SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak łączyć duże i małe partie mieśniowe?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 75
Siemka.
Na siłowni ćwiczę 9 miesięcy, więc już trochę wiem ale dalej nie jestem żadnym specjalistą, jednak ciągle zastanawia mnie jedna rzecz. Jak łączyć partie, najpopularniejszą, obiegową wersją jest łączenie klata triceps, plecy biceps, nogi bary. No ale często (zarówno na tym forum jak i wśród znajomych) mówi się że nie powinno się łączyć dużych partii i przeciwstawnych małych partii rąk i lepiej ćwiczyć np. 5 ćwiczeń na klatę, potem 5 ćwiczeń na plecy i na koniec 6 ćwiczeń na całe łapy (po 2 na triceps, biceps i ramiona). Wynika to niby stąd że ćwicząc duże partie, atakujemy też te małe i nie ma sensu potem katować oddzielnych dla nich ćwiczeń. Możecie wyjaśnić w skrócie jak to jest i podać za i przeciw na obie opcje? Przejrzałem forum i znalazłem tematy dotyczące obu sposobów układania treningu i szczerze mówiąc mam przez to więcej pytań niż odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1203 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25541
To zalezy. Wszystko zalezy od celów i predyspozycji ćwiczącego
ćwicząc klatke z tricepsem atakujemy triceps jednego dnia. Ok jeszcze pracuje przy barkach ale w mniejszym stopniu niż przy klatce. Tym sposobem dostajemy tydzien na regeneracje tricepsu przy założeniu że partie trenujemy raz w tygodniu.

przy łączeniu klatki z bicepsem zostaje nam w tygodniu do zrobienia trening na triceps. Obciązamy miesień 2x w tygodniu. Większa intensywność i dodatkowa moc na świeżym tricepsie nie zmęczonym treningiem klatki.

Które lepsze? Sam musisz sprawdzić co na Ciebie działa lepiej i jakie efekty będą. Chodź przy twoim stażu jeśli przeszedłeś na splita to raczej bym się skłaniał na klatke z tricepsem

Duramen

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skrety tułowia

Następny temat

trening do oceny

Black weekend