SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak uwypuklic bica od zewnatrz?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 138 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5177
siema,mam pytanie,moze ktos bedzie w stanie mi pomoc.chodzi mi o uwydatnienie zewnetrznej czesci bicepsow.zauwazylem,ze rozwijaja sie one jakby"do srodka".patrzac na nie od przodu widac juz spora gorke,ale z tylu zaznacza sie to w znikomym stopniu.moze to dlatego,ze praktycznie od poczatku moich treningow,przy uginaniu ramion ze sztanga,uzywam gryfu lamanego???wiem,ze prosty pobudza bice kompleksowo ale niestety za wzgledu na bol w przedramionach nie jestem w stanie tego cwiczenia wykonywac.moze uginanie hantlami z supinacja byloby wskazane???co myslicie?czekam na opinie i z gory dziekuje za odpowiedzi.pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1250
To, co opisujesz nei wynika z jakichs zaburzen treningowych, a z samej budowy bicka. Jak sama nazwa wskazyje - miesien ten ma "dwie głowy" (jedna "na górze", a druga po wewnętrznej części ramienia). Nie przejmuj sie tym, ze nie widac go od zewnętrznej. W koncu i tak urośnie

BTW: Co do gryfu: lepiej rób łamanym. Zachowujesz przy tym naturalne ułozenie nadgarstka i jak sam juz zauwazyłes skupiasz sie bardziej na bicku niz na przedramieniu. To zdanie z prostym gryfem to bzdura!!

Supinacje nadgarstka możesz dołożyc do swojego treningu bicepsów jako kolejne ćwiczenie. Angazuje ono dwie głowy mięsnia i nie jest traktowane jako jakis "izolator". Wnioskuje, ze jestes początkujący. Pochwalic Cie mozna za rozwage, gdyz kazdy odrazu chce robic wszystkie dostepne cwiczenia na dana partie miesniową. Ty ograniczyłeś się do jednego, lecz myśle, ze dołozenie supinacji nie zaszkodzi rob te dwa cwiczenia po 3 serie i bedzie dobrze.

BTW: Supinacje doradzam na ławeczce skosnej (ZAJE.... wchodzi !! )

http://www.sfd.pl/temat262068/ - Barki&Plecy by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat269838/ - Klata by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat270595/ - Nogi by Czawaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 138 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5177
hehe,no nie jestem taki poczatkujacy wcale:)dzieki za odpowiedz ale nie zupelnie sie zrozumielismy.nie jestem takim laikiem za jakiego mnie wziales:)widocznie zle sformulowalem swoje pytanie.nie robie jednego cwiczenia na biceps!!!bez przesady:)staram sie cwiczyc go kompleksowo majac na wzgledzie wszyskie jego czesci.dobrze wiem,ze bic sklada sie z glowy dlugiej(wewnetrznej)i krotkiej(zew)i ze za kulistosc miesnia dwuglowego odpowiada glownie ksztalt tej drugiej.kierunkuje swoje treningi zarowno pod katem rozwoju masy ramienia(np.mlotki na miesien ramienny),cwiczenia na obydwie glowy razem,jak i wszelkiego rodzaju cwiczenia na modlitewniku i inne angazujace glownie glowe krotka w celu uksztaltowania kulistego wierzcholka.chodzi mi nie o to,ze w ogole ta gorka mi sie nie tworzy,tylko o to ze stojac przodem jest ona widoczna,a tylem mniej(wg.mnie za malo)piszac"zewnetrzna"mialem na mysli nie glowe zewnetrzna jako calosc.moglem lepiej napisac"tyl bicepsa"lub moze ujac to jakos bardziej obrazowo.mysle,ze teraz juz nikt nie bedzie mial watpliwosci o co mi chodzi:)

co do przewagi gryfu lamanego nad prostym w treningu bicepsa,to wszystko zalezy od indywidualnych uwarunkowan.ja robilem prostym tylko przez krotki okres ale wchodzilo mi znacznie lepiej niz lamanym.a co do bolu w przedramionach,to nie mialem na mysli bolu miesni przedramion,tylko bol w nadgarstku(tutaj zgadzam sie z Toba,ze przy prostym nadgarstki sie wrecz wylamuja).ta przewaga sztangi prostej nad lamana wynikala w moim przypadku z tego,ze cwiczac lamancem stosuje wezszy chwyt i dlatego krotka glowa pracuje bardziej intensywnie.mysle,ze zmienie uchwyt i bedzie lepiej.mimo wszystko moje pytanie wciaz pozostaje aktualne,moze ktos mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac???zastanawiam sie czy to nie jest jakies specyficzne uwarunkowanie genetyczne.ale w koncu kulturystyka jest sportem,w ktorym cwiczy sie po to,zeby te genetyczne niedoskonalosci przelamywac stosujac odpowiednie metody treningowe.i moze wlasnie ktos jest w stanie wskazac mi metode,ktora tutaj okaze sie owocna.

a tymczasem wracam do nauki,bo chcialem pierwszy raz w zyciu wybrac sie na zerowke ale jak tak dalej pojdzie to na checiach sie skonczy jak zwykle:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 112
W zasadzie to u mnie jest podobnie, bic dosłownie wyłazi do wewnątrz i jest bardzo okazały, natomiast z drugiej strony patrząć nie wygląda imponująco. Ale ja to olewam, myślę że z czasem to się jakoś wyrówna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1250
Heh moj błąd Lyda nie zerknąłem do profilu Nie wiem w takim razie jak Ci pomóc Nic innego jak ta supinacja nie przychodzi mi do głowy... Pogadam z kolegami na siłce i jezeli nikt Ci tu nie odpowie, to moze oni cos doradzą. Pozdrawiam

http://www.sfd.pl/temat262068/ - Barki&Plecy by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat269838/ - Klata by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat270595/ - Nogi by Czawaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 138 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5177
nie no mogles mnie zle zrozumiec bo troche sam zamotalem:)dzieki za odpowiedzi chlopy,czekam na kolejne.Wasze zdrowie!(wlasnie sie obudzilem i wzosze toast koktajlem z maki owsianej,mleka,wpc i oliwy z oliwek hehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a6w + trening

Następny temat

Łapka !!

WHEY premium