SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak powinna wyglądać dobra rozgrzewka przed treningiem siłowym.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1518

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

23

Waga

87

Wzrost

185

Cel treningowy

dobra mobilność siła

Staż treningowy na siłowni

0

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

full osprzęt siłownia

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

~2000 kalorii, BTW raczej nie liczę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, jestem nowy i chciałbym wiedzieć dokładnie jak wygląda dobra rozgrzewka. Ostatnio odwiedziłem jedną siłownię i tam pracujący trener kazał mi poruszać się przez 10 minut na orbitreku lub na bierzni i wtedy odrazu przeszliśmy do ćwiczeń na ciężarach. Poszperałem ogólnie w internecie by zaznajomić się co nieco z tym tematem i znalazłem takie coś.

Rozgrzewka powinna składać się z 3 etapów.
1. 5 minut cardio
2. Rozciąganie dynamiczne
3. Serie wstępne

Jeśli chodzi o 1 i 3 punkt to wydaje mi się to normalne i tego tłumaczyć nie trzeba. Chodzi mi tu najbardziej o punkt 2, czyli jakie ćwiczenia powinny się tam znaleźć obowiązkowo? Widziałem też, że nie którzy używają do rozgrzewki kijek i gum (tu np przy robieniu wykroku). Jak by ktoś znał jakąś fajną stronę gdzie jest ładnie opisane dane ćwiczenie lub jakiś filmik ukazujący dobrą rozgrzewkę byłbym wdzięczny.

Jeżeli to jest zły dział proszę o przeniesienie. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ja bym się nie rozciągał przed .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
1. Moze byc rowerek/bieznia w celu ogolnego rozgrzania organizmu (10min w zupelnosci starczy).
2. Kazdy staw po kolei-najlepiej prostymi ruchami anatomicznymi.
3. Rozciaganie dynamiczne, aczkolwiek nie jest konieczne jesli nie masz problemow z mobilnościa.
4. Serie wstepne, ktore przygotują stawy i aktywuja cns.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi mi właśnie o polepszenie mobilności przy śladach (by głębiej siadać) i jakos zabezpieczyć brak przed ponownymi kontuzjami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Co do rozciągania dynamicznego to mogą być ćwiczenia typu wymachy nogami na boki czy tył/przód. Wypady dynamiczne. Poprawią mobilność stawu biodrowego w siadach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
No i nad mobilnością trzeba by pracować nie tylko przed treningiem, ale przedewszystkim po. Gdy jest czas na konkretne rolowanie i rozciąganie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
kagua
Chodzi mi właśnie o polepszenie mobilności przy śladach (by głębiej siadać) i jakos zabezpieczyć brak przed ponownymi kontuzjami


Wpisz w wyszukiwarce " hip/hamstring mobility". Powinieneś znaleźc sporo filmów z ćwiczeniami mobilizującymi-m.in od takiego trenera jak Kelly Starett.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Plan treningowy 4 dniowy do oceny

WHEY premium