonywania tego cwiczenia, to przerobiłem chyba ze 3 albo 4 rożne, zawsze sie do niego przykładałem wiec kiedyś musiałem trafić. Teraz ztym ciężarem było to troche bardziej szarpanie, bo wcześniej nie pracowałem na 30 kg. Mimo braku dobrej techniki i tak czułem plecy. Teraz popracuje z 2 tyg zanim dodam więcej lub może zejde w dół. Popracuje nad techniką przy tym ciężarze i zobaczymy jak będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
Nie wiem czemu Ale na moim tel nie mam opcji edgtowania więc:
NICK:
PŁEĆ: m
WIEK: 23
WZROST: 178
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 9M

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 80

****POMIARY SIŁOWE****************************************

BRAK. ćwiczę głównie na masę i nie robiłem prób maksymalnych

****CEL*************************************************



MASA JAKOŚCIOWIa/ REGENERACJA / GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 3 x 2h

****STAN ZDROWIA*****************************************

Zdrowy jak rusek


****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA/SZTANGIELKI I WYCIĄG: NIE

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII:
ILOSC BIALKA NA KGMC: 2.2g
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC: 2
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: 5


****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY:
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: 3XNIE!!!
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE:

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU (NIE WYMAGANE)**************************

WAGA CIAŁA:
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ: między 16 A 20( W ZALEZNOSCI CO ZJADLEM ITP)

WYNIK TOTALNY BODY FAT : NA POZIOMIE 17% MIERZONIE WAGAMI (które niby działają sprawnie) ale sam też wizerunkowo oceniam.się na tym poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
Najważniejsze to robić tak, żeby czuć mięśnie grzbiety a nie łapy czy barki. Ma być praca łopatką i obszerny ruch. Tu nie ma jakiejś wielkiej filozofii.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
Czyli ? Ruch zaczynamy z pod głowy czy z pod biodra ? i jakie cieżary ? jeśli masz jakieś ciekawe filmiki to podaj proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
pieczyk111
Czyli ? Ruch zaczynamy z pod głowy czy z pod biodra ? i jakie cieżary ? jeśli masz jakieś ciekawe filmiki to podaj proszę


ruch zaczynamy z punktu w którym mięśnie grzbiety są maksymalnie rozciągnięte (wypuszczona łopatka) i ciągniesz w stronę biodra dopinając łopatką w szczycie fazy koncentrycznej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
Lokieć przy samym ciele ? czy troche szerzej ? Jakim ciezarem ty to robisz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no, jak zaczniesz w ww. pozycji wyjściowej, załadujesz właściwy ciężar to w sumie ruch powinien się już odbywać naturalnie, wszelkie odchylenia będą raczej nienaturalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
pieczyk111
Lokieć przy samym ciele ? czy troche szerzej ? Jakim ciezarem ty to robisz ?


Tak jak pisał apokalipsa - to się samo naturalnie ułoży. No ale starasz się bliżej ciała prowadzić łokieć.

Co do ciężarów - to jak jestem zdrowy wpada i 130 kg niejednokrotnie. Ja mam takie podejście że nie używam ciężarów poniżej połowy mojej wagi. Więc zaczynam nie mniej jak 50 kg. A na ilu się kończy to już wychodzi później "w praniu".

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Łokieć bliżej ciała, gdyż w innym wypadku będą pracowały równoległoboczne/dół czworobocznych czy tył barków, a nie same najszersze.

Jeśli chcesz w pełni rozciągnąc grzbiet, to zaczynasz mając sztangielkę pod barkiem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1462
W czoraj był plan B i robiłem jak wcześniej, czyli od barku przy ciele do biodra Ale zamiast zwykłego mojego ciężaru dałem 30 kilo i zadziałało... Co prawda było ciężko bo wcześniej miałem zaledwie 15 kg Ale w życiu tak nie spompowalem pleców jak w cziraj. Więc na mnie działa duży ciezar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Tak naprawde malt ciezar rowniez zadziala.Kluczem jest zmiennosc i pewna miara umiejetnosci panowania nad ciezarem.Aktualnie koncze na 30kg i swietnie czuje plecy, a zachaczalo sie juz o 102/105kg.Faktem jest, ze przy wiekszych ciezarach mocniej pracuja rejony wewnetrzne, odpowiedzialne za optyczna grubosc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sucha Masa Mięśniowa

Następny temat

Makrocykl godny polecenia

Wiecej