SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak być wyższym ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 87 Napisanych postów 22471 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 101363
Wzrost
Dzieci dziedziczą wzrost po rodzicach, to oczywiste. Jednak więcej do powiedzenia mają geny otrzymane od matki. To one silniej niż geny od ojca determinują wzrost ostateczny.

Niskie czy wysokie?
Trudno przewidzieć, jak wysokie będzie dziecko. Wzrost jest cechą determinowaną przez wiele genów. W dodatku jest to cecha bardzo plastyczna, to znaczy wrażliwa na wiele czynników otoczenia, w którym dziecko dorasta. To, jak wysokie będzie, zależy nie tylko od sposobu odżywiania i stylu życia, ale także od tego, gdzie mieszka (dzieci z miast są lepiej rozwinięte fizycznie i wyższe od swoich rówieśników ze wsi) oraz jaki poziom wykształcenia mają jego rodzice, a zwłaszcza matka.

Jaki wzrost?
Przewidywanie wzrostu ostatecznego jest trudne, a dodatkowo komplikuje je fakt, że dzieci wzrastają według różnych, indywidualnych, dziedziczonych po przodkach programów rozwojowych. Jedne maluchy rosną we w miarę jednostajnym tempie, a wzrastanie innych odbywa się skokami. Jedne już jako przedszkolaki są wysokie i przez kolejne lata stale „wyrastają” ponad grono rówieśników, inne do pewnego wieku są niskie, a potem nagle zaczynają rosnąć bardzo intensywnie i przeganiają wyższych do tej pory kolegów. Jeszcze inne jako kilkulatki wyróżniają się wzrostem w grupie przedszkolnej czy w klasie, ale wcześnie zaczynają dojrzewać i przyrosty wysokości są już niewielkie.


itp podobne tematy dotyczace tegoz problemu, mysle ze dalej ciagnac tematu nie ma sensu bo zrobi sie nie potrzebny bajzel tylko

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Thermo Speed Extreme

Następny temat

OLIMP Creatine Mega Caps

Fruzelina