SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajko na miękko czy na twardo?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11147 Napisanych postów 51544 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jajko na miękko czy na twardo na śniadanie o 7:00 godzinie? Czy oba się czymś różnią?

Zmieniony przez - Sheamus w dniu 2012-12-05 16:15:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Nie różnią się, jedz jak Ci smakują. Następnym razem jest temat Pojedyncze pytania od tego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Sama wartość jeżeli chodzi o jajko się nie zmienia,ale smażąc nie zapomnij o wliczeniu tłuszczu<jeżeli na nim smażysz> i innych dodatków które ewentualnie dodajesz:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 635
TomekZ88
Nie różnią się


Jasne, że się różnią. Chociażby czasem i wielkością obróbki termicznej.
W przypadku jaj na twardo dochodzi do całkowitej denaturacji białek, a jeśli będziesz gotował je zbyt długo dojdzie do rozkładu aminokwasów siarkowych, których siarka wejdzie w reakcje z żelazem i stworzy związki, które tworzą m.in taką specyficzną zieloną otoczkę. Takie zjedzone jaja odczuwa się po ok. 2h w otoczeniu (smród na kilometr, je*ie z dupy jakby coś tak weszło i zdechło). W ten sposób tracisz pewne ilości aminokwasów i żelaza, dlatego też z dietetycznego punktu widzenia zaleca się jedzenie jaj na miękko - białko jest poddane lżejszej obróbce i jest lekko strawne.


Zmieniony przez - FinCarre w dniu 2012-12-05 17:32:57

Zmieniony przez - FinCarre w dniu 2012-12-05 17:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Jeśli nie gotujesz ich godzinę, to nie różnią się tak bardzo, żeby sobie tym głowę zawracać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
mam pytanko dotyczące jajek przed treningiem Dwa surowe jajka wypić gdzieś to słyszałem jest to dobre czy złe? cze coś daje>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Źle zrozumiałem temat,sorki do autora. Nie wiem dlaczego przeczytałem czy jest różnica między jajkiem gotowanym a smażonym..:/ Do kolegi szefszefów- złe,jajka poddane obróbce cieplnej są lepiej przyswajane przez organizm.Lepiej zjeść smażone/gotowane. P.S na przyszłość nie wcinaj się z pytaniami w czyjś temat:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
szefszefów
mam pytanko dotyczące jajek przed treningiem Dwa surowe jajka wypić gdzieś to słyszałem jest to dobre czy złe? cze coś daje>?


nie pij surowych jaj. są kiepsko przyswajalne

https://www.sfd.pl/Strawność_białka_jajka__surowe_vs_ugotowane-t716858.html 

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA-POMOC

WHEY premium