SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przybrac na wadze?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 483
Witam. Zalezy mi na tym zeby przybrac jakies 10kg. Obecnie trenuje BJJ i Kickboxing (w sumie 11 godz. tygodniowo, od pon. do piatku). Dodatkowo robie jeszcze trzy razy w tygodniu treningi na mase (silownia). Supportuje sie kreatyna, gainerem i izotonikami. Prosze o podpowiedzi jak najefektywniej przy takim ukladzie treningow przybrac na masie miesniowej(bez koksow).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Jeżeli chodzi o masę mięśniową a co za tym idzie siłę jest wiele plusów, więcej , moim zdaniem, niż minusów. Wystarczy podać przykład Igora Vochianchina, 173 cm wzrostu - od 93 do 100 kg wagi (różnie podają). Facet jest silny jak tur i do tego bardzo dynamiczny. Potrafi mocno i szybko uderzyć. Przeciętny człowiek 175 cm to około 73 kg wagi. Z taką wagą mógłbyś być nawet największym mistrzem kung fu i innych sztuk walki a twoje szanse w walce z nim byłyby nikłe. Nie jestem zwolennikiem tycia i cudowania jak niektórzy pakerzy na siłowni, ale uważam że dobrze jest łączyć sw z siłownią, i w momencie kiedy są lżejsze treningi, albo ich nie ma wcale (wakacje) budować masę mięśniową, a potem już w czasie treningów SW budować siłę ćwicząc obwodowo.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 169
Dołączam się do prośby ...tylko u mnie trening (siłownia) ogólny dwa razy w tygodniu...bez suplementów..moze jakies poradzicie na początek..zamierzam zacząć trening mma od sierpnia.

P....P...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Ułożyć dietę na masę(wliczając waszą aktywność)-poszukajcie w wyszukiwarce.

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4168
1. O dietach jest w dziale "Odżywianie". Znajdziesz tam wzory na wyliczenie zapotrzebowania na kalorie, a także porady odnośnie struktury diety.
2. O treningu jest w dziale "Trening". Powiem Ci tylko jedno - jak jesteś szczupły z natury to o 10kg przy twoich treningach będzie baardzo ciężko.
Jeżeli już kogoś prosisz o trening/dietę to podaj przynajmniej wzrost, wagę, staż treningowy, dotychczas stosowany trening i dietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 483
A wiec tak... Mam 170cm. wzrostu, waze ~72kg. Wage to zrobilem na silowni w ciagu czterech lat (przed rozpoczeciem treningow na silowni wazylem ~54kg. mialem dwie "przerwy" jedna ok.6 mc-y, druga roczna). Tezaz po tej drugiej przerwie cwicze drugi miesiac. Natomiast jezeli chodzi o SW to dopiero zaczalem treningi (jakies 6 lat temu cwiczylem ok. pol roku KB).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 975 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26177
Przy takiej ilości treningów zapomnij o przybraniu na wadze. Nawet z koksem nie było by tak łatwo.

<--Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach-->
<-- Wyrazy uznania dla wszystkich którzy osiągnęli zamierzony cel i dla tych wszystkich którym
się nie udało -->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4168
Więc masz już pewne doświadczenie z siłowni. Powinieneś więc znać rolę regeneracji w procesie rozwoju mięśni. Masz możliwość takiego trenowania, aby po treningu siłowym mieć następny dzień wolny? Jeżeli nie to zapomnij o programach na masę. Masz już całkiem niezłą wagę - poćwicz typowo na siłę albo jeszcze lepiej na wytrzymałość siłową.
Zapotrzebowanie na kalorie przekracza u Ciebie 3000kcal/dobę (mi wyszło, że jest pomiędzy 3100 a 3200). Trzymając się podstawowych reguł to białka musisz dostarczyć ok. 130g, tłuszczy nie mniej niż 80g a reszta to węglowodany (ok. 460-480g). Ale to co napisałem to tylko założenia. Wiesz na pewno, że niektóre źródła białka są lepsze niż inne, tłuszcze nasycone należy ograniczać a nienasycone spożywać koniecznie, wązne jest też dostosowanie czasu posiłków do rozkładu dnia i tak dalej i tak dalej. Wszystkiego tego dowiesz się w dziale "Odżywianie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
bardzo ciężko będzie Ci przybrać na masie.
musiałbys ograniczyć treningi SW, ułożyć diete z dodatnim bilansem kalorycznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 606
wiem z własnego doświadczenia że to jest prawie niemożliwe. Trenowałem już full czasu kicka i uzupełniłem go o siłke, w sumie wychodziło po 6 treningów w tygodniu i w ciągu 6 m-cy przybrałem ledwo na masie 2 kg pomimo tego że trening stosowałem typowo na mase i jadłem ogromne ilości jedzenia <bez okręslonej diety ale było tego dużo więcej niż zanim zacząłem chodzić na siłke>
moja rada to wybierz sobie albo sztuki walki albo siłownia, odpuść sobie np kicka i popracuj na siłce, albo nie traktuj siłki jako sposobu na uzyskanie masy a raczej sposób na wzmocnienie mięśni i wytrzymałości

Robota to GŁUPOTA!!
PICIE to jest Życie!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 483
Biorac pod uwage wasze rady zastanawiam sie nad takim ukladem treningow:
Pon. - przerwa
Wt. - 3 godz. SW
Sr. - 1,5 godz. SW
Czw. - 3 godz. SW
Pt. - siłownia + 1,5 godz SW
Sob. - przerwa
Nd. - siłownia
Jak myślicie czy takie rozłożenie treningów + odpowiednia dieta da choc w przecietnym stopniu pozadany efekt? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Heh - zapomnij. Za dużo wysiłku. Nie da rady. Albo masa albo SW. Wybór należy do Ciebie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA - technika, doświadczenie itp.

Następny temat

PRIDE GP FINAL ROUND - kolejna rozpiska

WHEY premium