SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak silny jesteś?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
.

Zmieniony przez - Deliver w dniu 2006-02-12 13:19:10

Push The Limits!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 959
Witam!
Ćwiczę na siłowni 7 sezon 3x w tyg.(ogolny trening kulturystyczno-silowy.- kazda partia miesni 1x w tyg. ciezko, czasami dodatkowo 1x lekko)
Przy wadze 85 kg i wzroście 178 cm wyciskam w lezeniu 150 kg. Moim celem jest wycisniecie 160 kg w tym sezonie.

Kiedy mam w grafiku klatke ciezko(wtorek) mój trening wyglada tak:
-wyciskanie klasyczne: 60kg x 12, 80x10,100x8,120x6,140x3-4(max),150x1-2(max)
- rozpietki 28kg x12,38x10,48x8(max)
- wyciskanie na laweczce pochylej(w dol) 70kg x10,90x8,110x6,160x2-3(max)
- wyciskanie w maszynie siedząc:od 70 do 130 kg progresja od 12-6 powtorzen + 1-2 serie 70-50 kg dopakowanie do czucia miesniowego
- czasami na przemian dopakowanie w king Kongu lub spinanie linkami (ok.2-3 serie do czucia mięśniowego)

Klatka lekko (sobota):
- Wyciskanie na laweczce skośnej ( w gore) lub na laweczce pochylej ( w dol), w zależności od tego, które z tych ćwiczeń byly we wtorek
- rozpietki
- 1-2 serie cw. dowolnego. (dopakowanie)

Poza tym, kiedy ćwiczę triceps, często wyciskam wasko w suwnicy (rekord 140 kg)

Co sadzicie o moim treningu na klatke? Co byscie zmienili w nim, biorac pod uwage, bicie rekordu za jakies 4-6 tyg. (160 kg). W ilu seriach i jakimi ciezarami powinienem ćwiczyć wyciskanie klasyczne, aby zwiększyć sile? Jestem otwarty na wszystkie porady i propozycje.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020


Musialem wkleic jpg z worda bo mi sie zle komponowala ta tabela.

Zmieniony przez - Deliver w dniu 2006-02-12 13:24:15

Zmieniony przez - Deliver w dniu 2006-02-12 13:26:07

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Ok, poniekąd zgadzam sie z tymi wynikami.
No może róznica wyników pomiędzy "Dobry" i "Bardzo Dobry" jest OGROMNA, w niektórych przypadkach chyba 70 kg. Na dobrą sprawę ktoś możę byc zawieszony przez wiele lat pomiędzy dobry i b.dobry, co nie??

+ Dla jakich pzedziałów wiekowych to jest. Zauważ ze mamy tu ogrom gości w wieku 14-18 lat. Po przeczytaniu tego zaraz będą załamani ze są cieńcy i .... wiesz co nastepuje w następstwie tego, gdyś jakoś trzeba sie wpasować w takiej tabeli. Muszą byc przynajmniej B.Dobrzy

Pozdrawiam,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Jest to tabelka dla seniorow. Ja jestem w tej chwili "dobry" ,niedawno zrobilem 200kg i teraz bede staral sie dazyc do bycia "bardzo dobrym". Oczywiscie jest to cel dlugodystansowy, wiec bede sobie zakladal cele czastkowe, takie jak np. 220 kg.
Pozdro

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1137
Witam Niedawno zaczalem robic martwyJestem bardzo zaskoczonyWiele razy slyszalem ze w martwym sila idzie bardzo szybkoW moim przypadku jest inaczej Cwicze matwy raz w tygodniu 3x12Nieproboje maxMoze to jest bladZwracam uwage na ilosc powtorzenJezeli zrobie w 3 serii 15 powtorzen to dodaje 3kgJaksa porada?Co jest nie takNa poczatku robie drazek 3serie, potem wioslowanie 3x a na koncu martwy Dziki za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Robisz za duzo powtorzen. Proponuje ci taki system, w sumie podobny do systemu niemieckich ciezarowcow:

Pierwszy trening 6 seri po 5 powtorzen 80% twojego maxymalnego obciazenia,

Nastepny trening, 6 seri po 4 powtorzenia 85% maxa,

Kolejny trening 6 seri po 3 powtorzenia 90% maxa. miedzy seriami robisz 3-4 minuty przerwy.

Jak juz zrobisz cykl wracasz do 5 powtorzen z tym ze zwiekszasz obciazenie o 5%.

Uzywaj pasa do tych cwiczen

Jezeli sa w tym treningu jakies bledy, to prosze ekspertow o ich poprawe.
Pozdro

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1137
Bardzo dziekuje za pomocA czy moge uzywac tego planu do treningu barkow?Chodzi mi o wyciskanie siedzacChcialbym dorzucic pare kg do sztangiNa razie cwicze pkanem 5x5 i musze powiedziec ze jest calkiem niezlyZ treningu na trening jestem coraz silniejszPozdrawiam i z gory dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Mysle ze mozesz tak cwiczyc wiekszosc partii miesniowych.
Pozdro

Push The Limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
Ja jeszcze podam sposób, by porównac się z kolegą o innym wzroście i wadze.

Wiadomo że dwóch kolesi mających po 80 kg, to inna będzie budowa ciała dla kogoś o wzroście 170 a inna o wzrosćie 190 cm.
Wiadomo, że od osoby o wzroście 190 cm nie można oczekiwac az tak dobtych rezultatów jak od osoby niższej, mimo tej samej wagi u obu dwóch. Dlaczego? Bo osoba wyzsza będzie miała mniejsze obwody mięśni, gdyż sporo wagi idzie na kości i ogólnie różne układy ze względu na dłużdsze kończyny, tłów itd. Także ma mniej w sobie mięśni i mniejsze obwody.


Najlepiej więc sprowadzić swoja wagę i wzrost do wspólnego mianownika i potem się porównac.

Robimy to tak, swoja wagę dzielimy przez wzrost
np:
80 kg // 180 cm = 0,444

(czyli 1 cm wysokości naszego ciała wazy 0,444 kg)

i te 0,444 - to nas współczynnik do porównywania się z innymi, o innym wzroście.

Osoba mająca
75,5 kg i 170 cm = też ma 0,444

Więc obie osoby powinny być podobnie silne.

Teraz możemy przyrówanać nasze wyniki siłowe do współczynnika.

Jeżeli ktoś ma współczynnnik
0,400 i wyciska 100 kg (100//0,4 = 250)

a inna osoba ma
0,500 i wyciska 125 kg (125//0,5=250)

to obie osoby są tak samo silne, jak na swoje warunki. Czyli ich mięsnie wydobywaja taką samą siłe z 1 kg, mimo róznych wyników bezwzględnych.


Co prawda idealnie nie oddaje to porównania (bo ludzie mają jeszcze rózne proporcje ciała), ale mozna sobie już jakoś wyrobic opinie, jak silne mamy mięsnie w porównaniu z innymi, z którymi cięzko się nam porównać. Wiadomo, że łatwo jest jeśli ktoś ma podobną masę i wzrost, ale jak róznica jest duża, to niewiele osób wie jak się za to zabrac. To może pomóc.

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi sie jednak wydaje, ze jest za mały skok pomiędzy bdb, a zawodowiec. Teraz jestem w stanie podnieść 210kg, a nie uważam sie za zawodoca (na 100% tyle podniose w 67,5 na MPJ w TS w tym roku )

EDIT: wg mnie te niskie progi też są nie za dobrze dobrane (szczególnie, ze jest to tabela dla seniorów). Moze mi się wydaje, ale podciągnięcie 110kg w wadze ok 65kg to jest tzw. "próg kompromitacji" . Pierwszt raz jak robiłem ciągi (waga ok 62kg wtedy) to 135kg podciągnąłem na mniejszych talerzach (sztanga była na wysokości stawu skokowego). 160 w tej samej wadze i na tych samych talerzach miałem po ok 2-3miesiacach treningu (nia pamiętam dokładnie).
Wg mnie tabela dla mojej wagi (65kg) powinna wygladac mniej wiecej tak:
150 ; 180 ; 205 ; 225

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2006-02-18 19:11:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 4826 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38020
Kuba, w tej tabeli sredni, to tak naprawde eufemistyczne okreslenie slabego . A co do zawodowca, to jest to najnizszy prog jakim powinien sie on cechowac.

Zmieniony przez - Deliver w dniu 2006-02-19 20:11:38

Push The Limits!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zarzut - ile powtorzen i serii???

Następny temat

wyciskanie

WHEY premium