SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z ilością np białka w diecie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
Witam!@
Może to pytanie jest po prostu banalne,tępe czy jakie tam je nazwiecie ale nie rozumiem do końca otóż:

Na kg masy ciała osobom ćwiczącym trzeba minimum 2g.
Biorąc np. taki ser półtłusty,w którym na 100gram jest 16gram białka,musiałbym go zjeść 1,25kg żeby otrzymać 200gramów białka,czyli na 100kg wagi.

To jest złe rozumowanie?Bo kto je kg jedzenia dziennie(same białko).Nigdy tyle nie jadłem więc mysle ze to jakieś ironiczne stwierdzenie z mojej strony,ale jak przecież trzeba spożywać dwa gramybiałka/kgmc to tak wychodzi...WTF?

Czy chodzi o to że jak trzeba nam w diecie 200gramów białka dziennie(mi jakoś 338gramów 40% dziennego zapotrzebowania)to chodzi o to że zjadam np 200gramów sera białego i już mam??Czy jestem taki tępy czy o co chodzi?

Bo jak mam zapotrzebowanie 3000kcal to ta pierwsza wersja to będzie z10 000kcal a ta druga według tego że trzeba 2g/kgmc to nie pokryje tego zapotrzebowania w białko.Wytłumaczcie mnie,tępemu człowiekowi,z góry dziękuję:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
wliczaj także białka roślinne to raz
2 skupiaj sie nie tylko na serze mieso jaja

tak musiałbyś zjeść ok 1,25kg

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ogólnie zliczasz całe białko, staraj sie aby 3/4 było na korzyść pełnowartościowego (mięsa drób ryby itp)
Nie mów że potrzebujesz ponad 300 g biała wg Twojej wagi to 3.5 g na kg masy.
Ustal sobie biłako na poziomie 2-2,5 tłuszczy 1-1,3 a reszta wegli, nie od samego białka człowiek rośnie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 255 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4423
niestety ogromne ilości jedzenia w tym sporcie to norma, Pudzian jadał 6g białka na 1kg masy

Nic nie przebije siły motywacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
Czyli że bez odżywki białkowej nie za bardzo da się codziennie zjadać tyle białka,ile trzeba?

A żeby jeść dwa kg jedzenie dziennie to już szacun:)

A jak na to wątroba?
Przecież jak bym jadł 1,25kg sera(no ogólnie produktów białkowych) to nie będę tył od samej ilości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
jesli bedziesz pił odpowiednie ilosci wody, jadł sporo warzyw to nie będzie problemu, wątroba bardziej moze dac o sobie znac w przypadku sporych ilosci węgli

przy okazji, jesli chodzi o ilosc jedzenia to wiekszy problem moze byc z wglami niz z bialkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
No s.m.p.a mi poradził jedzenie około 800g warzyw przy dużej ilości białka (3g/kg m.c.). Na razie to jakoś idzie. Ale ciężko zjeść normalnie jak w diecie, do tego tyle warzyw do***ać . Chyba proszek zasadowy kupie bo pepsyne na w razie 'w' już mam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
tak czy siak warzyuwami uzupełniaj

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 799 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14428
Jeszcze takie jedno pytanie mam:
Wiadomo,że tłuszcze maja 9kcal/1g czyli że jakbym nic nie jadł a pił 1l np. oliwy z oliwek to bym tył czy jakby to było?Bo przyjmowałbym 9000kcal dziennie.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
dostałbyś rozstroju ukł pokarmnowego

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
kalorie z różnych źródeł trzeba dostarczać, jedno nie zastąpi drugiego i na odwrót.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Parametry Diety na Redukcji Endomorfika

Następny temat

Dieta na masę 70kg do oceny

WHEY premium