SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ULEPSZYĆ mój plan FBW ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
Kilka pytań jak " ULEPSZYĆ " mój plan FBW:

Mój plan wygląda następująco:

TRENING A
1. Przysiad high-bar 5x5 / Nogi
2. Wyciskanie sztangi na ławce 5x5 / Klata
3. Wiosłowanie nachwytem 5x5 / Plecy
4. Wznosy bokiem 3x8 / Barki
5. Uginanie przedramion z sztangą prostą podchwytem + wyciskanie francuskie sztangi leżąc za głowę 3x8 / Biceps + Triceps (Super seria)
6. Allahy 3x8 / Brzuch
7. Unoszenie łydek stojąc z hantlami 3x8 / Łydki

TRENING B
1. Martwy Ciąg Klasyczny 5x5 / Plecy
2. Wyciskanie Żołnierskie (OHP) 5x5 / Barki
3. Podciąganie Wąsko nachwytem 5x5 / Plecy
4. Wyciskanie Wąsko sztangi leżąc 3x8 / Triceps
5. Podciąganie na drążku chwyt młotkowy 3x8 / Biceps
6. Deska x3 / Brzuch
7. Ściskanie ciężarów 3x - Przedramiona

Pytania:
Trening A:
5. Czy zamiast zamiast uginania przedramion sztangą nie byłby lepszy podciąganie podchwytem na drążku?
Czy zamiast wyciskania francuskiego sztangi była by lepsza hantelka ?
I czy robić te ćwiczenia w super seriach czy normalnie z przerwą ?

Trening B:
5. Czy zamiast podciągania na drążku młotkowo nie lepiej było by z hantlami lub sztangą młotkowo ?
7. Czy robić przedramiona ? (Ogólnie mam małe przedramiona) a jak tak to nie lepszą opcją były by sprężyny zamiast ściskania ciężarów lub jakieś inne ćwiczenie?

Cel: Jak najszybszy / najlepszy przyrost masy mięśniowej !


Trening będę robić w dwóch tygodniach: ABA BAB
Czyli w poniedziałek A środa B piątek A
W następnym tygodniu: poniedziałek B środa A piątek B
I później z powrotem...
- Progresja ciężaru co tydzień
- Przerwy między seriami 1,5 min, między ćwiczeniami 2 minuty.

Dodatkowe informacje:
Miałem teraz ponad półroczną przerwę z siłownią. Zaliczyłem bardzo duże spadki (nie widać żebym kiedykolwiek ćwiczył czyli jakbym zaczynał od początku) Szybciej miałem ok 9 miesięcy stażu.
Szybciej trenowałem SPLITEM, będzie to mój pierwszy trening FBW. Jestem ektomorfikiem.
I TAK priorytetem jest dla mnie dieta i technika, więc pisanie o diecie lub technice jest zbędne.

Proszę śmiało wyrażać swoją opinie. Odpowiedzi proszę jak najbardziej argumentować. Można również dodawać inne sugestie/porady które nie są w pytaniach.

Z góry dzięki, dużo zdrowia i progresji życzę!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
Twoja sprawa jak ćwiczysz, ale w treningu B praktycznie nie masz nóg, za to plecy katujesz masakrycznie. Masz tam w sumie 13 serii na plecy a w A masz tylko 5 serii. Generelnie FBW robi się na ćwiczeniach złożonych więc jak chcesz przedramiona ćwiczyć to brzuch robisz wisząc na drążku i robisz jednocześnie brzuch i przedramiona. Albo przysiady z hantlami czy wykroki z hantlami. Martwy ciąg i drążek też są dobre na przedramiona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Oczywiście, że podciąganie będzie lepsze niż uginanie ze sztangą.
Francuz może spokojnie zostać.
Jak zrobisz w super seriach to będziesz zaoszczędzał nieco na czasie.

Zostaw podciąganie młotkowo to świetne ćwiczenie.
Przedramiona wzmocnią się przy wielostawowych ćwiczeniach.

Jaki masz staż?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Generalnie plan wygląda dobrze. Podciaganie byc moze jest lepsze w kontekscie rozwijania bicepsow ale to nie znaczy, ze masz sie wystrzegać uginania.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-12-17 20:16:47
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
rion10


Jaki masz staż?


Ok 9 miesięcy. Czyli przedramion nie robić tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
A co sądzicie żeby zamienić wyciskanie sztangi wąsko leżąc na triceps dać dippy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
samcioxd
A co sądzicie żeby zamienić wyciskanie sztangi wąsko leżąc na triceps dać dippy?


Oba te ćwiczenia to ścisła czołówka ćwiczeń na triceps więc będziesz zadowolony z jednego i drugiego ćwiczenia. Możesz teraz zostawić wyciskanie wąskie, a w kolejnym cyklu dać pompki na poręczach.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW 3 dni do oceny

Następny temat

Trening FBW hantlami

WHEY premium