SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 172 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7169
A według mnie to nie jest takie oczywiste, nie mówię, że są złe, ale to czy będą jakieś negatywne efekty jest kwestią indywidualna, jedni mogą jeść masę jajek, u innych spowoduje to zmiany w cholesterolu.

Kiedyś oglądałem filmik takiego ogarniętego typa, który właśnie mówił, że jego wyniki badań (cholesterol) bardzo się pogorszyły po wprowadzeniu 3-4 jajek do diety. Stwierdziłem, że warto sprawdzić i u mnie.

Wkleję co kiedyś wpisałem na blogu odnośnie tego tematu:

Miałem bardzo wysoki cholesterol ponad 8 przy normie 3-5. Zawsze miałem wysoki, ale zawsze był w granicach przed tym badaniem. Wtedy lekarz zapisał mi Astrium (statyny) na obniżenie i pamiętam, że mówił, że przy tym poziomie to już tylko leki, dieta i ćwiczenia nie wystarczą.

Jako, że mam dostęp do internetu to zrobiłem research na ten temat i po 30 minutach zaznajamiania się z tematem stwierdziłem, że jestem mądrzejszy od lekarza i żadnych leków nie będę brał.

Dietka i utrata kilku kilogramów swoje zrobiły. W czerwcu badałem cholesterol i wyszło 4.8 - górna granica, ale już w normie i znacznie mniej niż nieco ponad pół roku wcześniej.

Tak się złożyło, że przez jakieś 6 tygodni przed tym badaniem nie jadłem jajek - jakoś się nie wpisywały w moje posiłki, mimo, że zwykle były częścią mojej diety.

Zrobiłem sobie eksperyment, gdzie po badaniu, zacząłem jeść 3 jajka dziennie - odejmując z innych posiłków tak, żeby kcal zostały na tym samym poziomie.

Po 3-4 tygodniach zrobiłem sobie badania ponownie i dosłownie wszystkie wskaźniki poszły w złym kierunku (HDL w dół, a całkowity cholesterol, trójglicerydy, LDL w górę). Różnica nie byłą wielka bo 0.2 w całkowitym, ale myślę, że jeśli jadłbym je dłużej to zwiększyłoby się.

Morał z tego taki, że to czy jajka podbijają cholesterol jest sprawą indywidualną i jeśli ktoś ma problem z wysokim to warto przeprowadzić tego typu eksperyment na sobie.

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/[Blog]_Redukcja__moje_zmagania-t1206537.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 96 dni Przeczytanych tematów 364
dzieki za opinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19324 Napisanych postów 66922 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 558919
Znowu masło wraca do łask wyparte przez tłuscze mix i margaryny.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwna dziura w plecach

nutlove nowy