SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak biegac-co zrobic aby mieśni nie spalac?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1697
Mam 18 lat ,mierze 186 cm , i waże okolo 80kg
Jak od pewnego czasu zaczełem biegac tak średnio 9 km dzienie 7 razy w tygodniu . Zauważyłem ze zaczyna mi spadac masa mieśniowa. Co mam zrobic bo kondycje juz mam , ale nie chce aby mi spadała masa mieśniowa
Jak biegać? Jakie dystanse?, Jak czesto? a moze zastapic innym ćwiczeniem?

HUB

" Forgive your enemies, but never forget their names. "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
jak mam biegac by stracic na wadze <176cm78kg> jednoczesnie nie "uposledzajac" treningu silowego?Zaznaczam iż nie sotsuje <przynajmniej narazie> zadnych odzywek czy innych substancji...cwicze na tzw "ryżu i jajku"
biegasz rano po kawie, w czasie biegania unikasz zadyszki, po bieganiu ze 3-4 same białka z jaj - mogą być na twardo, mogą być smażone na teflonie - 'białkownica' normalny posiłek gdzieś po godzinie

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I nic dziwnego, że masa spada ( siła pewnie tez ).
Biegaj 2 lub maxymalnie 3 razy w tygodniu (co 2 lub 3 dzień).
I nie takie dystanse. 30 minut spokojnego biegu i powino być ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1697
Siła o dziwo nie spada, ale masa . Kiedyś usłyszałem ze jesli nie bede regularnie biegac ko mi kondycja siadzie . Miałem raz mieszieczną kontuzje i jak znowu zaczełm biegac to na przykład na dystansie 4, 5 km było 13 min a nie 12 min. A na 9 km 28 min a nie 26 min . To znaczy ze raczej nie wiele spadło .

HUB

" Forgive your enemies, but never forget their names. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odpowiedź jest bardzo prosta. BO można biegać tak że masa wzrośnie. Oczywiście kondycja nie będzie taka jak u maratończyka ale trzeba sobie zadać do czego ma służyć ta kondycja i na jak długo mam nam starczyc sił. Jak zrobić by biegająć rosła masa. Po porównaniu długodystansowca ze sprinterem odpowiedź nasuwa się sama. Krótkie dystanse takie do 400 m na maxa. Lub konkretny trening sprinterski krótkie dystanse 20 m odpoczynek i kolejne 20 m to na szybkość i np. biegać dwa km na bieżni 50-100 m bardzo szybko 100-200 trucht. Zadziała napewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39589
Zgadza się albo masa albo kondycja, im lepsza kondycja tym mniejsza masa. Dowodem na to jest wygląd biegaczy, wraz ze wzrostem dystansu zawodnicy są coraz szczuplejsi.

Drzey

Drzey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1697
THX .Kondycje mam wiec wystraczyło by mi 1 czy 2 razy w tygodniu pobiegac taki moj ulubiony dystans 4,5 ale na maksa lub 9 ale troche spokojniej .
A także biegac 3 razy w tygodniu ale na szybkość. Czy skakanka pomorzew utrzymaniu kondycji ale i rozwijaniu szybkosci .Bo ja codzienie na skakance zasówałem od 5 do 10 rund 3 min (zmiene tempo) i 1 minutowe odpoczynki.

A może byście zmienili mi coś w planie trenigowym . Bo ja trenuje sztuki walki i na pierwszym miejsu potrzebuje szybkosć a na drugim miejscu egzekwo (nie wiem jak sie ten wyraz pisze , chyba dobrze):) siła i wytrzymałość

Czekam na opinie

HUB

" Forgive your enemies, but never forget their names. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Siła to masa x przyśpieszenie, i to się liczy w MA. Unikaj biegania na wytrzymałkę, bo przy wysokim tętnie biegniesz na beztlenie i palisz mięśnie. Jeśli lubisz biegać, to 1. w tempie aerobowym może być i 20km - z zapasem tlenu pozwalającym na rozmowę 2. luźniutki trucht - kilka kroków z przyśpieszeniem max - znowu luźno, żeby nie doszło do niedotlenienia - itd. Skakanka tak samo: na przemian luzacko i kilka razy z max przyśpieszeniem.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1697
czyli mam biec truchtem , bo ja przy nawet 16 km/ godz moge spokojnie bez wysiłku rozmawiać.

HUB

" Forgive your enemies, but never forget their names. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
To znaczy, że masz wysoki pułap tlenowy i nie palisz mięśni w trakcie biegania, a w wyniku ujemnego bilansu kalorycznego. Musisz dorzucić kalorie. I po bieganiu, i bezpośrednio po treningu MA bierz antykataboliki (HMB, BCAA albo oba), po MA gainera, żeby wykorzystać anaboliczny wpływ treningu anaerobowego (możesz też kombinować: kreatynka z glutaminą i glukozą, a po 15-20 min gainer - wszystko to idzie w mięśnie).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1697
dzisiaj zamiast W-F jest siłownia cwiczyłem na nogi poraz pierwszy udało mi sie 170 podnieść. ale zamin zaczełem trening troche pobiegałem na super bierzni mozna na niej 20 km/h wyciagnać a co najlepsze podnosi sie do gory do 22 stopni albo opada do -5 stopni .Super sprawa(taka sama jak w filmie Rocky 3 jak nasz głowny bohater z ruskiem sie na walał to ten rusek jako treningi na takiej birzni zasówał)


HUB

" Forgive your enemies, but never forget their names. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Witam! czytam wasze wypowiedzi i nadal sie nie bardzo orientuje dokladnie co z czym...Napisze wiec na swoim przykladzie moze pomozecie ustalic mi optymalny trening!?!3 razy w tygodniu chodze na silownie<ponedzialek,torek,czwartek>w pozostale dni zaczołem biegac<sroda piatek,niedziela> i tu moje pytanie jak mam biegac by stracic na wadze <176cm78kg> jednoczesnie nie "uposledzajac" treningu silowego?Zaznaczam iż nie sotsuje <przynajmniej narazie> zadnych odzywek czy innych substancji...cwicze na tzw "ryżu i jajku" :D!Zdaje sobie sprawe ze jakis tam rewelacyjnych wyników nie osiagne ale chcialbym, sie wzmocnic troche powiedzmy zarzezbic jednoczesnie biegajajc troche stracic na masie ,te kilka kilo!Jak zatem pogodzic i zoptymalizowac trening biegowy z siłownia?Moze troche nieskladnie to napisalem ale zapewne rozumiecie co mam na mysli...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mam 17lat i 181cm wzrostu pomocy!!!!!

Następny temat

co spowoduje brak apetytu?

WHEY premium