SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przezwycięzyć strach podczas bitwy ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15611

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ronowicz z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie otóż mam 17 lat uprawiam kulturystykę od roku czasu i gdy koleś (mojej postury ) podejdzie do mnie boję się go uderzyć . Rok temu dostalem łomot od kolesia z którym wiedzialem że mam siłe mu wlać a jednak gdy do mnie podszedł zamilkłem cholernie się przestraszyłem on mnie uderzył a ja bałem się mu oddać . Pomóżcie mi czy zapisanie się na box coś da . Wziąłem już nawet koks by być agresywnym ale nie dużo to dało. Co trzeba zrobić bym przezwyciężył strach. Jestem w stanie wziąść nawet koks ale czy on sprawi że będe bardziej agresywny i nie bede bał sie uderzyć ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
data rejestracji 2010 i taki babol?
temat zamykam bo już mocno nieświeży. Prosze zwracac uwagę na daty

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To się nazywa "słaba psychika". Branie koksu nic tu nie zmieni, a w dodatku możesz sobie popsuć zdrowie. Zapisz się na boks, albo posparuj z silniejszym kolegą. Sparing z większym od siebie (kiedy widzisz że nawet większemu można wlać) zdecydowanie wzmacnia psychikę. Sparing oczywiście w rękawicach i ochraniaczu na zębach
Wiem co piszę, bo miałem podobną sytuację i pomogło.

Mateusz Pazdan
Administrator
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Mateo - looknij na Moderatorow

Naczelny moderator szesciu dzialow Sztuk Walk.
Moderator dzialu Gry komputerowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20273
Heh, dobre. Zarty zawsze sie pojawiaja w nowych dzialach

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 8919 Wiek 36 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 72477
Badu ja nie widze tu nic śmiesznego.Ja też czasami mam taki lęk walnięcia kogoś


-= The difference between winning and losing is...VICTORY =-

Urodzony w Warszawie, wychowany na Łazienkowskiej
MODERATOR DZIAŁU -=PIŁKA NOŻNA=-

LINK DO DZIAŁU http://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=139&forum_title=Pi�ka no�na

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tez nie widze w tym nic smiesznego. Wrecz przeciwnie jest to dosyc powazna sprawa. Sam mialem takie leki. Jedyne co mozna na to poradzic to wreszcie sie przelamac wewnetrznie. Nawet nie wiesz jak wiele mozna osiagnac, trzeba tylko wierzyc w swoje umiejetnosci (jesli sie je posiada). A z cwiczec czysto teoretycznych to cwiczyc z partnerem rozne sytuacje i miec opracowana taktyke na takie sytuacje. Tylko pamietaj nie mozesz wypracowac w sobie stereotypow. Nie mozesz miec tylko jednego rozwiazania na wszystkie sytuacje.
Jesli cos jest niejasne lub niezrozumiale to pytaj
pozdrawiam

"Walka nie rozegrana jest walka wygraną"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4047 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20273
"Wziąłem już nawet koks by być agresywnym ale nie dużo to dało" nie czaicie, ze ktos sie wlasnie z Was nalewa, to prawdopodobnie byla taka prowokacja, zarty.

Moderator dzialu Grappling
Luta Livre Poznan Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli tak to jest juz jego problem. Marnuje swoj czas.

"Walka nie rozegrana jest walka wygraną"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nieważne ze sie nawala- stres jest naturalny w końcu wszystkie zwierzęta tak reagują-jak zagrozenie jest daleko -nieruchomieją, zbliza się -uciekają a jak się nie da uciec -atakują (właśnie ze strachu)mnie też to się zdarzało. może sytuacja by się rozwiązała bezboleśnie ale za bardzo się bałem i p..........em


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trudno jest wyzbyć się strachu podczas walki, najgożej jest zacząć, potem już jakoś idzie. Uważam jednak, że częste sparingi są przydatne i to bardzo, ale nie tylko od nich zależy "twardość" psychiki. Tak jak w sztukach walki mało jest moim zdaniem predyspozycji wrodzonych, w większości są one nabyte poprzez ciężki trening, tak psychika jest predyspozycją wrodzoną, a przynajmiej nie da się jej w pełni ukształtować pod kierunkiem walki tylko poprzez trening, czy sparing. Przykładem takim może być Gołota i jego ostatnia walka, to był ring, a na ulicy jest jeszcze gorzej. na pewno trzeba nad tym pracować, bo nawet ci którzy mają wrodzoną psychikę wojownika, nie będą potrafili jej użyć bez treningów i sparingów, ale będzie im łatwiej. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

z pustego nie nalejesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ej pawel007 ,kazdy zdorwy czlowiek sie czegos boi ,ale kazdy zdrowy czlowiek jest w stanie ten strach przelamac ,przelamiesz raz a potem bedziesz (to robil) bez problemow -OK!
Trzymam za Ciebie kciuki -

Pozdrowienia

c-o-b-r-a

'człowieka można zniszczyć,nie pokonać"
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

dalszy los poddzialu?

Następny temat

Techniki transportowe

WHEY premium