SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak pogodzić prowadzenie diety ze szkołą ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Witam !
Mam 17 lat 183 cm wzrostu, waga 62 kg dochodzi do tego bardzo dobra przemiana materii. Dotychczas jadłem bardzo dużo i niezdrowo (McDonald, dużo tłustych rzeczy itp.)ale jakoś na mase nic mi nie przychodziło. 3 lata temu ćwiczyłem na siłowni przez pół roku.
Ale nie o tym chce pisać.
Od poniedziałku wracam na siłownię. Wiadomo do ćwiczeń trzeba mieć ułożoną dobrą dietę, tylko jest jeden problem. Nie wiem jak ja to pogodzę ze szkołą. Plan naprawdę mam do bani ! Może mniej więcej go przedstawię. Dodam też, że do szkoły muszę dojeżdżać busem więc też tu dochodzi sporo czasu.

Poniedziałek: na 9:40 wstaje o 7:00 doprowadzam się do porządku, jem, wychodzę na busa, który wyjeżdża o 8:20 i pod szkołę dojeżdża mniej więcej w godzinę. Kończę o 14:55 ide na przystanek, wracam busem i w domu jestem o 16:00.

Wtorek: jest dokładnie taki sam jak poniedziałek.

I teraz zaczyna się najgorsze.

Środa i czwartek. Pobudka wygląda tak samo jak w poniedziałki i wtorki, ale lekcje mam do 16:45. Za nim pojedzie bus i za nim cokolwiek, to w domu jestem o 18.

Piątek: tu już na nogach muszę być o 6:00, lekcje mam na 8:00 i trwają do 13:50, w domu jestem ok 14:30.

Na treningi bede chodzić 3 razy w tygodniu(wstępnie ustaliłem już, że to bedzie poniedziałek, wtorek i piątek bo najbardziej mi pasują) na 17 i trwać one będą 1h - 1:30 h
Jeżeli chodzi o dietę będę wzorował się na tych, które wyczytałem wcześniej na tym forum, czyli:

1. śniadanie: płatki owsiane z mlekiem do tego dojdą jakieś owoce typu banan czy jabłko.

2. śniadanie: i tu już są problemy. Przeważnie w szkole jadłem hamburgery, od czasu do czasu robiłem sobie kanapki i właśnie głownie na tym chce się skupić.

Z czym mam sobie robić takie kanapki w czasie tego śniadania (proszę mnie traktować jako początkującego jeżeli chodzi o układanie diety) i w jakich godzinach mam spożywać posiłki jeżeli bede musiał wstawać o tej 6 czy też 7 ?

3. posiłek: tu już nie wiem co napisać ;/

4. Obiad: myślę, że będę go spożywał o 16:00, godzinę przed treningiem. Składać się będzie z ryżu, do tego ugotowana pierś z kurczaka i jakaś surówka do tego z marchewki, koperkiem itp.

5. po treningu: 17:30, tu też nie mam pomysłu. Myślałem o jakimś owocu typu banan + do tego jakieś białko ale teraz nie wiem pod jaką postacią.

6. kolacja: 19:30 i tu też nie mam pomysłów.

mam też kilka problemów odnośnie tej diety,a raczej produktów.
Chodzi mi o rybę, której tu brakuje. Ryby zawsze jadam w piątki. Czym mogę zastąpić taką rybkę ? No i jeszcze jedno. Ta dieta ułożona jest pod dni kiedy mam treningi(poniedziałek, wtorek, piątek) Czy ta dieta musi wyglądać tak samo w środy i czwartki jak w dni treningowe? Głownie chodzi mi o godziny i ilość spożytych posiłków. Naprawdę nie wiem jak sobie z tym proadzić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2028
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Dzięki bardzo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do oceny lub poprawy

Następny temat

Proszę bardzo o ułożenie diety.

nutloveb