SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztuką walki inspirowane są te kopnięcia?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1044

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
Bo też chce taki trenować i powtórzyć karierę Wowczanczyna, proste.

BTW W Polsce stosuje się polska transkrypcję i transliterację nazwisk "zza Buga".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 378
MMA
AMONIAK
...może być amerykański, japoński, dutch kickboxing...
Ciekawi mnie, dlaczego jest to dla Ciebie, AMONIAK, takie ważne? Jakie to ma znaczenie który kick boxing trenował?


Bo trenuje boks i sam bym chciał go uzupełnić jakimiś konkretnym sportem kopiącym, a jego kopnięcia jak na ten wzrost dają radę.. Wydawać by się mogło, że każdy niski stójkowicz powinien iść w stronę muay thai i kopania niskich kopnięć, ale on tego nie zrobił, jest fenomenem, nazywanym niskim fedorem.. Ludzie mówią, żeby iść w stronę właśnie thai boxingu, ale to przecież w kyokushince jest naturalna postawa praktycznie taka jak w boksie.. a budowanie postawy od zera to chyba kiepski pomysł. Melvin Manhoef walcząc z wyższymi, mimo że wywodził się z MT to w walce z np. Remym Bonjaskym używał 10 kopnięć na rundę i punktował, ale to boks siał spustoszenie i w końcu to pięściami ubił Hunta..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 378
cynik75
Bo też chce taki trenować i powtórzyć karierę Wowczanczyna, proste.

BTW W Polsce stosuje się polska transkrypcję i transliterację nazwisk "zza Buga".


Nie chcę powtórzyć żadnej kariery. Po prostu chcę trenować to co jest sprawdzone. Fedor jest numerem jeden wagi ciężkiej w MMA, a Igor był najniższym ciężkim, który doszedł tak daleko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AMONIAK
MMA
AMONIAK
...może być amerykański, japoński, dutch kickboxing...
Ciekawi mnie, dlaczego jest to dla Ciebie, AMONIAK, takie ważne? Jakie to ma znaczenie który kick boxing trenował?
Bo trenuje boks i sam bym chciał go uzupełnić jakimiś konkretnym sportem kopiącym...
Nie mogłeś powiedzieć tego na początku, AMONIAK? Rozwodzisz się na temat kick boxingu amerykańskiego, japońskiego i holenderskiego jakbyś miał to wszystko do wyboru. Na kyokushin się nie znam. Natomiast w muay thai i kick boxingu przewagę daje długość kończyn, to jest jasne. Nie spotkałem się z tym żeby któraś z tych SW była lepsza od drugiej dla niskiego zawodnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
AMONIAK
każdy niski stójkowicz powinien iść w stronę muay thai i kopania niskich kopnięć, ale on tego nie zrobił, jest fenomenem


I sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Gościu ma swoje indywidualne predyspozycje, których inni nie mają. Więc jeśli sam zaczniesz trenować podobnie do niego, to wcale nie znaczy, że uzyskasz podobny efekt.



AMONIAK
Ludzie mówią, żeby iść w stronę właśnie thai boxingu, ale to przecież w kyokushince jest naturalna postawa praktycznie taka jak w boksie.


Postawa w kyokushin nie jest praktycznie, lecz teoretycznie podobna. A w rzeczywistości to Boks zawsze jest modyfikowany pod sporty kopane i to bez względu, który wybierzesz. "Inaczej" uczy się ludzi boksować np. w Kickboxingu, niż w typowym klubie bokserskim. No i do tego, część technik się po prostu odrzuca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 378
marcinpruszcz
AMONIAK
każdy niski stójkowicz powinien iść w stronę muay thai i kopania niskich kopnięć, ale on tego nie zrobił, jest fenomenem


I sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Gościu ma swoje indywidualne predyspozycje, których inni nie mają. Więc jeśli sam zaczniesz trenować podobnie do niego, to wcale nie znaczy, że uzyskasz podobny efekt.



AMONIAK
Ludzie mówią, żeby iść w stronę właśnie thai boxingu, ale to przecież w kyokushince jest naturalna postawa praktycznie taka jak w boksie.


Postawa w kyokushin nie jest praktycznie, lecz teoretycznie podobna. A w rzeczywistości to Boks zawsze jest modyfikowany pod sporty kopane i to bez względu, który wybierzesz. "Inaczej" uczy się ludzi boksować np. w Kickboxingu, niż w typowym klubie bokserskim. No i do tego, część technik się po prostu odrzuca...



Więc co byś polecił do sparingów z wysokimi? Nie wiem, czy nie zostać przy tym boksie, kopnięcia przy 1,71 i tak na dużo się nie zdadzą, bo middle będą pewnie łatwe do przechwycenia, na głowę, o ile sięgnę i się nie wywrócę to kosztem masy energii znowu w niskich bym musiał zmieniać całą postawę na taką kwadratową jak w muay thai to już w ogóle lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 378
MMA
AMONIAK
MMA
AMONIAK
...może być amerykański, japoński, dutch kickboxing...
Ciekawi mnie, dlaczego jest to dla Ciebie, AMONIAK, takie ważne? Jakie to ma znaczenie który kick boxing trenował?
Bo trenuje boks i sam bym chciał go uzupełnić jakimiś konkretnym sportem kopiącym...
Nie mogłeś powiedzieć tego na początku, AMONIAK? Rozwodzisz się na temat kick boxingu amerykańskiego, japońskiego i holenderskiego jakbyś miał to wszystko do wyboru. Na kyokushin się nie znam. Natomiast w muay thai i kick boxingu przewagę daje długość kończyn, to jest jasne. Nie spotkałem się z tym żeby któraś z tych SW była lepsza od drugiej dla niskiego zawodnika.


No właśnie chyba zostanę jednak przy boksie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AMONIAK
No właśnie chyba zostanę jednak przy boksie.
Uzupełnij low kickami. Obojętnie czy z muay thai czy z kick boxingu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
AMONIAK
Więc co byś polecił do sparingów z wysokimi? Nie wiem, czy nie zostać przy tym boksie, kopnięcia przy 1,71 i tak na dużo się nie zdadzą, bo middle będą pewnie łatwe do przechwycenia, na głowę, o ile sięgnę i się nie wywrócę to kosztem masy energii znowu w niskich bym musiał zmieniać całą postawę na taką kwadratową jak w muay thai to już w ogóle lipa.


Ja cały czas nie rozumiem twoich intencji. Dlaczego sparingi z wysokim są jedynym celem? Dlaczego nie interesuje cię sprawność fizyczna, czy większy zasób umiejętności, a robisz problem z postawy? Przecież nikt nie każe ci poruszać się w danej pozycji cały czas. Możesz sobie spokojnie przechodzić pomiędzy stylami, itd.
No a teraz przechodząc do tego co bym polecił... To polecam ci trenować dalej to co trenujesz i dołożyć 1 trening tygodniowo jakiegoś stylu z kopnięciami. I polecam styl w klubie do którego masz najbliżej. Będzie to sympatyczny dodatek do treningu. Jak ci się nie spodoba to zmienisz na jakiś inny. A jeśli się spodoba, to może z czasem zmienisz klub. Zacznij trenować dla siebie, dla przyjemności, dla samorozwoju. Gdy pojmiesz pewne sprawy, to zaczniesz na SW patrzeć zupełnie inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 378
marcinpruszcz
AMONIAK
Więc co byś polecił do sparingów z wysokimi? Nie wiem, czy nie zostać przy tym boksie, kopnięcia przy 1,71 i tak na dużo się nie zdadzą, bo middle będą pewnie łatwe do przechwycenia, na głowę, o ile sięgnę i się nie wywrócę to kosztem masy energii znowu w niskich bym musiał zmieniać całą postawę na taką kwadratową jak w muay thai to już w ogóle lipa.


Ja cały czas nie rozumiem twoich intencji. Dlaczego sparingi z wysokim są jedynym celem? Dlaczego nie interesuje cię sprawność fizyczna, czy większy zasób umiejętności, a robisz problem z postawy? Przecież nikt nie każe ci poruszać się w danej pozycji cały czas. Możesz sobie spokojnie przechodzić pomiędzy stylami, itd.
No a teraz przechodząc do tego co bym polecił... To polecam ci trenować dalej to co trenujesz i dołożyć 1 trening tygodniowo jakiegoś stylu z kopnięciami. I polecam styl w klubie do którego masz najbliżej. Będzie to sympatyczny dodatek do treningu. Jak ci się nie spodoba to zmienisz na jakiś inny. A jeśli się spodoba, to może z czasem zmienisz klub. Zacznij trenować dla siebie, dla przyjemności, dla samorozwoju. Gdy pojmiesz pewne sprawy, to zaczniesz na SW patrzeć zupełnie inaczej.


Zawsze miałem przeświadczenie, że lepiej trenować mniej technik a więcej dlatego nie lubię stricte mma, bo nie jestem zawodowcem, i musiałbym wszystko traktować po macoszem. Kopnięcia miały być tylko w razie W, żeby wiedzieć, jak zablokować albo odpowiedzieć czymś, co faktycznie jest wydajne i efektywne. Trenowanie np. taekwondo, które bazuje na wysokich efektownych kopnięciach niezbyt się przyda komuś niskiemu. Krótko mówiąc, wolę trenować coś na 100%, ale coś, co ma większy sens.. Niektórzy np. trenują aikido i po kilku latach dopiero pojmują, że w samoobronie czy MMA nie ma to większego przełożenia. Sprawność fizyczna czy przyjemność z treningu często idą w parze ze sparingami z wyższymi przynajmniej dla mnie.. może za dużo naoglądałem się igora albo tysona. W każdym razie dzięki za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

całkowite prostowanie łokci podczas zadawania ciosów.

Wiecej