SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ułożyć treningi w tygodniu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1978
Hej,
mam taki dylemat. Aktualnie mam następujące treningi:
Pon: siłownia FBW rano + wieczorem lekki trucht z psem 30 minut
Wt: bieg wieczorem 60 minut (tempo ok. 5 min/km)
Śr: siłownia FBW rano + wieczorem lekki trucht z psem 30 minut
Czw: bieg wieczorem 60 minut (tempo ok. 5 min/km)
Pt: siłownia FBW rano + wieczorem lekki trucht z psem 30 minut
So: bieg wieczorem 60 minut (tempo ok. 5 min/km)

Aktualnie jestem na redukcji na 2800 kcal. Zamiast obcinać kcal myślałem nad zmodyfikowaniem treningu. Co będzie w mojej sytuacji najlepsze i dawało najmocniejsze efekty? Dołożenie biegu (z 60 min na np: 90), zamiana 1/2 sesji biegu na HIIT (15s/45s x10), a może dołożenie nowego treningu np: crossfit?

Z jednej strony naczytałem się, że HIIT jest po prostu lepszy, ale jednak zmniejszam objętość treningową (krótszy bieg) w zamian za większą intensywność. Nie wiem czy finalnie to pomoże na redu, szczególnie, że mam sporo BF (ponad 20%). Jednocześnie nie jestem na 100% pewien, czy dam radę osiągnąć zakładane tempo na HIIT - niby mogę biec w okolicach 20km/h, ale nie wiem czy to wystarczy, aby nazwać to HIIT.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie widze sensu w kręceniu 60-90 minut aerobów.Można to zrobić szybciej i efektywniej.

PN:Siłownia (truchtu z psem nie wliczam do aktywności, bo to nie wysiłek, tylko relaks)
WT:interwały biegowe
ŚR:Siłownia + 20-30 min aerobów
CZW:Interwały biegowe
PT:Siłownia + jakiś prosty crossfit. Możesz włączyć stoper na 5 min i zrobić burpees ile wlezie.

W weekend off.

Ale to już cieżki rozkład, także nie trenowałbym w ten sposób zbyt długo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli fat nie ruszy to będziesz musiał troche obciąć te kcal, bo 2800 to jest sporo. Chyba że ważysz 100-110kg.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1978
Hej,
dzięki za odpowiedź. Przez interwały masz na myśli HIIT czy jakieś inne ćwiczenie? Z intensywnymi interwałami mam 2 problemy - nie wiem czy większa intensywność, przy mniejszej objętości da dobre wyniki oraz dwa - nie wiem czy dam radę osiągnąć odpowiedni poziom (nie pamiętam czy było to tętno czy vomax - coś takiego).

Jeden trening biegowy chciałbym jednak zostawić, bo przygotowuję się do półmaratonu w październiku - to chyba się nie wyklucza? Ważę 76 kg - tera mam 2800kcal na skutek chwilowego reverse diet (zszedłem za nisko z kcal - do 1600, więc musiałem podnieść).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Solarium przed treningiem

Następny temat

Trening FBW i początkującego do oceny.

WHEY premium