SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak w końcu obliczyć kaloryczność ?!?!?!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie jak obliczyć naprawdę kaloryczność ? Pomińmy już dodawanie tego 500 kcal ma masę itd. Chodzi mi o obliczenie zwykłe prawdziwe i rzetelne obliczenie kaloryczności (podanie wzoru), gdyż wszędzie napotykam na sprzeczne informację.

Jeden z forumowiczów piszę np.
Mężczyźni -BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5

To dla mnie co najmniej dziwny wzór, bo po co np. komuś wzrost do tego wszystkiego ? To że jeden przy wzroście np. 170 cm waży 80 kg a drugi przy wzroście 180 cm też 80 kg to chyba nie ma nic do rzeczy ? I jeszcze to śmieszne „+5" kalorii. Jakby to 5 miało jakieś magicznie wielkie znaczenie.

Albo jeszcze autor tego wzoru piszę że:
Cały wynik mnożony przez współczynnik intensywności. Np. 1.6 przy 6 treningach tygodniowo.
To dla mnie też dziwne. A jeśli teoretycznie ja ćwiczę 6 partii codziennie i 6 razy w tygodniu to co mam pomnożyć całość razy 36 ? To jakiś bezsens. Moim zdaniem to chyba powinno się mnożyć razy czas jaki poświęcamy na treningi w ciągu całego tygodnia to było by bardziej wiarygodne, prawda ?

WIĘĆ JAK TO W KOŃCU JEST ? CZY JEST TU JAKIŚ SPECJALISTA NA FORUM KTÓRY POTRAFI PODAĆ PRAWDZIWY WZÓR NA DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE KALORYCZNE ???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24232
dokladnie jak fukinhot <tak>
jeszcze dodam ze te kalkulatory wzory sa *****a warte tzn to moje zdanie i nigdy bym sie na tym nie opieral poniewaz kazdyczlowiek ma inna budowe ciala inna genetyke i praktycznie co dzien wykonuje inna prace idzie spac o innej porze i kazdego dnia zmienia sie zapotrzebowanie dlatego najlepiej przyjac stale proporcje np. 2g bialka na kg mc
6g wegli na kg mc
1g tluszczy na kg mc
i obserwowac swoj organizm i wywnioskowac po jakims czasie np 4 tyg czy jest to optymalne czy mozna jeszcze obciac czy trzeba zwiekszyc,skladniki odzywcze glownie wegle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 834
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Dzięki ale to znowu te same bzdurne wzory. Jakieś dziwne współczynniki aktywności które nie dają dokładnego obrazu całej sprawy !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1817
Wzory te są poprawne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tak jak piszesz, w zależności od intensywności, czasu trwania i innych parametrów treningu oraz zajęć jakie wykonujesz w ciągu doby, twoje zapotrzebowanie energetyczne się zmienia. Obliczanie całkowitej przemiany materii ze wzorów jest zatem bardzo orientacyjne, ale daje nam już jakieś rozeznanie. Jeżeli chcesz, możesz pokusić się o prowadzenie karty aktywności dziennej, gdzie notujesz czas trwania wszystkich czynności wykonywanych przez 24 godziny, a następnie mnożysz go przez całkowity koszt energetyczny czynności (kcal/kg m.c./min.). Dane o koszcie energetycznym czynności powinny być gdzieś w internecie. Niestety nie szukałem. Są również inne metody kalorymetrii, które opierają się np na ilości pobranego tlenu, bądź wydatkowanego dwutlenku węgla, lub ilości ciepła jakie wytworzyło nasze ciało. Do takich badać potrzebna jest jednak specjalna aparatura (komora kalorymetryczna, worek Haldena-Douglasa). Innym sposobem jest notowanie częstości tętna w ciągu całego dnia i na tej podstawie wyznaczenie zapotrzebowania, ale ta metoda jest również raczej nie wykonalana w warunkach domowych. Ostatnią metodą jaką znam jest metoda podwójnie znakowanej wody, która opiera się na usuwaniu przez nasz organizm podanych wcześniej izotopów O18 i H2 - najdroższa ze wszystkich.
Polecam Ci jednak korzystanie ze wzorów. Wyniki traktuj z lekkim przymrużeniem oka, a będzie dobrze. Pozdrawiam.

"kwas adypinowy nasz nainteresował ostatnio, przeważnie były problemy z produkcją w zakładzie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1386
najlatwiejsze a jednak najtrudniejsze tez mam z tym problem

ewenement

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
A tak w ogóle to te ubytki kaloryczne po treningach czyli pozostałość kaloryczna ma wyjść na zero czy w końcu jak ?
A jeśli chodzi o jakieś pomiary tlenowe to też raczej wole nie brać tego pod uwagę, bo w końcu to siłownia a nie sport wytrzymałościowy tj. kolarstwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Te formuły nie zostały wymyślone przez specjalistów z forum, ale przez ludzi dużo mądrzejszych.

Pomiary tlenowe: energia jaką wykorzystujesz powstaje na drodze utleniania zatem pomiar pobranego tlenu, wydalonego dwutlenku węgla jest uzasadniony na tej podstawie. Poczytaj trochę bo niekoniecznie musi być tak jak Ci się wydaje.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-11-23 13:20:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Dobra, załóżmy że nie interesuje mnie żaden tlen ! Da ktoś w końcu jakiś konkretny wzór ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1386
skorzystaj z kalkulatora z postu Tyki pozdrowki, tez mnie to meczy bo niewiem jakie jest moje zapotrzebowanie moze ktos mi pomoze pracuje 8h chodzac wolno i szybko po rownej powierzchni w dni treningowe jade na silke dojazd zajmuje mi jakies 40min w jedna strone, moj trening trwa ok. 2 godziny reszta to odpoczynek

ewenement

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Tylko nie mogę znaleźć tego postu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24308
http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html
to chyba o ten kalkulator chodzi ;]
https://www.sfd.pl/DIETA_-_Zrób_To_Sam_a_-t89657.html tu jest caly temat

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko <----

Następny temat

CO ZROBIC ?

Wiecej