SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak i czy da się połączyć boks z siłownią?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 984

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

69

Wzrost

182

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Siłownia, boks

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1372
Jak mogę połączyć boks z siłownią tak aby organizm mógł się zregenerować? I czy jest możliwe budowanie masy mięśniowej trenując i boks i siłownie, jak wtedy obliczać zapotrzebowanie kaloryczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777626

Wszystko da się połączyć kwestia odpowiedniego skomponowania planu treningowego i ustalenia priorytetów treningowych. Napisałeś tylko, że chcesz budować masę i trenujesz boks, a to trochę za mało informacji żeby jakoś sensownie Ci pomóc w planie treningowym.

Zależy ile tego boksu jest bo można amatorsko trenować boks i mieć 2 treningi w tygodniu, a możesz mieć ich 4 w tygodniu i jak dołożysz do tego 3 treningi siłowe to z regeneracją może być różnie.

W przypadku treningu bokserskiego to dobrym połączeniem z tym będzie trening fbw wówczas masz 3 treningi siłowe i na przykład dwa treningi bokserskie, co daje 5 treningów tygodniowo i dwa dni wolne.
Jesteś młody więc regeneracja też u Ciebie inaczej wygląda i powinieneś dać radę o ile będziesz się odpowiednio odżywiał i odpowiednią ilość czasu przeznaczysz na sen.
Policz swoje zapotrzebowanie i nadwyżkę z linku, który dostałeś poniżej i wprowadź w życie dietę, ale to początek bo regularnie musisz sprawdzać swoje postępy mierząc obwody i wagę.
Jeśli chodzi o trening to jeśli jesteś zupełnie początkujący to możesz spokojnie skorzystać z podstawowego fbw na siłowni.

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-02 08:23:29

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Oczywiscie że da sie pogodzić boks , sztuki walki i siłownie , boks traktujesz jako cardio a to jak pogodzić to zalezy ile dni chcesz przeznazyć na siłowe treningi a ile na boks, Nie napisałeś nic konkretnego o sobie więć nikt ci nic konkretnego nie doradzi. Zapotrzebowanie kaloryczne wyliczysz tutaj https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html  natomiast dobrze by było wypełnić ankietę https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka
Jestem tego samego zdania co kolega wyżej tylko właśnie kwestia tego żeby nie narzucić na siebie za dużo. Tutaj kwestia tego ile jednostek będziesz miał treningów sztuk walki, do tego dopasować ilość treningów siłowych i przede wszystkim zdecydować się co ma być sportem wiodącym że tak powiem, na co chcesz nalozyc większy nacisk. Wtedy jak już te rzeczy są wiadome to można wszystko dograć;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
witaj.
ogolnie polaczyc sie da wszystko. bokserzy trenuja silowo regularnie. Ich trening co prawda ma wiele elementow dynamicznych, ale trening silowy to trening silowy. Tutaj oczywiscie sama konctrukcja planu i jego objetosci bedzie kluczowa, ale przede wszystkim wazna bedzie Twoja dieta, suplementacje, sen i regeneracja z nim zwiazana. Jakw szystko bedzie dobrze dograne, to nie powinno byc klopotu, aby trenowac na silowni, boksowac i przy tym cieszyc sie dobrymi efektami. Trzeba to tylko skleic w calosc

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Wszystko można połączyć, tylko trzeba to zrobić z głową. Ważne żeby sobie ustalić priorytety, wybrać co będzie głównym celem, np. czy główny cel to boks a siłownia ma być uzupełnieniem czy na odwrót. Wtedy ustalamy główny plan i ilość treningów i dopasowujemy pod to aktywność uzupełniającą. Masę można zbudować, trzeba tylko zadbać o odpowiednią ilość kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1372
Znaczy priorytetem dla mnie jest siłownia ale chciałbym dodać boks i tak myślałem żeby dać 3x fbw i 3x trening boksu w tygodniu tylko nie wiem jak to połączyć czy robić treningi boksu w dniu siłowni czy osobno i jak obliczyć spalone kalorie gdybym chciał masować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Mozesz sobie połączyć w ten sposób że majac 3 razy w tygodniu FBW to po kazdym treningu takie szybkie cardio lub naet forma interwału 15 min np walka z cieniem lub worek itp a w czwarty dzięń dac dłuższy trening boksu traktujac jako cardio i z czasem stopniowo dodawać np kolejny dzień treningu bokserskiego . Na sam poczatek 3 siłowe i 3 długie bokserskie mogą się okazać zbyt mocnym obciążeniem i zwyczajnie szybko sie zajedziesz. Aktywnosć warto dodawać stopniowo wraz z poprawą swoich parametrów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 71 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1372
Bardziej mi chodzi o trenowanie boksu w klubie np grupowo lub indywidualnie niż formy cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 439 Napisanych postów 904 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10832
W klubie pewnie masz 3 treningi wiec dałbym do tego 2-3 dni Siłowego w formie FBW , kilka ćwiczeń dosłownie żebyś nie był zajechany
Pleców jest troszkę wiecej bo przód barki i triceps mocno rozwijasz na boksie, więc trzeba na siłowni troszkę wyrównać plecy. i ćwiczenia na tył braku dla ich zdrowia aby zapobiegac kontuzją i to tyle :)
Trening A
1.Przysiad
2.Wyciskanie sztangi lezac
3.podciąganie na drązku
4.unoszenie sztangielek w opadzie

Trening B
1.martwy ciąg
2.wyciskanie zołnierskie
3.wiosłowanie sztangą w opadzie
4.Rotacja zewnętrzna ramion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39540
Jestem zawodnikiem sportów siłowych oraz trenuje boks gdzie mamy treningi bardzo mocne po 2 godz i uwierz mi że nie jestem wstanie robić treningu bokserskiego więcej niż 1 raz w tygodniu przy ciężkich treningach siłowych. Napewno przy boksie cierpią barki,bo są to techniki szarpane więc moja rada skup się na ćwiczeniach izolowanych jak wznosy w opadzie na ławce by wzmocnić tylnie aktony i wznosy na boki siedząc w oparciu o ławkę, napewno cierpią mocno bicepsy także trening bicepsów po boksie kiepski pomysł, a takto boks jest piękna dyscyplina jeśli prowadzi Cie odpowiedni trener a nie pseudo trener Plecy przy boksie same Ci się wyrobią cios idzie z nóg ze skrętu tlowia a nie z rąk, czy z pleców jak to 90 procent ludzi myśli
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 439 Napisanych postów 904 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10832
tak cios idze z całego ciała prawda ale pobij non stop w worek aż jakaś partia mięśniowa w końcu odpadnie i będą to barki gwarantuje Ci, Poza tym w boksie masz pochyloną pozycje non stop do przodu, Robienie pleców tu nie zaszkodzi. Masz racje co do wznosów na boki też się nad nimi zastanawiałem czy nie wpisać żeby trening barków był kompletny, ale tą drogą to można co chwile cos dopisywać.
Prawda Ciężko robi się trening siłowy w tygodniu jak masz mieć zajęcia w klubie na drugi dzień, Dlatego rozpisałem mu to tak "lajtowo" niezbędne podstawy tylko. Pozatym jak widzę ze piszesz Goldberg że macie bardzo mocne treningi na sali za każdym razem to już wiem że to nie jest porządny klub tylko stara szkoła za.p******i..c 3x w tygdniu na śmierć kto przeżyje to może coś z tego bedzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców po martwym ciągu

Następny temat

Problem z ręką

WHEY premium