SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak najszybciej poprawić wydolnosć i szybkość

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Dzienniki Treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 598
Witam. Jak najlepiej przygotować się do egzaminu biegowego na 3000m? Od dłuższego czasu dużo biegam. Z moim czasem jest dużo lepiej ale mam wątpliwości czy trenuje w dobry sposób ponieważ chyba jestem zbyt ambitny i mam wrażenie ze czesto czuje sie przetrenowany. Biegam codziennie. Co drugi dzień staram sie biegać krótkie interwały ok10min na przemian z lekkim truchtem 3-5km kolejnego dnia. Pewnie to zły plan ale nie wiedzialem jak sie za to zabrać. 3km musze pokonać w ok 12.30min. Jak ostatnio sprawdzalem swoj czas to tempo na czas 12.30 utrzymalem przez 2km ale puźniej bylo juz gorzej i dobiegłem z czasem 13.00 i bylem strasznie zasapany. Do egzaminu mam jeszcze ok 35 dni. Wystarczy mi czasu aby sie przygotować? Jak powinienem biegac przez te ostatnie 35 dni? z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
35 dni to malo. Napewno interwaly pomagają ale rób je w dni bez treningu. Poza tym rób siłę biegową i dużo wytrzymałości tlenowej bo ta ejst najważniejsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 598
Amycus a co masz namysli siłę biegowa? Wiec jak mam biegać oprucz interwałów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 162 Wiek 28 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 507
siła biegowa to skipy podbiegi
Wiesz ja biegam raczej krótsze dystanse ale wydaje mi się że trening pod średnie/długie biegi jest raczej mniej zróżnicowany:
1 wytrzymałość tlenowa
2 siła biegowa
3 interwały
4 czasem siłownia
Dokładnego treningu Ci nie rozpisze bo nie mam takiego doświadczenia ale mniej więcej zakładając że trenujesz 6 dni w tygodniu: 3 razy wytrzymałość tlenowa 1-2 razy siła biegowa 1-2 interwał.
Ale lepiej poczekaj na kogoś bardziej doświadczonego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie help

Wiecej