SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką dietę powinienem zastosować?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 31
Witam.Jestem nowy na forum.Mam 20 lat(w grudniu skończe 21).Mierzę 172 cm, moja obecna waga to 75 kg.
Od niedawna ćwiczę na siłowni (konkretnie od 5 tygodni).
Ćwiczę 3 razy w tygodniu plus jeden dzień przeznaczam na brzuch (dodam że mam lekką nadwagę, szczególnie widać to na brzuchu, widoczne są fałdki).
Mój program :
Wtorek : plecy, triceps
Czwartek : klatka, biceps
Sobota : nogi, barki
Niedziela/Poniedziałek : brzuch

Mam pytanie odnośnie diety. Czy obecnie mój organizm powinien przyjmować jakąś specjalistyczną dietę. Chodzi mi konkretnie o to czy nie powinienem jeść niektórych rzeczy, a czego powinienem jeść dużo i w jakich odstępach powinienem spożywać posiłki.
Proszę o porady i odpowiedzi. Z góry dzięki.
PS. Jeśli ten temat jest w złym dziale proszę o przesunięcie go do odpowiedniego. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14074
Na pewno powinieneś unikać słodyczy czy innych śmieci typu fast food. Ponadto poczytaj podwieszone tematy ułóż dietę, jak masz trochę nadwagi to redukcja/rekomp a potem masówa ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 529 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2122
na podstawie innych tematów ułóż coś sam, wylicz zapotrzebowanie a potem pomożemy

Who dares wins

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak więc poczytałem co nieco i mam już kilka wiadomości.
Otóż obliczyłem moje dzienne zapotrzebowanie, mianowicie obecnie mój organizm potrzebuje 2160 kcal na dobę.

Mam także już wyliczone porcje poszczególnych wartości odżywczych jakie powinienem spożyć w ciągu dnia :
- białko 150 g, jest to 640 kcal
- węglowodany 120 g, jest to 480 kcal
- tłuszcze 115 g, jest to 1040 kcal

Wyczytałem także że dla mojej osoby najlepsze będzie spożywanie od 5 do 8 posiłków dziennie co 2-3 godziny.

Dodam też kilka szczegółów :
-pracuję od poniedziałku do piątku do godziny 22.30 (rozpoczęcie pracy odbywa się różnie, czasem mam na 10.15 i pracuję 12h, a czasem mam na 16.30 i pracuję 6h, ale przeważnie jestem w domu około godziny 23, praca na nogach)
-na siłownię chodzę jak wspomniałem 3 razy w tygodniu, przeważnie w tygodniu idę na trening około północy, zaś w sobotę w godzinach pomiędzy 18 a 20

Mam pytanie co powinno być głównym składnikiem mojej diety, chodzi mi o konkrety, czy ma być to np. mięso z kurczaka, a może potrawy wędzone, czy może też ryby. Chciałbym też wiedzieć jakie przykładowe produkty są bogate w białko, węglowodany oraz tłuszcze i gdzie mogę znaleźć przykłady konkretnych produktów które mogę jeść na codzień w domu, pracy, przed i po treningu.

Proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Zmieniony przez - pablitopl w dniu 2013-01-28 03:29:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14074
Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w podwieszonych tematach z jakiego kalkulatora korzystałeś do obliczenia kalorii? Bo wydaje się to bardzo mało. jako źródło białka: jaja, mięso, ryby węgle: ryż, kasza, płatki owsiane, makaron, ziemniaki tłuszcze: olej lniany, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, migdały poczytaj, a wszystkiego się dowiesz ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przy obliczeniach korzystałem z tej strony http://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html
Nie wydaje mi się że jest tego wszystkiego za mało, mieszkam z kolegą który trenuje 2 lata, od niedawna jest na diecie, ma około 185 cm waży tyle co ja 75 kg i ma jakies 400 czy 500 kcal wiecej zapotrzebowania.
Dzięki wszystkim za rady poczytam o tym jak powinienem się właściwie odżywiac na mojej diecie i jakie produkty są dla mnie najlepsze.
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - pablitopl w dniu 2013-01-29 00:09:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 529 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2122
coś kuleje w tych obliczeniach, więcej białka niż węgli..

Who dares wins

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na przytycie do oceny i ewentualnych poprawek

Następny temat

Dieta sprinter ocena

NutLove