SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak często zmieniać ćwiczenia?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1450
Witam,
Być może nazwa jest trochę niejasna, więc przybliżę mój problem.
Zacznijmy od tego, że ćwiczyłem dopiero cztery tygodnie, potem tydzień przerwy i teraz robię pierwszy tydzień po tej przerwie.
Więc jestem BARDZO początkujący.

Stwierdziłem też, że miałem źle rozplanowany trening, za dużo ćwiczeń robiłem (na klatę np. i sztanga i sztangielki, później, tak samo, na górną klatę). Teraz zaczynam nowym 'sposobem'.

Słyszałem także, że wskazane jest zmieniać co jakiś czas sposób wykonywania ćwiczeń - np. kilka tygodni ćwiczyć sztangą, a później zmienić na sztangielki. Dotyczy to ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe.

I mam tu takie pytanie:
Jak często mam zmieniać? Czytałem, żeby co 2 tygodnie ale to nie za krótko?

Zapraszam do dyskusji :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1450
Dzięx
Nareszcie konkretna odpowiedź. Pomyślę jeszcze nad tym, spróbuję sobie ułożyć nowy plan treningowy, itd.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Wiec tak co do treningu to pewnie wziales sie za ten popularny split a to najgorsze co mogles zrobic
Proponuje zaznajomic sie z treningiem o nazwie ACT lub z treningiem o nazwie FBW. To wlasnie sa odpowiednie treningi dla ciebie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
georgu- czemu od razu najgorsze? Sposobów ćwiczenia jest tak wiele po to aby nie doszło do stagnacji. Raz powinno się ćwiczyć splitem, w innym okresie ATC.

Nie mówię że jeden jest lepszy, czy gorszy od drugiego ale każdy niesie cos dobrego. Przykładowo ATC jest taki bardziej ogólnorozwojowy, natomiast split pozdwala się ( moim zdaniem ) pożądnie skupic na danej partii mięśniowej.

Co do tematu- średnio trening na splicie powinno się zmieniać co jakies 6 tygoni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777621
Powiem tak jestes bardzo poczatkujący wiec na poczatku kazde wybranme przez Ciebie ćiczenia dadza efekt (pod warunkiem ze nie masz ich za dużo i masz diete) najlepeij wrzuć cały plan zobaczymy.

Cwiczenia powinno sie zmieniac co ok 6-8 tyg jak i modyfikowac cały plan.co nie znaczy ze masz zmieniac ćwiczenia ale np zmieniac ilośc serii,hantle na sztangę szerokośc chwytu.
Np ławka płaska na skos,wyciskanie hantli na sztange,podchwyt sztanga stojąc(biceps) na hantle młotkowo.

Mozliwości jest wiele grunt to róznorodnosć

Pamiętaj ze na poczatku zmieniaj cwiczenia i testuj ich jak najwięcej żeby wyznaczyćte ćwiczenia które najlepiej na Ciebie działają jednak nie za często żebys zdązył zaobserwowac jakie zmiany w Twoim organiźmie dane ćwiczenie wywołuje

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
aha tak poza tym , skorojuż operujemy pojęciami myśle że można by wytłumaczyc o czym mowa

otóż -
Split - trening dzielony.

Polega na łączeniu partii mięśniowych w danym dniu.

Wyróżniamy nastpujce patrie
Duze :klatka, grybiet, nogi

Małe:biceps, triceps, barki


ATC:
Trening ogólnorozwojowy, wzmacniający mięsnie.

---
hehe georgu, po przypomnieniu sobie definicji ATC już wiemm co miałeś na myśli piszac " najgorsze co mogłeś zrobic "
ATC- sa dobre dla początkujących- "wprowadzają", przygotowóją
do powaznego ćwiczenia na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Ale po act split jest dobry. Co wy wszyscy tak nagle z tym fbw? Kazdy to teraz robi? Za moich czaso to tylko split lub hst byl.
A fbw ogolnie nie wyglada zle ale na splicie idzie tez za***ista mase zrobic. Bo i tak wiekszosc zalezy od odzywiania.

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
stachers a po co on ma sie skupiac na jakiejs tam parti jezeli jest poczatkujacy? Nie ma jeszcze potrzeby wprowadzania priorytetow

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
zgadza sie poprawiłem sie juz w drugiej wypowiedzi, ale z drugiej strony skoro napisałes że to najgorsze co mógł zrobić, mogłeś od razu wyjasnic mu dla czego żeby nie opowiadał swoim kolegom ( równiez poczatkującym ) że split jest do d*** i żeby sie za to w ogóle nigdy nie łapac

ale ogólnie masz rację
pzodr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
split,to bardzo dobry system-pod warunkiem zachowania odpowiedniej czestotliwosci trenowanych grup.
ten,stosowany ostatnimi czasy(grupa raz w na tydzien),to jedna z najgorszych bzdur,jakie pojawily sie w metodyce treningu silowego!
mimo,ze ten rodzaj splitu jest stosowany przez wiekszosc cwiczacych,to kompletnie nie powinien miec miejsca u poczatkujacych!
a tu...odpalam dzial dla nowicjuszy i widze w kazdym poscie ten durny rozklad.
malo tego!
w bardzo wielu przypadkach osoby bardziej kumate(moderatorzy)nie robia nic,aby ta sytuacje zmienic-zmienic swiadomosc cwiczacych.
starac sie wyedukowac ten mlody,swiezy narybek.
to bardzo smutne...

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
stachers
widzisz,masz racje z tymi zmianami planow,cwiczen,itd. wszystko ok.,tylko,jak bedziesz pisal takie rzeczy,tak jak wyzej-jako swoj komentarz do pytania pacjenta-utwierdzal go w fakcie,ze istnieje taka mozliwosc i przynosi wymierne skutki,to on co chwila bedzie myslec ,czy aby na pewno wybral odpowiednie cwiczenia,a moze juz czas na zmiane,bo mu nic nie idzie, itp.
a zasada jest prosta :
on nie jest od myslenia-on musi dopiero nauczyc sie myslec.
on jest od zapieprzania na silowni.
ciaglego poprawiania swoich wynikow... i to najlepiej w garstce cwiczen,bo przy wiekszej ich liczbie-znowu bedzie zamyslony.(bedzie sie motal).
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zgadzam sie z Hardem tylko jak tu walczyc z zapalencami na split jak im mowisz ze FBW lepsze, dajesz mu link do arta o FBW i zeby cos ulozyl i na drugi dzien on odpisuje i pisze ulozylem to FBW (a nizej split ) ocencie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

xxx

Następny temat

Mój plan na klatkę, PROSZĘ O OCENĘ!

WHEY premium