SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak duże OBCIĄŻENIE do domu?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 790
Planuję zakup talerzy stalowych 2x20KG i 2x10KG, przy średnicy otworu ok. 30-31mm, w jak szerokie i jak duże talerze powinienem celować? Zastanawiałem się pomiędzy 25-30mm grubości. Dodam, żę 20KG będą wykorzystywane tylko na sztandze (wiadomo), ale 10KG chciałbym w przyszłości wykorzystać także do hantli (wyciskanie skos itd.)

Jeden użytkownik polecał mi bym talerze 20KG brał o średnicy koła aż 42-45cm (ponieważ przy średnicy koła 30kilkacm źle będzie się robiło martwe ciągi) , a te 10KG do hantli proponował 20-22cm - co niestety spowoduje, że będą dość grube i mało ich pewnie wejdzie na hantle, a będą na pewno sporo grubsze i prawie połowę mniejsze od cienkich i sporych 20.

Obecnie w domu posiadam bitumiczne obciążenia: 4x5KG, 4x2,5KG i 4x1,25, dlatego kupno takich 4 talerzy to konieczność.
Będę wdzięczny za każdą poradę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Nie wiem jaka srednice maja te duze standardowe talerze, ale warto wlasnie w takie zainwestowac Chocby wlasnie do MC

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 790
georgu, chodzi Ci o talerze olimpijskie? sprawdzałem na Allegro, sklepach typu marbo itd. i średnio np. talerz 20KG olimpijski ma średnice całkowitą 42cm.

myślałem właśnie by wziąć na zamówienie stalowe talerze 20KG o średnicy takiej jak talerze olimpijskie na siłowniach (czyli 42cm), będą one duże, ale i cienkie przez co dużo wejdzie ich na sztangę, a wielkość będzie odpowiadać tym olimpijskim, które wg. wielu najlepiej się nadają do np martwych ciągów.

nie wiem tylko jakie wymiary zamawiać dla nominału 10KG, średnio jest to 30 albo 32cm średnicy całkowitej. biorąc 32 talerz będzie nieco węższy, przez to też więcej się zmieści, więc chyba 32 będzie rozsądniejsze.

nominały 5KG, ok 23cm średnicy całkowitej - te bym używał już do hantli, dlatego zastanawiam się czy przy 23 będzie wygodnie.
wszystkie w/w talerze brałbym o średnicy otworu fi31.


Zmieniony przez - roninq6 w dniu 2015-07-17 11:50:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak chodzi o 'olimpijskie' Mysle, ze dwa pelnowymiarowe krazki to takie minimum Reszte juz sobie podokladasz

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 790
czyli wymiary śr. 42 dla 20KG, 32 dla 10KG i 23 dla 5KG są optymalne do większości ćwiczeń z wolnym ciężarem? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Powinno byc. Co do srednic czy sa prawidlowe to Ci nie powiem. Najwazniejsze rozgrywa sie imo przy tych 20tkach reszta to bez znaczenia

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek z poręczami do ogródka

Następny temat

podciąganie

WHEY premium