SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poprawic szybkosc pracy nóg?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Witam.Co polecacie na problem z tematu.Chodzi mi szczególnie o frontkicki i lowkicki.Podczas sparingów zauważyłem że ciężko mi idzie z szybkoscią powtarzania frontkicków.N.p. ostatnio miałem techniczny i z kolesiem robilismy frontkicki na zmianę po jednym.Pod koniec była już taka akcja,że ja robiłem jeden a on w tym czasie dwa.Z lowkickami ta sama historia.Jak powtarzam lowy na worek jeden za drugim jak najszybciej i ktos na worku obok robi to samo,to zawsze ja robię to wolniej.Poradzcie jak nad tym popracowac.Dzięki z góry.Pozdrawiam

(L)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29456
Duzo zależy od techniki wykonywania tzn.skretu stopy,bioder itp.A ogólnie na poprawę pracy nóg dobra jest np skakanka,walka z cieniem,bieg bokserski.

Zmieniony przez - Mihau kb w dniu 2009-07-13 21:03:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1361
Skakanka,ale nie zwykłe kicanie z nóżki na nóżkę tylko pracuj np w ten sposób:

Runda 3 minuty. Patrząc na tarczę przyśpieszaj na '12' i '6' na 10 sekund wysoko unosząc kolana, a pozostałe 20 sekund powoli. Możesz też zamiast 10 sekund przyśpieszenia zrobić po prostu 10 takich przeskoków z wysoko unoszonymi kolanami. Gdy będzie ci za mało, rób przyspieszenia na '12', '3', '6' i '9'. Ile rund? Tu Ci nie doradzę,ale uważam że 5 to minimum i optimum zarazem jeśli dołożysz do tego jakieś inne ćwiczenia. Aha-między rundami 1 minuta odpoczynku.

Kolejnym ćwiczeniem może być kombinacja: przysiad + szybki M-kick/L-kick/F-kick, ale zdaje mi się, że przy tym wyrabia się bardziej siłę i wytrzymałość niż dynamikę. No ale bez dwóch pierwszych ciężko o ostatnie :)

Przychodzi mi jeszcze do głowy tarczowanie. Pierwszy sposób to kopnięcia pojedyncze, a drugi systemem 1-2-3-4-5-4-3-2-1 lub więcej, jednak efekt i cel jest raczej podobny jak w kombinacji przysiad + kopnięcie.

Pozdrawiam.

Hart ducha i siła woli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2178
Kop, kop i jeszcze raz KOP!
przyjdzie z czasem... mozesz tez kupic worek do domu i kopac codziennie po kilkadziesiat kopniec jedna noga i tyle samo druga - napewno nie zaszkodzi
Skakanka tez jak najbardziej sie przyda...
tzw. "piramidy" na tarczach( to co napisal kg. 1-2-3...3-2-1) i kiedy kopiesz to pomiedzy kopnieciami nie robisz przerw tylko odbijasz noge na palcach i odrazu kopiesz dalej

...wybieraj wybieraj wybieraj co wolisz-prawą czy lewą rękę mam Ci up******ić...!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Kwestia wytrzymalosci nog.
JA polecam duzo kopniec plus ogolne wzmocnienie nog- np poprzez bieganie, szczegolnie bieganie pod gore.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Podpisuje się. Bieganie, skakanka.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Przyda mi się to co tu jest, gdyż jednak chyba zdecyduję się na treningi Muay Thai, ponieważ tak jak pisałem wcześniej nie interesuje mnie trenowanie boksu rekreacyjne. Innym aspektem jest to, że na treningi MT mam około 5 minut na piechotę, do Punchera. ;P

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Idź na muay thai powinno Ci się spodobać.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Technika jest najważniejsza w sumie, dalej wytrzymałość.
Pomimo tego, że każdy ma jakiś tam ustalony limit szybkości mięśni to i tak sporo da się zrobić, chociażby do tej górnej granicy dojść
Nie zapominaj o rozciąganiu po bieganiu.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
Wlasciwie rozciaganie jest najwazniejsze, bo miesien moze i bedzie silny. Jednak kiedy sciegna nie nadazaja to pare kopniec i masz kontuzje murowana

... .. .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks w wieku 19 lat

Następny temat

rower zamiast biegania ?

WHEY premium