SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak często ćwiczyć ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Witam. Ćwiczę i ćwiczę i robię splita partie raz w tygodniu. Robię ciężkie treningi i czuję, że nie muszę odpoczywać aż tydzień. Czy to zależy od organizmu w ile czasu wypoczywam czy po prostu ma być tydzień odpoczynku między jednym, a drugim treningiem na daną partię mięśni i koniec?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
żeby odpowiedziec na pytanie nawet wydajace sie proste trzeba wiedziec cos na temat danej osoby, i planu jaki stosuje, wiec wypelnij ANKIETE DZIALU i plan to wtedy otrzymasz nie tylko odpowiedz na to pytanie ale na kazde cie nurtujace (jezeli ktos bedzie znał odpowiedz) POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przeciez tydzien odpoczynku od jednej sesji do drugiej to kompletna bzdura - za mala stymulacja i jeszcze wiekszosc smie nazywac to regeneracja - jak to z regeneracja ma niewiele wspolnego. Istnieje cos takiego jak:

-krotkotrwaly odpoczynek miedzy-seryjny
-krotkotrwaly odpoczynek miedzy-sesyjny

Jak mam napisac w pelni szczerze i bez ogrodek to: na splitach jest wiecej wyhodowanych grubasow niz by sie moglo przypuszczac, chodza zalani glownie za sprawa malej ilosci ruchu w tygodniu (nawet jesli trenuja 5x w tyg) to coz to jest trening nog raz w tyg?? NIC! Sama woda i glikogen zatrzymany w tkankach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Antos098

Może pozostaw te bzdurne uwagi dla Siebie, albo popatrz na kulturystów którzy trenują ok 5x w tyg systemem spilt i powiedz czy są zalani. A jaki plan proponujesz który nie zaleje ? myślisz że plan treningowy warunkuje poziom bf ? W pewnym, bardzo mały stopniu tak, reszte załatwiają aeroby + odpowiednia dieta.

Tydzien odpoczynku jest ok, w systemie spilt musisz w pełni wykorzystać potencjał każdego ćw, ponieważ dajesz poszczególnym mięśnią tylko 1 raz w tyg bodziec do wzrostu. 'Junior' kiedyś wspominał że dla niego tydzien regeneracji czasami nie wystarcza.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Prosze prosze coz za odwazne slowa :) Twoje ladunki emocjonalne nie wplywaja korzystnie na wydzwiek calej dyskusji, jesli w ogole masz zamiar dyskutowac czy tylko powiedziec co swoje i poszarpac za nogawke?? :) mniej spiny.

Wiesz, ja widze kulturystow ale rowniez owi kulturysci biora male co nieco, o czym pisac nie mam zamiaru.
Mysle ze takie cwiczenia metaboliczne jak przysiad i martwy ciag wykonywane raz w tygodniu na pewno nie wplywaja pozytywnie na obraz sylwetki przy dosc czesto pimpowanym wszechobecnym ogromie weglowodanow i smiesznie malej ilosci bialka - co wystepuje co u 2 osoby.

A jakiz to przepotezny bodziec do wzrostu daje swojej muskulaturze naturalny kulturysta robiac przysiad raz w tyg?? czy martwy raz w tyg?? zechcesz to wyjasnic?? w pierwotnych splitach czyt. kazda partia 2x w tyg ma to sens i taki trening istotnie daje bardzo duze bodzce, natomias split z partia raz w tyg wszedl w okresie pogoni za masa i niebotycznie duzych dawek steroidow - chcesz temu zaprzeczyc? to przesledz latami jak to wygladalo informacje znajdziesz na zagranicznych stronach.

Dla wiekszosci regeneracja pelna nastepuje wtedy kiedy DOMS juz calkowicie zejda... a to jest calkowita bzdura.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Plecy:
PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) 3s 12 pwt
SZRUGSY 3s 10 pwt

Biceps:
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA) 4s 12 pwt
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA „MODLITEWNIKU” 4s 9 pwt
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ” NADGARSTKA) 3s 10 pwt
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”) 3s 10 pwt

Klatka:

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3s 10 pwt
WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ 3s 8pwt
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3s 12 pwt

Triceps:

WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 3s 10 pwt
WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGIELKI W LEŻENIU 3s 8 pwt
PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA 3s 10 pwt

Barki:
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s 12 pwt
Unoszenie ramion w przód ze sztangą 4s 10 pwt
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 3s 8 pwt

Przedramiona:
UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE 4s 12 pwt


Mam ławeczkę,sztangielki i sztangę. Nie robię nóg bo obawiam się, że gdy będę zakładał sam sobie sztangę na plecy np. do przysiadów to nabawię się jakiś kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 170
Jak czuje, że moje mięśnie są w pełni wypoczęte po 3 dniach to mogę ćwiczyć 2 razy w tygodniu czy potrzebna jest tygodniowa przerwa? Jedna partia na tydzień to trochę mało ;/ 4 razy w miesiąciu jedną partię ćwiczyć to lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mozesz 2x w tyg byle z glowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Albo FBW i ćwiczysz 3x / tydzień

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
antos098 widze ze kolejny raz poruszasz temat splitow i nie wiem skad bierzesz takie inforacje jak;
Jak mam napisac w pelni szczerze i bez ogrodek to: na splitach jest wiecej wyhodowanych grubasow niz by sie moglo przypuszczac, chodza zalani glownie za sprawa malej ilosci ruchu w tygodniu (nawet jesli trenuja 5x w tyg) to coz to jest trening nog raz w tyg?? NIC! Sama woda i glikogen zatrzymany w tkankach...

nie wiem skad ci to przyszlo do glowy i dlaczego z gory zakladasz ze split musi byc 7 dniowy slyszales o 5 dniowych?

A jakiz to przepotezny bodziec do wzrostu daje swojej muskulaturze naturalny kulturysta robiac przysiad raz w tyg?? czy martwy raz w tyg?? zechcesz to wyjasnic?? w pierwotnych splitach czyt. kazda partia 2x w tyg ma to sens i taki trening istotnie daje bardzo duze bodzce, natomias split z partia raz w tyg wszedl w okresie pogoni za masa i niebotycznie duzych dawek steroidow - chcesz temu zaprzeczyc

gdzie to wszystko wyczytales? czy tylko przysiad i martwy ciag daja odpowiedz hormonalna?NIE!!!Inne cwiczenia (wioslo,podciaganie na drazku,wl)takze daja ale nie w takim stopniu wiec np. poloczenie treningu plecow i klatki da taka sama odpowiedz jak np trening nog. twoja teoria o sterydach jest poprostu smieszna :)

masz tu 3 dniowy split z partia raz w tyg
https://www.sfd.pl/nowy_plan-t743397-s2.html przeczytaj moje wypowiedzi i przeanalzuj wszystko dokladnie i zastanow sie czy dobrze ulozonym splicie kazda partia trenowana jest tak naprawde tylko raz

MIRUM

Twoj plan sie do niczego nie nadaje i niechce mi sie pisac dlaczego bo widzialem takich planow 35354343454e6543634646773473 zrob sobie fbw 5-6 podstawowych cw 3 razy w tyg i zacznij od podstaw i zalatw sobie stojaki bo bez przysiadu to wielkie ,,G,, z tego bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
:)

A gdzies pisalem o 7-dniowym??

Dobrze ze to zauwazyles ze trening piersiowych i ramion nawet w polowie nie daje takiej odpowiedzi anabolicznej jak sam trening nog, a moze bardziej konkretnie: trening dolnej czesci ciala.
Smieszna teoria?? mow co chcesz, a ja spytam: jakie sa Twoje doswiadczenia empiryczne zwiazane z systemem calosciowym i przez ile?? i co na tym wlasciwego zrobiles?? wtedy mozesz mowic o tym czy cos jest mniej przydatne czy bardziej...wyobraz sobie ze ojciec kulturystyki Vince Gironda wcale nie zalecal 4cw na miesnie piersiowe tylko 2 za to w wiekszej objetosci - mowa o stazu kilkuletnim, dopiero z czasem wprowadzal cwiczenia bardziej izolowane, ale to juz bylo MAXYMALNE dbanie o szczegoly!! a nie tak jak dzisiaj...
Dziwna sprawa jest to ze splitowcy 3-dniowi procz zalanego cielska posiadaja rowniez garstke sily, nigdy Cie to nie zastanawialo?? mnie od zawsze... niestety zbyt duza podaz weglowodanow doprowadza do ciaglego uwrazliwiania receptorow lipolitycznych co z miejsca powoduje zestrzelenie testosteronu w organizmie - bo to glownie ten hormon trzyma nasz "tluszcz" w ryzach.

Co dowodzi 3-dniowy plan w tym linku??
Tyle tylko, ze:
- partie sa na zasadzie przeplatania antagonistycznego (cw klatka, cw. plecy) co samo w sobie chcac nie chcac powoduje rozciagniecie powiezi miesniowej, wiec lepsza pompe co na pierwszy rzut oka moze dac zludne efekty

- sa wartosciowe cwiczenia temu nie przecze
- ow "skladanki" to nic innego jak metodyka intensyfikacyjna disetow, trisetow - o czym zreszta pisalem, ze poczatkujacym nie sa takie rzeczy JESZCZE potrzebne.

Wiec??
Temat regeneracji jest mocno naciagany i przesadzony z kazdej strony, bo ja trenujac 6-dni w tyg FBW podzial: A15,B15,A10,B10,A5,B5 powinienem sie wcale nie regenerowac - na to wychodzi.. a to jest bujda, mozna robic na prawde ciezkie treningi na slusznych ciezarach tylko z glowa - logicznym jest ze takiego planu nie ciagne 4tyg tylko 2tyg po czym nastepuje celowe roztrenowanie (tydzien przerwy od silowni) cofka ciezaru o 1 tydzien i znow kontynuuje progres. Dlugofalowy plan mimo swojej czestotliwosci.

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2011-06-22 22:28:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wszystko od początku

Następny temat

Porada w treningu

Wiecej