SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przesiąść się z siłowni, na kalisteniczny trening w domu?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Witam! Od ponad pół roku trenuję na siłowni, uwielbiam to robić, lecz przez zmianę szkoły, obecnie nie mam kompletnie czasu aby trenować poza domem. Byłem od ok. 3 miesięcy w okresie budowania masy, waga z 70 wskoczyła na 75kg. Jest to moja pierwsza masa, dlatego chciałem jak najszybciej przybrać do około 80kg, zrobić redukcję do 12%BF, a potem spokojnie masować na +100/200kcal. Problem pojawił się, gdy nie mam jak wcisnąć w swój dzienny plan siłowni, a jedyne co mi pozostaje, to trening w domu. Zamierzam w przyszłości zakupić sprzęt, aby urządzić sobie małą siłownie w domu, lecz teraz jest to awykonalne. Jedyne co posiadam, to drążek rozporowy. Czy przy takim marnym wyposażeniu, mogę dalej kontynuować budowanie masy? A jeśli tak, to na jakie ćwiczenia najlepiej zwrócić uwagę? Plan umiem sobie sam ułożyć, po prostu chciałbym żeby ktoś, kto jest bardziej rozeznany w kalistenice ode mnie, rozjaśnił mi trochę sytuację.

Jeszcze jedno pytanie, jeśli uzbieram kilkaset złotych, to jaki sprzęt zakupić najpierw? Aby poszerzyć zakres wykonywanych ćwiczeń, o maksymalną liczbę wariacji.
Dziękuję za pomoc! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Nie przybieraj jak najszybciej do 80kg, bo sie po prostu zalejesz. Oblicz zapotrzebowanie, zwiększ o 300kcal i obserwuj. Cierpliwości. Budowanie masy to przede wszystkim dieta. Trening to bodziec do rozrostu mięśni. Jasne, że możesz w domu również efektywnie ćwiczyć ( tym bardziej, że masz drążek ), jednak nie ukrywajmy, że siłownia jest bardziej optymalna. Mimo wszystko polecam przejrzeć ten temat - https://www.sfd.pl/DOMOWY_ATLAS_ĆWICZEŃ-t946176.html. Jeśli uzbierasz ,,parę" złotych to kup przede wszystkim ławeczkę,gryfy i obciążenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
plan możesz robić wedle tych samych zasad co na silowni stosując tylko zamienniki ćwiczeń
Czyli skupiaj się wokół ćwiczeń wielostawowych,angażujących jak najwięcej mięśni.
Na siłce robiłeś pewnie przysiad ze sztangą,to w domu rób np przysiady bułgarskie
na siłce robiłeś wycisk leżąc w domu możesz robić pompki na trzech krzesłach z plecakiem lub bez
podciąganie na drążku powinieneś robić i tu i tu
itd

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 629
Tomaso, wiem że kluczem jest dieta. Wiem że zbyt wielka nadwyżka, prowadzi prawie tylko do rozrostu tkanki tłuszczowej. Nie jem wszystkiego co popadnie i nie trzymam 1500kcal nadwyżki, dodałem około 500-600kcal, aby ten proces trochę przyspieszyć - nawet kosztem złapania trochę większej tkanki tłuszczowej. Drugą masę planuję zrobić spokojniej.

Szperając w internecie, znalazłem angielską stronę, nazywa się bodajże "madbarz". Są tam gotowe treningi, głównie z ciężarem własnego ciała. Większość wygląda bardzo sensownie, ktoś z tego korzystał? Wie z czym to się je?

Zastanawiam się też, nad zakupem lepszego drążka(naściennego). Obecna szerokość futryny, pozwala mi rozstawić ręce, trochę szerzej od obręczy barków. Nie wiem, czy przy pociąganiu nachwytem nie zminimalizuje to efektywności ćwiczenia. Co o tym sądzicie?



Zmieniony przez - Aquerr w dniu 2015-09-12 22:27:08

Zmieniony przez - Aquerr w dniu 2015-09-12 22:28:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
Dipsy robić można na balkonie ;) poza tym pistolety podciąganie wznosy nóg/ L-sit. Jeśli masz gdzie zawiesić to kółka gimnastyczne są ciekawym wyborem (dipy i podciąganie w jednym).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego z hantlami i drążkiem .

Następny temat

ułożenie planu

WHEY premium