SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak długo redukować? Kiedy chce już się masować :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 86
Cześć wszystkim, obserwuje forum od dłuższego czasu a to mój pierwszy post :)

Zacznę od zdjęć: 01.2018 - 84 kg oraz 08.2019 - 73,5 kg

Na siłownie z przerwami chodzę już kilka lat. Od 1,5 roku systematycznie. Zrzuciłem 10kg, przez rok nie zwracałem uwagi na kalorie, próbowałem tylko zdrowo jeść. Od pół roku, niestety nie restrykcyjnie trzymam się ujemnego bilansu. 1800-2100 kcal - w zależności od dnia i ilości spalonych.

Wymiary mam podane na profilu. Ogólnie schudłem mocno, wizualnie wyglądam trochę jak patyk. Założyłem sobie, że odsłonie brzuch, tylko z tego co widzę, jak siedzę to jest jeszcze spora fałda reszta jest ok. Gdyby nie brzuch, to na pewno zacząłbym masę.

Wiem, że waga nie jest wyznacznikiem, ale zastanawiam się jaka jest granica zejścia, czy przy moich proporcjach 72kg będzie przegięciem?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2627 Napisanych postów 50370 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 339719
Myślę, że do chociaż lekko osłoniętego brzucha to tam zostało znacznie więcej kg aniżeli zejście do 72kg.

Niemniej co zmieni czy będziesz miał 72, czy 65 skoro chcesz dopalić sadło? Będziesz chodził z wagą przyklejoną do pleców, że zwracasz na to uwagę?

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE. KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 411 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 18235
Proponuję policzyć zapotrzebowanie, zacząć liczyć kcal, wejść na bilans zerowy i trenować. Trening skonsultuj w odpowiednim dziale A dietę wstaw tu do oceny. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 86
Kriso - tak na pewno zrobię, żeby mieć większą kontrolę. Kwestia tylko czasu.

Koniu to nie do końca tak. Chodzi o barierę psychiczną. Nie wiem czy tak mocna redukcja i odsłonięcie brzucha jest warta tego, że bede czuł się jak patyk.

Zastanawiam się, czy nie pójść w kompromis. Nie ciąć do końca - zejść do tych 72 jako granice i przejść na masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 74330 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 624103
Mięśni mało w stosunku do tkanki tłuszczowej
Im więcej mięśni tym skuteczniej możesz pozbyć się tłuszczu. Im więcej tłuszczu w składzie ciała tym gorzej tolerujesz węglowodany, przy dostarczaniu węglowodanów wydzielane jest więcej insuliny – coraz więcej tłuszczu jest odkładane w ciele. Im więcej mięśni tym większa odpowiedź hormonalna na wysiłek =więcej testosteronu i hormonu wzrostu = lepsze tolerowanie węglowodanów, mniej insuliny. Jeżeli jesteś już rok na redukcji to warto teraz odpocząć . Ułóż dietę z bilansem zerowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10246 Napisanych postów 116976 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381271
Z kilogramów nie da się ocenić, moze to 5 moze to 7 będzie, najważniesjze jak sulwetka w lustrze wyugląda

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dziękuję.
Będę jeszcze jeszcze chciał zejść do 72.
Następnie wejdę na 2300-2500 jako zerowy w moim przypadku i zacznę trenować bardziej pod siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5544 Napisanych postów 7369 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 229074
bz3k
Dziękuję.
Będę jeszcze jeszcze chciał zejść do 72.
Następnie wejdę na 2300-2500 jako zerowy w moim przypadku i zacznę trenować bardziej pod siłę.
Wyżej już zostało opisan e- nie sugeruj się wagą bo to nie jest dobry wyznacznik ( zdjęcia lub lustro i obwody ) Zbyt długa redukcja i warto wskoczyć na zero aby sie zregenerować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jasne. To też nie jest tak, że ciągle jestem na ujemnym. Teraz przykładowo miałem dwa tygodnie gdzie nie liczyłem, kawalerskie, wesele. Więc "regeneracja" chwilowa, ale była. Jak zaczynam mieć problemy ze snem, wtedy wiem, że potrzebuję się zregerowac. Jasne waga to nie wyznacznik, ale ja muszę sobie jakiś cel obrać a ten akurat wydaje mi się rozsądny, ażeby zakończyć ten ponad roczny tryb i zadbać bardziej o mięśnie i siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3631 Napisanych postów 62389 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 675665
Niestety zaobserwować można u Ciebie podstawowe błędy w diecie. Przede wszystkim głodowa ilość kalorii. Można zejść na tyle w samej jej końcówce, ale tylko chwilowo, a nie przez taki okres. Polecam zakończyć redukcję, wejść na zerowy bilans kaloryczny na minimum dwa tygodnie i wtedy zacząć redukcję z wyższego pułapu kalorii.

Poza tym nie ma najmniejszego sensu określanie celu jako konkretną masę ciała. Nie świadczy ona o wyglądzie sylwetki, ani nie jest wyznacznikiem osiąganych efektów. Polecam zapomnieć o niej i skupić się na obwodach oraz wyglądzie sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko

Zestaw 1