SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak rozruszać 50 latka z nadwagą?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Mam niemały problem. Ostatnio przekonałem tate, ze musi cos ze soba zrobic bo inaczej moze sie zle skonczyc. Ma prawie 50 lat ponad 20 kg nadwagi, początki miażdżycy.
Najgorzej jest u niego z brzuchem- na tyle zle, ze butów bez podnóżka nie może zawiązać.

Moglby mi ktos powiedziec jak zacząć treningi w takim przypadku?
Bieganie, przynajmniej na poczatku odpada bo ma cały czas jezdzi autem nawet z psem ma problem wyjść, pali i mam obawy zeby sie nie zniechecil po tym jak przebiegnie tylko 300m.
W planach mamy na razie basen. Nie wiem, czy oprocz basenu zaserwować mu treningi z malymi obciążeniami na silowni a moze jakies lekkie aeroby typu orbitrek, stepper?

Czy w przypadku mojego ojca mozna stosować jakies wspomagacze poprawiające metabolizm tłuszczy?

bede wdzieczny za podpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
Odpowiedziałbym Tobie, ale takich tematów w ciągu tygodnia już było z 10. Użyj wyszukiwarki, a napewno będziesz zadowolony.
/pozdro

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1314 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30947
To mu nic nie da jeśli nie zacznie się porządnie odżywiać.

To dobrze że troszczysz się o ojca ale powinien on zrozumieć że zdrowe odżywianie to 70 % sukcesu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
Najgorzej jest u niego z brzuchem- na tyle zle, ze butów bez podnóżka nie może zawiązać. ten tekst wygrał
basen jest ok , nie rzucajcie sie na siłkę i na odzywki , przynajmniej nie narazie , bo będzie więcej problemów niż korzyści
i pamietajcie nic na siłe, sam musi chciec cos zrobic
pozdro

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
1. namow ojca na prawidlowa diete, odzywianie sie
2. moze jakis rowerek stacjonarny, stepper?
3. basen to dobry pomysl

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
jakos tak to widze...
1tydz co2dzien areoby 10min +1x basen
2tydz -----//------ 15min +1x basen
3tydz j.w.
4tydz 5x w tyg areoby 15min +1x basen
5tydz j.w.
jak to wytrzyma mozna dodac cwiczenia na silowni 2-3w tyg lekki trening ACT po 10-15powt + 2-3 x areoby 15-20min + 1x basen...na tym etapie jest juz wiecej mozliwosci, wazne by sie troche rozruszal i wytrwal ten 1m-ac. co do wspomagaczy to narazie dietka sie klania..moze nie odrazu jakas scisla, ale poprostu zdrowe zarcie. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
L. wysłanych artykułów 1
L. przecz. artykułów 0

Przeczytasz cokolwiek to sie dowiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Daj Mu do przeczytania to:
https://www.sfd.pl/temat209117
https://www.sfd.pl/temat259481

I powolutku zwiekszajcie aktywnosc. Basen jest swietnym pomyslem.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Rodic a nie wpadłeś na to, ze mogłem czytac jakies posty przed rejestracją?
Nie wiedziałem pod jakimi haslami szukac w szukajce interesujących mnie rzeczy.

Co do odżywiania- na początek chcialem sie skupić na ćwiczeniach bo z racji wykonywanej pracy tacie bedzie trudno skupić sie na diecie ale cos z tym i tak zrobimy.

maly666 dzieki za ta rozpiske zaczniemy od czegos podobnego- pozdrawiam ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

atc do oceny

Następny temat

Trening plz help

WHEY premium