SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak liczyc domowy twaróg?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 295
Witam,

Mam pytanie co do twarogu robionego w domu a raczej cream cheesem. Nie wiem jak policzyć jego zawartość białka z sera który robię bezpośrednio z mleka. Mam taki sposób ze podgrzewam mleko dodaje octu do separacji od serwatki przecedzam i na sam koniec ścięte grudki z małą ilością jogurtu naturalnego. Ma to konsystencje filadelfii chociaż smak jest na zupełnie na innym poziomie. Chciałbym moc to włączyć do swojej diety tylko nasuwa się pytanie... Jak to w ogóle mam liczyć? Widziałem jeden artykuł gdzie ktoś dał proporcje do mleka prosto od krowy ale ja to robię na 2% pasteryzowanym mleku z supermarketu.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6142 Napisanych postów 7815 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 230869
Musisz zsumowac produkty które zużywasz do produkcji sera i potem procentowo oceniać w zalezności jaki kawałek odkrawasz z całości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3706 Napisanych postów 62762 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 677491
Skoro robisz to na mleko 2 procentowym, to licz taką ilość tłuszczów na 100 gramów wytworzonego sera z jakiej ilości mleka go wytwarzasz. Proporcjami policz ile mleka trzeba na wytworzenie danej ilości twarogu/sera i wyjdzie Tobie jaka jest w nim zawartość tłuszczów. Ten tłuszcz z mleka w trakcie wyrabiania twarogu nie wypłynie nigdzie. Będzie on dalej obecny w produkcie. Pozbywasz się tylko pewnej ilości wody w trakcie jego wytwarzania. Znając ilość produktu, z którego wytwarzasz i ilość produktu gotowego i ilość w nim tłuszczu możesz bez problemu obliczyć zawartość tłuszczu w produkcie gotowym.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11248 Napisanych postów 11102 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315824
przyjąłbym wartości uśrednione jak dla twarogu półtłustego i nie zawracał sobie tym głowy, nie zjadasz tego 1kg dziennie chyba, żeby zrobiło dużą różnicę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukowac?ile bf?

aerofull