SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak tylko potrafisz, czyli jak hartowała się stal

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50911

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Trzeba podchodzić zdroworozsądkowo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
28.2.2018

Obwód, dwie serie, po 10 powtórzeń

Do tylnych przysiadów dorzuciłem 5 kg i poszło.

- drążek, podchwyt na szerokość barków
- zarzut z ziemi 35 kg
- przysiad tylny 55 kg
- wyciskopodrzut zza karku 35 kg
- szrugsy 55 kg
- fronty 35 kg
- wiosło, podchwyt 55 kg
- ciąg klasyczny 65 kg
- wspięcia na podwyższenie 85 kg

Wyciskanie hantli, poziom
2 x 10 kg x 5
2 x 17,5 kg x 5
2 x 22,5 kg x 10

Zginanie nóg, leżąc
10 kg x 7
15 kg x 20
15 kg x 15

Przyjemny trening. Zadowolenie.

Naukowcy Odkryli, że bieganie po 30-40 minut 5 dni w tygodniu zmniejsza skracanie się telomerów i starzenie się komórek o 9 lat.

Gdyby ktoś nie łapał: telomery znajdują się na końcach chromosomów i z czasem stają się coraz krótsze. Gdy są zbyt krótkie nie mogą chronić chromosomów, czego następstwem jest zatrzymanie funkcji komórki i jej śmierć.

Skracaniu się telomerów sprzyjają wszystkie niezdrowe nawyki: kiepska dieta, papieroski itd.

W badaniu wzięło udział niespełna 6000 osób.

Telomery najbardziej aktywnych fizycznie w porównaniu z badanymi, którzy prowadzili siedzący tryb życia były młodsze o 9 lat wieku biologicznego i o 7 lat w porównaniu z osobami o średniej aktywności.

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą różnicę w spowolnieniu wieku biologicznego, to wygląda na to, że odrobina ćwiczen nie wystarczy. Musisz ćwiczyć regularnie i dużo.

Wiemy, że regularna aktywność fizyczna pomaga zredukować śmiertelność i wydłuża życie, i wiemy, że częścią tych korzyści może być ochrona telomerów
.

Prof. Larry Tucker

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0091743517301470
https://www.medicalnewstoday.com/articles/317417.php?utm_source=TrendMD&utm_medium=cpc&utm_campaign=Medical_News_Today_TrendMD_1







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od kilku lat mam problemy z kolanem. Trochę poćwiczyłem i powróciły. Później człowiek zastanawia się czy ćwiczyć, czy olać temat.

5.3.2018

Wyciskanie zza karku, stojąc
44 kg x 8
44 kg x 7

Ciąg klasyczny
90 kg x 10

Fronty
60 kg x 5
60 kg x 5
60 kg x 5

Wyciąg górny, wąski młotek
60 kg x 8
60 kg x 8

Ława pozioma, hantle
25 kg x 8
25 kg x 8

Mountain climbers

Jumping rope

Mimo wszystko jestem dobrej myśli!

Obwody robiłem dynamicznie co mogło mieć wpływ. Ale i bez tego ciągnie mnie teraz do statycznej siły plus oczywiście pseudo cardio.

Pomachałem nogami, poskakałem i jest super. Czuję się znakomicie. Jakoś tak samo to do mnie przyszło, że statyczne ćwiczenia to za mało dla mnie, dla zdrowia.

####

Kwas fitowy (zwany fitynowym) zmniejsza wydalanie wapnia z organizmu i poprawia gęstość kości.

www.naturallifeenergy.com/consuming-phytates-helps-strengthen-bones-and-reduces-osteoporosis-risk/

https://saveourbones.com/phytic-acid-the-anti-nutrient-scientifically-shown-to-help-your-bones-and-your-health/#

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19053869
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Z kolanem też mam problem od lat

Z kwasem fitynowym też jest różnie ma pozytywne właściwości ale też zmniejsza wchłanianie niektórych pierwiastków z przewodu pokarmowego np żelaza.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Problemy z kolanem utrudniają mi kontynuowanie tych obwodów, bo tam jest dynamicznie i w pośpiechu, rozsądnie byłoby teraz ćwiczyć statycznie i nie przeginać z ilością serii na kolana. Jutro kolejny trening. Zobaczymy.


Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 3/6/2018 3:42:40 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ja dokładnie tak teraz trenuje żadne eskapady gwałtowne przy ćwiczeniach z zaangażowanym kolanem bo później boli

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
widzę że każdemu z czasem kolana siadają ;) ja sobie ponadrywałam więzadła krzyżowe poboczne przy bieganiu i w sumie nic z tym nie robię bo podobno tylko zabieg już zostaje więc póki chodzę i daję radę ćwicczyć - mimo że czasem ze złami w oczach z bólu to będę to robić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ja mam tak teraz jak fizjo nie pomoże przez 6 tygodni to artroskopia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020274
Problemy z kolanami zwłaszcza u biegaczy związane są głównie z:
- wagą biegacza
- złą techniką biegu

Bóle kolan to też dysproporcje siły między przodem a tylem nogi. To też zwiększa ryzyko kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
No tak tylko często trudno zdiagnozować gdzie leży problem w złym balansie sił działających na kolano.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy konkurs sprawnościowy

Następny temat

Plan 12 dniowy

WHEY premium