SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak schudnąć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Witam wszysztkich użytkowników!

Mam problem otóż mam 16 lat, 160 cm wzostu i niestety ważę 65 kg. Moglibyście mi coś doradzić. Przeglądałam wpisy na forum, ale nie mogę nic znaleźć dla siebie.
Ponadto jestem chora na toczeń układwy rumieniowaty i niestety przy tej chorobie musze brać sterydy, co powoduje większy przyrost masy ciała

Niestety ciągle lekarz ma do mnie pretensje, że za dużo ważę i mnie to już denerwuje.

Macie jakieś pomysły, żebym schudła?
Liczę na waszą pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Odpowiednia dieta i zakaz oglądania telewizji przez 3 miesiące. Zamiast TVN-u spacery po całej okolicy, przejażdżki rowerowe itd. Co najmniej 2-3 godzinki dziennie i będzie od razu poprawa.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11645
Przy kuracji środkami SAA może być problem ze schudnięciem, albo może się to okazać szkodliwe dla zdrowia. Wszystko musisz przedyskutować z lekarzem, żeby nie narobić więcej szkody niż pożytku. Po pierwsze nikt (a szczególnie osoby ze schorzeniami) nie powinny decydować się na "diety cud" zachwalane w internecie i czasopismach powodujące utratę kilogramów, ale i wiele nieprzyjemnych dla organizmu skutków, które mogą powodować straszne konsekwencje.

Podstawa leży w diecie, bilans kaloryczny musi być ujemny (-300kcal będzie ok), dieta musi być zbilansowana odpowiednia itd więc słodycze, gazowane napoje, fast food i inne odpadają na miejscu. Więcej takich porad odnośnie odżywiania dział "Odżywianie". Co do treningu 3 razy w tygodniu trening aerobowy (bieganie, rowerek etc.) 45minut powinien być dobrym rozwiązaniem, ewentualnie 3 razy w tygodniu trening ACT na siłowni/w domowych warunkach- oczywiście jeśli Ci się spodoba ta dość męska forma aktywności :)

Ale przede wszystkim upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwala na aktywność i ujemny bilans kaloryczny- porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam i życze powodzenia :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Rozmawiałam z lekarzem na temat diety i on pozwolił. Na chwilę obecną mój stan zdrowia jest dobry, więc powiedział, że spokojnie mogę coś z tym zrobić, ale na tym się to skończyło.

Co do słodyczy, gazowanych napojów i fast food-ów to i tak tego nie jem, bo bym ważyła jeszcze więcej.

Dzięki za radę

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 713 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14271
Masz jakieś ograniczenia sportowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
Zbytnio nie mogę się przemęczać oraz nie mogę dźwigać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11645
W takim wypadku siłownia jest zbyt dużym obciążeniem. A co do przemęczania bieganie 45minut będzie dobre czy zbyt niebezpieczne w Twoim wypadku?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
sama nie wiem, bo jeszcze tego nie robiłam.
w szkole miałam zwolnienie z wf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 585
hm... rozwiązanie jest proste: głodówka przez 3 dni i dużo wody... ;p

A tak na serio to porozmawiaj z lekarzem na ten temat, bo nie rozumiem... skoro sam ci wypisuje SSA to jak może mieć pretensje ze za dużo ważysz...
Porozmawiaj z nim o odpowiednio zbilansowanej diecie bądź zmień lekarza :)
I wydaje mi się ze spacerki ewentualnie małe bieganko Ci nie zaszkodzi :)
Pozdrawiam ;)

Kiluminati the Don

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
raczej głodówka przy sterydach nie wchodzi w grę,
bo wtedy bym sobie rozwaliła żołądek i niereagował by na żadne leki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11645
Z tą głodówką to on żartował. Bez odpowiedniego wysiłku ciężko coś zgubić kilogramów (nie chcąc niszczyć zdrowia jak niektórzy). Musisz spróbować, albo zapytaj lekarza czy to 45minut będzie ok, jeśli tak mogłabyś też pomyśleć o ćwiczeniu na wf zawsze dodatkowy ruch itd.

Pozdrawiam

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18
A na wf nie mogę ćwiczyć z tego powodu, że ćwiząc w gupie szybciej jest na kontuzje czy jakiś uraz co w moim wypadku kończy się wizytą w szpitalu. Czego nie nawidzę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - plan do oceny i kilka pytań

Następny temat

jedzenie. warunki domowe

Wiecej