SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak się rozciągać żeby miało to sens?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4285
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Ten schemat w zupełności wystarcza, można dodać od czasu do czasu jedno lub dwa inne ćwiczenia izometryczne, coś na rozbicie bioderek, jakieś rozciąganie statyczne aktywne i wsio.

Co to takiego ma być Twoim zdaniem, to coś zaawansowanego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


Kot88 - jak chcesz czegos bardziej zaawansowanego, to rozumiem, ze we wszystkich pozycjach dociskasz juz maksymalnie, np. szpagat do podlogi, z miednica docisnieta do podlogi, biodra wszedzie rowne? To wtedy do szpagatu podkladaj sobie ksiazki pod przednia albo tylna noge, a potem kladz noge na krzeslo. Oczywiscie dociskajac sie caly czas do podlogi

Gosc na zdjeciach akurat nie jest bardzo rozciagniety, kazdy z tych pozycji mozna poglebic lub nieco zmodyfikowac, aby bardziej rozciagac rozne miesnie (np. bez 'oszukiwania' w stylu zaokraglanie plecow, itd.).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260


Słabo rozciągnięty gość jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No to zdjecie troche lepiej, ale jak dla mnie bez rewelacji. Dla utrudnienia proponuje w tym cwiczeniu starac sie miednice trzymac jak najbardziej pionowo (bez przekrzywiania jej o 90* jak na zdjeciu), i wtedy trzymac jak najwyzej noge, nie wywalajac posladkow do tylu, a korpus trzymac pionowo - wtedy sie bardziej rozciaga.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
mam małe pytanko słyszałem że niektórzy mają za bardzo wrosnięte nogi w miednice co uniemorzliwia im dobre rozciągniecie czy jest jakaś metoda aby sprawdzić czy ja tak nie mam(oczywiscie poza udaniem sie do lekarza sportowego)pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
kondek, rentgen biodra.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"No to zdjecie troche lepiej, ale jak dla mnie bez rewelacji. Dla utrudnienia proponuje w tym cwiczeniu starac sie miednice trzymac jak najbardziej pionowo (bez przekrzywiania jej o 90* jak na zdjeciu), i wtedy trzymac jak najwyzej noge, nie wywalajac posladkow do tylu, a korpus trzymac pionowo - wtedy sie bardziej rozciaga."

Wiesz akurat ten zawodnik pomimo dobrego rozciągnięcia ma trochę problemy z walkami i nad tym się będziemy skupiać. Dalsze rozciąganie tego człeka nie pomoże mu w wygrywaniu walk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No tak, kazda aktywnosc fizyczna ma swoje priorytety

Ja jestem dosc dobrze rozciagnieta, a i tak jeszcze mnie czasem pedagodzy naciagaja na sile

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bjj >>> pytanie(a)

Następny temat

Początki

WHEY premium