SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Jak odnaleźć motywację do ćwiczeń?

temat działu:

Motywatory Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 21 lat Na forum 307 dni Przeczytanych tematów 20
Ok. To pytanie może być trochę dziwne, ale potrzebuję pomocy.
Niedawno miałem wypadek samochodowy. Na szczęście nic mi się nie stało, ale musiałem kupić nowe auto. Trochę mnie to załamało. A teraz rzuciła mnie dziewczyna. Naprawdę mi na niej zależy. Rzecz jasna nie ćwiczyłem dla niej, ale ona była moją motywacją. Przecież każdy chce podobać się swojej sympatii.

I teraz mam pytanie. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Jak odnaleźć motywację?

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 3201 Napisanych postów 39524 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 489551
Pewnie teraz uznasz moja radę za opinie zaruzamialego gościa, ale ludzie mają w życiu znacznie gorzej niż Ty. Problemy typu kupno innego samochodu czy pozbieranie się po rozstaniu z drugą połówką wydają się niczym w porównaniu z amputacja lub niedowładem kończyn, a i tacy ludzie trenują. Często także na stopniu zawodowym, a nie amatorskim. Np. http://www.sfd.pl/Osoby_godne_naśladowania-t999878.html

Wszystko zależy od podejścia. To co dziś wydaje Ci się niemożliwe do ogarnięcia czy wykonania za jakiś czas będzie brzmiało jak żart gdy sobie o tym o tym przypomnisz. Przejrzyj sobie tematy w tym dziale, większość z materiałów tu udostępnionych dają naprawdę solidnego, motywacyjnego kopa. Powodzenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 310 dni Przeczytanych tematów 10
Na motywację do ćwiczeń najlepiej działa druga osoba. Znajdź sobie kogoś z kim będziesz ćwiczył, a motywacja sama się znajdzie :)

Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 31
przyzwyczaj swój mózg, jak się coś robi często przez kilka tygodni, to organizm po prostu to traktuje jako nawyk i potem, jeśli odpuścisz sobie trening, będzie Ci czegoś brakowało. Ja tak robię, jak chcę coś zmienić w życiu, na początku po prostu naparzam i nie roztrząsam zbytnio po co, a potem idzie samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 252 dni Przeczytanych tematów 6
Pomyśl, że to dla Twojego dobra i się zmotywuj wewnętrznie, nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień (a może kogo) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 36 lat Na forum 321 dni Przeczytanych tematów 1221
Każdy w czym innym znajduje swoją motywację. U jednych jest to chęć lepszego samopoczucia czy poprawienia kondycji fizycznej, a u innych będzie to niezadowolenie z wyglądu czy rosnącej wagi. Mnie np. motywuje m.in. zbliżające się lato:)
Myślę, że nie ma tu recepty. Sam musisz do tego dojść, co Cię motywuje. Czasami potrzeba na to trochę więcej czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 869 Napisanych postów 4317 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 122278
To tym bardziej powinieneś nie wychodzić z siłowni: im lepsza postura tym szybciej nowa laska się znajdzie;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 240 dni Przeczytanych tematów 61
Znajdź jakąś osobę do wspólnych treningów. W ten sposób łatwo się zmotywować.

Człowiek nie jest w stanie zawrócić rzeki. Owszem, może płynąć z jej nurtem, od czasu do czasu wychodząc na brzeg, nurkując lub leżąc leniwie na plecach i patrząc w niebo, ale bez względu na to, co sobie obieca podczas takiego spływu, i tak dopłynie tam, dokąd zaprowadzi go rzeka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 220 dni Przeczytanych tematów 8
Też miałem taki problem - brak motywacji, ale pewnego dnia po prostu wziąłem się w garść i zacząłem, trenuję do dziś i z motywacją nie mam problemów. Najgorzej się przełamać i zacząć, ale jak zaczniesz - będzie z górki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 167 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28851
ASNF to się łatwo piszę kiedy jesteś obserwatorem. Wtedy kiedy widzisz dwa problemy jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić który problem jest 'poważniejszy'. Serio, ale gdyby rozj**ał ci się samochód i nie miałbyś jak jeździć do pracy to mało interesowąłoby cie wtedy to czy ktoś nie ma kończyny. Jesteś zmęczony i głodny a dostajesz od swojej przesoloną zupę. Nie myśliisz o kończynach tylko swoim problemie. Twój problem = najwaznijeszy problem.

Zmieniony przez - pawel39 w dniu 2018-06-03 22:30:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 167 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28851
A co do pytania, to ja bym się ze skalował i zobaczył co mi potrzeba.

W skali od 1 do 10 gdzie 1 to ch**owo a 10 zaj**iście umiejscow się na skali pytając siebie jak się czujesz.

Jeżeli nie oceniłeś się na 1 to dalej pytaj siebie, co jest powodem dla którego jesteś akurat w tym miejscu a nie niżej na skali.

Dalej, pytaj siebie kiedy było więcej na skali niż dzisiaj? Co było powodem tego, że było więcej? Jak się wtedy czułeś i co robiłeś, że było więcej?

Po tych odpowiedziach wyobraź sobie, że jesteś na skali o jeden punkt wyżej. Co się musi się wydarzyć, żebyś na tej skali był wyżej? Co się wtedy zmieni? Co takiego możesz zrobisz żeby być wyżej na tej skali? Co będzie twoim pierwszym krokiem do tego, żeby być na skali wyżej? Jaki będzie drugi krok? Od kiedy zaczniesz realizować pierwszy krok? (konkretny termin z datą).

Podejście skoncentrowane na (swoich) rozwiązaniach. Działaj!
Nowy temat Wyślij odpowiedź