SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak uniknac "plomby"...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6577

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez _Knife_ z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9
Witam. Mam pytanie tylko i wylacznie do tych, ktorzy juz cos trenuja badz trenowali. Zakladamy, ze jestescie na imprezie. Po malej wymianie zdan widzicie ze gosciu szykuje sie do zadania ciosu reka. W jaki sposob go unikacie ?
1. Szybka garda w stylu boskerskim: zasloniecie twarzy i ew. zejscie z toru "lotu" tudziez ew. przyjecie ciosiu na garde... ( bedzie bolec jak kleint jest troche wiekszy )

2. Styl stosowany w: combacie, kung-fu, thai che ( czy jak to sie tam pisze) : czyli ruch okrezny reka w okol toru lotu piesci przeciwnika, ew przechwycenie i wykrecenie reki ( wydaje mi sie, ze trzeba dojsc do duzej wprawy aby sprawdzilo sie to przy gradzie ciosow)

...a Wy co o tym myslicie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1300 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16151
wal pierwszy. Najlepszą obrona jest atak. to jedna wersja.
Druga : "...nadstaw mu drugi policzek"

W gruncie rzeczy jestem fajny ale w morde też potrafie dać
Fight Division Grudziądz Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Garda wjazd w nogi bądź szybki klincz. Na pewno nie próbuj przechwycewn bo dostaniesz drugą ręką i raczej ci nie wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9
vtserafin - ciekawa opcja. A co powiesz o "zbiciu" lecacych ciosow ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Powiem tyle ->

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
"1. Szybka garda w stylu boskerskim: zasloniecie twarzy i ew. zejscie z toru "lotu" tudziez ew. przyjecie ciosiu na garde... ( bedzie bolec jak kleint jest troche wiekszy )

2. Styl stosowany w: combacie, kung-fu, thai che ( czy jak to sie tam pisze) : czyli ruch okrezny reka w okol toru lotu piesci przeciwnika, ew przechwycenie i wykrecenie reki ( wydaje mi sie, ze trzeba dojsc do duzej wprawy aby sprawdzilo sie to przy gradzie ciosow)"

Z tych dwuch opcji wybrałbym 1. Dlatego, że jest to sprawdzona metodai skuteczniejsza od tej 2. ( ta druga metoda jest jakaś z kosmosu jak to sobie wyobrażasz, że zbijesz cios przeciwnika, brzmi to jak z filmu o Seagalu). Jak ktoś idzie na ciebie z łapami to najlepiej zejdź z lini ciosu, a potem uderzaj go dopóki mu się odechce walki.

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nexter:

Schodzenie z linii ataku i przechwyt ręki działają na macie(a i tak wtedy, gdy przeciwnik z Tobą "współpracuje"). Pojedynczy atak pięścią(zwykle albo szeroki hak albo prosty na korpus czy twarz), zejście, ładna obrona , "przeciwnik" wylatuje na 2 metry wzwyż i spada z hukiem. Bardzo filmowe. Niestety-"życie to nie film". Poza matą nie próbuj

Poza tym pytasz o impreze-gdzie Ty chcesz mieć miejsce na ruch? Ludzie naokoło, ciasno, może być ciemno(dyskoteka), gość może mieć koleżków, Ty możesz być pod lekkim wpływem %... nie podejrzewam, by było tam miejsce na "balet". Słuchaj co Ci inni powiedzą-ja tu tylko sprzątam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9
Hehe Cavior - to sa tylko zalozenia. Rownie dobrze moze to byc np przystanek autobusowy, nie musisz mnie uczyc jak sie zachowywac na baletach - gadasz ze starym wyga;] .
A co do laikow osmieszajacych druga metode - no cuz tak to jest, jak ktos zna jedna sztuke walki i uwaza, ze jest ona najlepsza na swiecie to ma bardzo waski punkt widzenia. Druga metoda na combacie to jest podstawa - tam z reguly nie przyjmuje sie ciosow tylko sie je zbija...pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Rób chłopie co chcesz ja niemówie co ty powinieneś zrobić tylko co ja bym zrobił w takiej sytuacji jak chcesz to pozbijaj sobie ciosy proszę bardzo, zobaczymy jak będziesz wyglądał

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Skoro jesteś starym wygą-po co pytasz?

Użyłem słowa "balet" na zejście z linii ataku. To zejście jest podstawą Aikido-pojawia sie dosłownie w każdej technice. Tyle, że ponoć nie zawsze działa-nie wyobrażam sobie robienia tego w warunkach imprezowych(ciasnota).

"jak ktos zna jedna sztuke walki i uwaza, ze jest ona najlepsza na swiecie to ma bardzo waski punkt widzenia.Druga metoda na combacie to jest podstawa - tam z reguly nie przyjmuje sie ciosow tylko sie je zbija..."

Nie chce tu robić za eksperta od ciosów (umiem dać w pysk-ale na tym moja wiedza się kończy)-ale chyba na każdej sztuce walki uczą, że jak masz możliwość uniknąć ciosu-to lepiej unikać? Sądząc po Twojej wypowiedzi-trenujesz któryś combat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Nexter to dlaczego Combatowcy nie mają sukcesów w klatce?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

co o tym myslicie

Następny temat

Pytanie o Combat 56

WHEY premium