SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak odczytywać dane węglowodanów zawartych w produktach spożywczych??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Witajcie, jeżeli to złe miejsce na założenie takiego tematu to z góry przepraszam. Mam problem z interpretacją danych dotyczących węglowodanów różnych produktów spożywczych. Za przykład podam dane z dziennika posiłków mr. big, o którym dowiedziałem się z tego forum.

Pomarańcza 100g:
Węglowodany strawne: 9 g
Błonnik: 2 g
Sacharoza: 3 g
Laktoza: 0 g
Skrobia 0 g

Brokuły 100g:
Węglowodany strawne: 2 g
Błonnik: 2 g
Sacharoza: 0 g
Laktoza: 0 g
Skrobia 0 g

Z tego co wiem błonnik nie zalicza się do węglowodanów strawnych, więc jakie węglowodany znajdują się w brokule oraz w "zagubionych" 6 gramach węglowodanów w pomarańczy? Jedyne co mi przychodzi na myśl to że są to węglowodany w postaci maltozy (dwucukru) niewyszczególnionego obok sacharozy i fruktozy? Dobrze to interpretuję?? Z góry dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
korzystaj z tej strony: nutritiondata.com przykladowo brokuły: http://nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2356/2

w tabelce carbohydrates masz wyszczególnione wszystkie ww i ich ilosc

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Super stronka, wielkie dzieki!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Chociaż, niektóre produkty nadal nie mają podanego składu węglowodanowego :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
a w zasadzie do czego ci takie info, jak wygląda szczegółowe rozbicie węglowodanów? nikt sobie czyms takim specjalnie nie zawraca głowy, bo i po co

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Dobre pytanie, szczerze to chciałbym wiedzieć jaki stosunek jest w produktach ww złożonych (skrobia) do prostych. Po to żeby w dni bez treningowe lub przy niskiej aktywności aerobach raczej większość (załóżmy 90%) stanowiły ww złożone, a po bardziej intensywnych treningach moc pozwolić sobie na proste. Teoretycznie wszystko sprowadza się do tego, że chciałbym jak najbardziej kontrolować wzrosty cukru we krwi. Wiem że można to robić za pomocą indeksu glikemicznego a jeszcze lepiej za pomocą ładunku glikemicznego, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi, dlatego takie pytanie skierowałem do bardziej zapoznanych z dietetyką osób ode mnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
W tym celu spożywasz głównie węglowodany złożone ze źródeł skrobiowych a te z warzyw daruj sobie. Do niczego nie potrzebne Ci aż takie restrykcje. Ograniczając w wyniku takiego działania warzywa zrobisz sobie więcej problemów niż korzyści.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Z warzyw darować sobie? Chyba źle coś tu jest na pisane, ponieważ później piszesz o robieniu sobie krzywdy ograniczaniem warzyw. Zresztą taka opcja nie wchodzi w grę ponieważ poza warzywami stczkowymi i może czosnkiem(zresztą ile się go spozywa) maja mało ww w porównaniu do wszystkich zbożowych produktów jak chleb, makaron, ryż. Bo pomimo wysokiego IG marchewki gotowanej, przy tak niskim udziale ww w 100 gramach ciężko jest jej spożyciem wywoływać złe efekty. Tak więc o eliminacji warzyw nie myślę bo pomimo że zawierają mnóstwo nieenergetycznych związków, nie wyobrażam sobie jeść mięsa bez dodatku z warzyw, co ostatnio się dowiedziałem dobrze wpływa na gospodarkę kwasowo-zasadową. Moje pytanie było bardziej z ciekawości dlaczego w programach dietetycznych nie są wyszczególnione tak ww aby dawały sumę węglowodanów strawnych danego produktu. A może są tylko w programach za które trzeba sporo zapłacić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
odejmując od ww z warzyw czy innych błonnik, zostaje ci liczba ww strawnych. IG w ogole nie ma sensu sie kierować, bo to wartosc laboratoryjna, bez przelozenia na rzeczywistosc. slodycze tez mają niskie/srednie IG i nijak mają sie do diety.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3067
Jak najbardziej się zgadzam tylko w tym programie ww strawne są podzielone na: skrobię, sacharozę i laktozę, i te trzy składowe nie dają 100% węglowodanów strawnych. dlatego zastanawiam się czy w tych "profesjonalnych" na pewno drogich programach jest to rozbudowane. Co do IG to prawda, dlatego już ładunek glikemiczny bardziej rzeczywiste wyniki, tylko trzeba znać ilość ww w porcji. A co do cukierków i innych słodyczy to chyba już każdy zdaje sobie sprawę że cukry proste (sacharoza) + tłuszcz trans = zero sylwetki i często problemy zdrowotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Dlatego, że cukrów o prostej budowie jest wiele a wymienione są tyle te najważniejsze, których jest najwięcej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta 4000kcal

Następny temat

Korekta diety

Wiecej