SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tymi %?(nie alkoholowymi):D

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 606
Witam wszystkich. Moje pytanie jest następujące. Jakim %-em swojego maxymalnego wyniku powininna wykonywać osoba trenująca na mase i na rzeźbe?Być może nie napisałem to zbyt ładnie ,wiec jeżeli ktoś nie rozumie o co mi chodzi wiec dam przykład: Wyciskam na płaskej dajmy na to 100 kg. Dajmy na to ze na rzezbe powinno sie wykonywać 40% cieżaru maxymalnego(tego własnie nie wiem ale daje jako przyklad) czyli sztanga powinna ważyć 40 kg.Nie jest to wszystko zbyt czytelne ale niestety nie potrafie tego inaczej napisać. Mam nadzieje ze mnie rozumiecie i pomożecie mi

Light Weight Baby!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3498
jesli chodzi o sile to od 80% w zwyż ze wzgledu na progresje ciezaru, a jesli chodzi o mase to wydaje mi sie że chodzi bardziej o powtorzenia

im wiecej potu na silowni tym mniej krwi na macie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2079
rzezba / masa --> dieta!

Każdy ma swoje poj**anie.
"Trening czyni rzemieślnika. Mistrzem trzeba się urodzić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5042
gowno prawda ze jakies 80 procent. dla kazdego jest to sprawa indywiudalna, poza tym teraz odchodzi sie od robie 15 na rzezbe, 12 na mase, i na mase i na rzezbe cwiczy sie w zakresie glownie 6-10, a poza tym, czesto w treningu na rzezbe robi sie treningi silowe zeby jakos zapobiegac duzym spadka sily, a glownym czynnikiem za sprawa ktorego leci fat jest dieta, bo tam robimy rotacje weglami itp.
Poza trening czysto silowy, oraz tlenowy (bieganie) inaczej wplywa na spalanie smalcu, i stosuje sie i taki bodziec i taki zeby ruszyc to co zbedne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Rzeźba-------->poprawniejsza jej nazwa, to redukcja---->zależy od diety


Masa/siła--->bardziej od ilości powtórzeń liczy się technika wykonania powtórzeń....Siła-dynamiczna faza koncentryczna, czyli np. wycisk podniesienie, nieco wolniej opuszczać[powerlifterzy czasami w ogóle omijają fazę negatywną, np. na wiosłowaniu].

Nie pamiętam już do końca jak to jest przy masie, ale na pewno ważna jest wolna faza negatywna, od 2 do 3 sekund co najmniej.

No i przy sile ważny jest też odpowiednio duży ciężar ale jak pisałem-robiąc czasami trochę większą ilosc powtórzeń, tez możemy zwiększyć siłę...

Poza tym pamiętajmy, że masa i siła się tak jakby uzupełniają-robiąc masę, możemy zwiekszyć siłę, czasami też na odwrót. pozdr






EDIT:Zapomniałbym...przy rzeźbie też bardzo ważne są ćwiczenia wielostawowe[tak jak przy masie i sile], bo przy nich spalamy najwięcej kalorii.

Zmieniony przez - MOREPOWER w dniu 2009-12-21 19:29:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
sa dość uniowersalne wskażniki, trzeba jednak probować -choćby w vch obrębie- roznych wielkości obciązeń, powt, tempa...

natomiast jesli chodzi o trening na rzeźbę towg. mnie napewno powinien zawierać jedno ćwiczenie na kazda grupe w przedziale siłowo-masowym, z reszta można juz kombinować inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 606
Dziekuję wszystkim za pomoc, pomogliście mi ale nie do końca. Pytałem o % maxymalnego ciężaru przy rzeźbie i masie a nie jak się robi zakres ruchu i jaką ilość powtórzeń się wykonuje.. temat dalej otwarty bo nie uzyskałem odpowiedzi w 100% satysfakcjonującą mnie.
Proszę nadal o pomoc.

Light Weight Baby!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 606
Znajdzie się ktoś kto pomoże?

Light Weight Baby!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
60-80% cm.

jak widac zakres jest dość duży, nie sposób wiec odpowiedzieć dokładną cyferką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Nie ma ściśle określonej reguły. Jakbym Ci napisał, że na masę robi się powtórzenia 100%CM to co bys zrobił?
Jak to mawia Puma "Nie jesteś trójboistą, jesteś kulturystą - nie podnosisz procentów a kilogramy".
Nie ma czegoś takiego jak procenty na masę. Masę możesz robić zarówno na 15+ powtórzeniach, jak i nie przekraczając 6-8. I co, dostajesz odpowiedź "na masę jest 75%" - będziesz robił i to i to tym samym ciężarem? (zakładam, że mówimy o 100% na jedno powtórzenie, bo tak na ogół się na to patrzy).

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZROBIE TEST

Następny temat

Power clean - jaki program?

WHEY premium