SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pozbyć się tej tkanki tluszczowej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1676

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

Kobieta

Cel

Pozbycie się zalegającej tkanki

Waga

52.5 - 53 kg

Wzrost

171

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
Witam serdecznie, potrzebuję rady.
Mam 19 lat, 171cm wzrostu, waga 52,5-53kg. W ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie schudłam. Z różnych przyczyn miesiąc temu zaprzestałam chodzić na siłownię, na tamten moment pomiary wskazywały u mnie 16.2% tkanki tłuszczowej, co według mnie nie odzwierciedla rzeczywistości, ponieważ ja widzę bardzo przeszkadzającą mi tkankę głównie na udach, łydkach oraz w dolnej części brzucha. Moje pytanie brzmi: jak pozbyć się tej tkanki?
Nie chcę już tracić na wadze, ponieważ w ciągu roku straciłam 10kg. Regularnie ćwiczę od kilku lat, staram się jeść zdrowo. W ciągu ostatnich miesięcy schudłam głównie przez zbyt wysoki deficyt kaloryczny (nie była to wymuszona dieta). Nie sądzę, by spalacz tłuszczu był tutaj dobrym wyjściem, a na ten moment innego pomysłu już nie mam.

Dziękuję za rady i odpowiedzi
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Proponuje abyś wstawiła zdjęcie poglądowe sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zdjęcie sylwetki będzie tutaj niezbędne, aby móc ukierunkować Cie na właściwą drogę. Notabene spalacz tłuszczu nie ma tutaj nic do rzeczy. Żeby organizm sięgnął po zapasy energetyczne, tudzież mowa o tkance tłuszczowej niezbędny jest deficyt kaloryczny bowiem musi on być maksymalnie zindywidualizowany do Twoich potrzeb, tak aby nie zaszkodzić swojej gosp.hormonalnej i sylwetce.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-23 10:54:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Ale Twoja waga jest niska patrząc na Twój wzrost. Możliwe, że mialaś zbyt duży deficyt kaloryczny i zamiast tkanki tłuszczowej pozbyłas się tkanki mięśniowej? Jak wyglądała Twoja dieta w ciągu dnia jakie spożywalas ilości kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
flex1976
Proponuje abyś wstawiła zdjęcie poglądowe sylwetki


Nie mogę edytować posta, dlatego wrzucam zdjęcie tutaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
dudee
Zdjęcie sylwetki będzie tutaj niezbędne, aby móc ukierunkować Cie na właściwą drogę. Notabene spalacz tłuszczu nie ma tutaj nic do rzeczy. Żeby organizm sięgnął po zapasy energetyczne, tudzież mowa o tkance tłuszczowej niezbędny jest deficyt kaloryczny bowiem musi on być maksymalnie zindywidualizowany do Twoich potrzeb, tak aby nie zaszkodzić swojej gosp.hormonalnej i sylwetce.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-23 10:54:45


Wrzuciłam zdjęcie w odpowiedzi na jeden z komentarzy.
Deficyt kaloryczny w moim przypadku jest już niemożliwy, ponieważ za długo na takowym byłam, a właściwie po części nadal jestem, ponieważ od miesiąca staram się jeść już tyle ile powinnam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
RozbójnikWojtas
Ale Twoja waga jest niska patrząc na Twój wzrost. Możliwe, że mialaś zbyt duży deficyt kaloryczny i zamiast tkanki tłuszczowej pozbyłas się tkanki mięśniowej? Jak wyglądała Twoja dieta w ciągu dnia jakie spożywalas ilości kalorii?


Przez 2-3 miesiące potrafiłam zjeść 1200-1300 kcal dziennie, zdarzały się oczywiście dni, że zjadłam więcej lub nawet mniej. Na ten moment staram się już jeść tyle ile powinnam, choć nie jest to tak łatwe, bo psychika mi nie pozwala (boję się efektu jojo). Chodziłam na siłownię, mięśnie stały się bardziej widoczne, ale w związku ze spadkiem wagi, również masa mięśniowa lekko zmalała (wg pomiarów na tamicie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699614
Niestety ale Ty nie masz co redukować , potrzebujesz odpowiedniego bodźca w postaci treningu siłowego . To jest recepta na poprawę wyglądu sylwetki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 48
flex1976
Niestety ale Ty nie masz co redukować , potrzebujesz odpowiedniego bodźca w postaci treningu siłowego . To jest recepta na poprawę wyglądu sylwetki .


Czyli trening siłowy wystarczy? Uda mi się wtedy wysmuklić ciało?
Muszę właściwie zmienić mój system treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Zdecydowanie to nie czas na redukcję, przecież masz bardzo niski poziom bf. Moim zdaniem powinnaś wejść teraz na bilans zerowy i zacząć porządnie ćwiczyć, a swój plan skonsultuj tutaj:
https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html


Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 2017-10-23 12:58:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Twoim problemem nie jest wysoki poziom tkanki tłuszczowej w ustroju, a zbyt niski poziom masy mięśniowej. Skoro stosowałaś daleko posunięte restrykcje kaloryczne to nie ulega wątpliwości, iż należy podbić podaż energii blisko swojego CPM, w celu poprawy wydzielania i aktywności hormonów.

Osobiście zrobiłbym kontrolne badania i sprawdził w jakiej kondycji jest gosp. hormonalna.
Być może doprowadziłaś do zaburzenia homeostazy ustrojowej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny makroskladniki

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 60kg

WHEY premium