SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JUŻ W TEN WEEKEND (04-06.10): PUCHAR POLSKI W KIELCACH - INFORMACJE!

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11280 Napisanych postów 72478 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 956187
JUŻ W TEN WEEKEND: PUCHAR POLSKI W KIELCACH

Tegoroczny „Puchar Polski” będzie już 24 edycją tej imprezy. Inauguracja odbyła się w 1990 r w Świnoujściu. Potem „Puchar” krążył od Nowego Targu po Gdańsk i od Wrocławia po Siedlce. Łącznie odwiedził 16 miast, a najwięcej razy, aż 6, organizowano go w Zabrzu. „Puchar” jest największą imprezą jesiennego sezonu w sportach sylwetkowych, przeznaczoną dla elity naszych sportowców i oferującą największe nagrody.
Rywalizacja odbywa się we wszystkich konkurencjach występujących w IFBB:
Kulturystyka kobiet: wszechwag
Kulturystyka mężczyzn: wszechwag
Kobieca sylwetka: wszechkategoria
Męska sylwetka: wszechkategoria
Fitness kobiet: wszechkategoria
Fitness sylwetkowe kobiet: wszechkategoria
Fitness mężczyzn: wszechkategoria
Bikini fitness kobiet: wszechkategoria
Kulturystyka klasyczna mężczyzn: wszechkategoria
Kulturystyka osób niepełnosprawnych na wózkach: wszechkategoria

Wszystkie konkurencje rozgrywane są jako open, bez podziału na grupy wiekowe czy kategorie wzrostowe lub wagowe. Data „Pucharu” jest tak ustalana, aby był on jednocześnie eliminacją do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Kulturystyce. Na „Pucharze” startuje też elita polskich sportów kobiecych, która jest już po swoich Mistrzostwach Świata, rozgrywanych na początku jesiennego sezonu startowego.
Zwycięzcami „Pucharu” byli tak znani sportowcy jak nasz pierwszy mistrz świata w kulturystyce – Mirosław Daszkiewicz (1990-91) i kolejni mistrzowie świata: Bogdan Szczotka, Kamil Majek, Robert Piotrkowicz, Marek Olejniczak, mistrzynie świata w kulturystyce – Ewa Kryńska i Agnieszka Ryk, mistrzynie świata w fitness – Aleksandra Kobielak i Kamila Porczyk, mistrz świata w fitness – Tomasz Pietras, mistrzyni świata w fitness sylwetkowym: Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik, mistrzowie świata w kulturystyce klasycznej: Jerzy Pisulski i Damian Witkowski, żeby wymienić tylko najsłynniejszych.
Ostatnimi laty „Puchar” łączony jest z Mistrzostwami Polski Juniorów i Weteranów, tworząc cały weekend sportów sylwetkowych, zaczynający się już w piątek, a kończący w niedzielne popołudnie. Przy czym te Mistrzostwa Polski służą też wyłonieniu reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata tych grup wiekowych. Impreza daje więc pełen przegląd zarówno najlepszych seniorów i seniorek, jak i najmłodszych talentów oraz dojrzałych wiekiem weteranów.

Na Mistrzostwach Polski będą rozgrywane następujące kategorie:
Juniorki kulturystki (do lat 23) wszechwag,
Juniorki fitness sylwetkowego (do lat 23) wszechkategoria
Juniorki bikini fitness (do lat 23) wszechkategoria
Weteranki fitness sylwetkowego (powyżej 35 lat) wszechkategoria
Juniorki fitness (do lat 23) wszechkategoria
Juniorzy fitness (do lat 23) wszechkategoria
Juniorzy męska sylwetka (do lat 23) wszechkategoria
Juniorzy w kulturystyce klasycznej (do lat 23) wszechkategoria
Juniorzy młodsi w kulturystyce (od 16 do 18 lat) wszechwag
Juniorzy kulturyści (do lat 23) do 75 kg
Juniorzy kulturyści (do lat 23) powyżej 75 kg
Weterani kulturyści (40 – 49 lat) do 80 kg
Weterani kulturyści (40 – 49 lat) powyżej 80 kg
Weterani kulturyści (50 – 59 lat) wszechwag
Weterani kulturyści (+60 lat) wszechwag
Weterani w kulturystyce klasycznej (+40 lat) wszechwag

W roku ubiegłym, zwycięzca Pucharu Polski, Marek Olejniczak, został później pierwszym polskim mistrzem świata w wadze superciężkiej, powyżej 100 kg. Czy zwycięzca tegorocznego Pucharu też będzie miał tyle szczęścia? Oby!

Tegoroczny Puchar Polski organizowany jest przez firmę „Targi Kielce” i będzie połączony z targami fitness. Miejscem rozgrywania imprezy jest okazałe Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach przy ul. Zakładowej 1.

Program weekendu jest następujący:

- 4 października 2013 r. (piątek), godz. 18:00 – 20:00 - weryfikacja uczestników Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów, Hotel ARKADIA, ul. Urzędnicza 13, Kielce.
- 5 października 2013 r. (sobota), godz. 11:00 – Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów – eliminacje i półfinały, Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1.
- 5 października 2013 r. (sobota), godz. 16:00 – oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski i finały, Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1.
- 6 października 2013 r. (niedziela) w godz. 10:00 – 11:00 - weryfikacja uczestników Pucharu Polski, Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1.
- 6 października 2013 r. (niedziela) w godz. 11:00 – Puchar Polski – eliminacje i półfinały, Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1
- 6 października 2013 r. (niedziela) w godz. 16:00 – oficjalne otwarcie Pucharu Polski i finały, Nowe Centrum Kongresowe w Kielcach, ul. Zakładowa 1.

Gwiazdami tegorocznego Pucharu będą:

Andrzej Kołodziejczyk

Kategoria superciężka +100 kg, 183 cm wzrostu, waga startowa 113-116 kg.
Zadebiutował na Mistrzostwach Polski Juniorów 1995 w Ciechanowie, zdobywając brązowy medal. Pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski wywalcza w 2007 r w Białymstoku. Wchodzi w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Baku, zajmując 4 miejsce. To miejsce będzie go „prześladować” przez kolejne dwa Mistrzostwa Europy, w Playa de Aro i w Nowym Sadzie.
W 2008 r zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski, za Markiem Olejniczakiem. W 2009 r staje na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski w Ostrołęce, wygrywając także kategorie open, ale pojawia się także na jesiennym Pucharze Polski w Zabrzu, od razu odnosząc zwycięstwo.
W 2010 r z powodzeniem broni tytułu mistrza Polski w Golubiu-Dobrzyniu i sięga po srebrny medal Mistrzostw Europy w Maastricht. W 2011 r zmienia taktykę, opuszcza wiosenny sezon startowy i pojawia się na jesiennym Pucharze Polski, odnosząc błyskotliwe zwycięstwo nad Markiem Olejniczakiem i Tomaszem Lechem. Jedzie na Mistrzostwa Świata do Bombaju, gdzie odnosi swój życiowy sukces, zostając wicemistrzem świata w kategorii superciężkiej, za Rastislavem Solarem ze Słowacji. W 2012 r zajmuje 3 miejsce na Pucharze Polski (za Markiem Olejniczakiem i Karolem Małeckim), ale wchodzi w skład nielicznej reprezentacji Polski na Mistrzostwa świata w Ekwadorze. Tam walczy dzielnie w finale, nie tylko z rywalami, ale także chorobą (grypa żołądkowa), i pomimo tej rujnującej formę startową dolegliwości, zajmuje 4 miejsce. Jego klasa sportowa ustabilizowała się na takim poziomie, że jest w stanie przywozić medale z każdej największej imprezy międzynarodowej IFBB. W jego kolekcji brakuje juz tylko „złota” z Mistrzostw Świata. czy w tym roku ten wyczyn mu się uda?


Marcin Kosel

Kategoria lekka, do 70 kg, 152 cm wzrostu, waga startowa 65-69 kg
Pojawia się na Mistrzsowtach Polski 2008 w Płońsku, od razy zdobywając srebrny medal, za Grzegorzem Sochackim. Powtarza ten wynik w 2009 r w Ostrołęce, ulegając tym razem doświadczonemu Tomaszowi Błaziakowi. Ale talent i predyspozycje Marcina do kulturystyki od razy były widoczne. Potrzebował czasu na doszlifowanie jakości mięśni i szczegółów. W 2009 r jedzie po raz pierwszy na Mistrzostwa Europy i od razu zdobywa brązowy medal. Rok 2010 zaczyna od tytułu mistrza Polski, a na Mistrzostwach Europy święci wielki tryumf, zdobywając złoty medal!. W 2011 r zmienia cykl startowy na jesienny, zajmując 7 miejsce na Pucharze Polski oraz 5 na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata w Bombaju. W 2012 r wraca na cykl wiosenny, wygrywając Mistrzostwa Polski i przywożąc srebrny medal z Mistrzostw Europy. W sezonie 2013 jego wiosennym celem były Mistrzostwa Arnolda w Columbus, na których pokonuje dwóch mistrzów świata, wracając w glorii zwycięzcy. Teraz będzie walczył o miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Marrakeszu, a tam o swój pierwszy medal na imprezie tej rangi.


Karol Małecki

Kategoria lekka, do 75 kg
Swój pierwszy medal Mistrzostw Polski wywalcza w 2010 r w Golubiu-Dobrzyniu, jedzie na Mistrzostwa Europy do Maastricht i od razu staje na podium, zdobywając srebrny medal. To świadczy o jego wielkim talencie do kulturystyki. W 2011 r koncentruje się na wczesnowiosennych imprezach, zdobywając za oceanem
2 miejsce na Mistrzostwach Arnolda w Columbus, za Włochem Alessandro Zuccaro, rewanżując mu się 2 tygodnie później na pierwszej amatorskiej Olympii w Londynie, wygrywając kategorię do 75 kg. W roku 2012 koncentruje się na jesiennym sezonie, zajmując 2 miejsce na Pucharze Polski, za późniejszym mistrzem świata Markiem Olejniczakiem. Potem jedzie na Arnold Europe do Madrytu, gdzie odnosi błyskotliwe zwycięstwo. Na Mistrzostwach Świata w Ekwadorze, wałcząc z chorobą, zajmuje 6 miejsce.


Mateusz Kołkowski

Kulturystyka klasyczna, kategoria +180 cm, 186 cm wzrostu, 86 kg
Swój pierwszy tytuł mistrza Polski zdobywa w 2009 r w Ostrołęce. Potem startuje na Pucharze Polski 2011, zajmując 3 miejsce, i jedzie na Mistrzowa Świata do Tallina, na których zostaje sensacyjnym zwycięzcą kategorii najwyższej, powyżej 180 cm wzrostu.


Mariusz Bałaziński

Kulturystyka klasyczna, kategoria do 175 cm, 172 cm wzrostu, 75 kg
Jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Na Mistrzostwach Polski 2007 w Białymstoku zdobywa srebrny medal. Debiutuje na Mistrzostwach Europy, zajmując 9 miejsce. Ale już w 2008 r zostaje brązowym medalistą Mistrzostw Świata. W 2009 r wygrywa Mistrzostwa Polski, także w kategorii open, i przywozi brązowy medal z Mistrzostw Europy. W lecie broni barw Polski na World Games na Tajwanie, zdobywając brązowy medal w kulturystyce w kategorii do 80 kg. Na jesieni wraca do kulturystyki klasycznej, zostając wicemistrzem świata. Rok 2011 zaczyna od zwycięstwa na Arnold America w Columbus na inaugurację zawodów w kulturystyce klasycznej na tej imprezie. Zaraz potem odnosi zwycięstwo na Amatorskiej Olympii w Londynie. W sezonie jesiennym wywalcza 2 miejsce na Arnold Europe w Madrycie.


Mariusz Lewandowski

Fitness mężczyzn, kategoria open, 170,5 cm, 72,5 kg
Jego największe sukcesy krajowe to wicemistrzostwo Polski w 2010 r i tytuł mistrza Polski w 2012 r. Wtedy kwalifikuje się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu, skąd przywozi brązowy medal. Sezon jesienny zaczyna od zwycięstwa na Pucharze Polski w Miński Mazowieckim, a na Mistrzostwach Świata w Białymstoku wchodzi do finału, zajmując 6 miejsce. W 2013 r w Kijowie, poprawia ten wynik, przesuwając się na 5 lokatę w niesłychanie silnej konkurencji, pełnej byłych mistrzów świata i Europy.


Joanna Ucińska

Fitness sylwetkowe kobiet, kategoria do 168 cm, 167 cm wzrostu, 54 kg
Na Mistrzostwach Polski 2011 w Częstochowie zostaje mistrzynią kraju i jedzie na swoje pierwsze Mistrzostwa Europy, gdzie od razu wchodzi do finału i zajmuje 4 miejsce. Rok 2012 zaczyna od tytułu wicemistrzyni Polski, ale na arenie międzynarodowej bez większych sukcesów. W 2013 r odzyskuje tytuł mistrzyni Polski i zajmuje 8 miejsce na Mistrzostwach Europy w Santa Suzanna. W jesiennym sezonie jest jeszcze lepsza, awansując do finału Mistrzostw Świata, gdzie plasuje się na 6 pozycji.


Paula Banot

Bikini fitness, kategoria +168 cm, 175 cm wzrostu, 61 kg
Rewelacyjne odkrycie tegorocznego sezonu. Po eliminacjach w Strzegomiu awansuje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Kijowie, gdzie wchodzi do półfinału, zajmując w debiutanckim starcie 10 miejsce na ponad 30 zawodniczek. Ale ma za sobą 8 lat startów w innej konkurencji – disco dance.


Hanna Garboś

Bikini fitness, kategoria do 163 cm, 163 cm wzrostu, 51 kg
Rewelacyjna zwyciężczyni tegorocznych Debiutów PZKFiTS oraz Mistrzostw Polski, także w kategorii open. Swoją karierę międzynarodową zaczęła od Mistrzostw Europy, gdzie jeszcze nie weszła do półfinału, ale na Mistrzostwach Świata w Kijowie było już znacznie lepiej (13 miejsce). Młoda, obiecująca zawodniczka, z wielkimi szansami na przyszłość.


Mariusz Czerniewicz

Męska sylwetka, kategoria do 178 cm, 177 cm wzrostu, 82,5 kg
Rewelacyjny talent w nowej kategorii, wprowadzonej przez IFBB z początkiem tego roku – męskiej sylwetce. W marcu wygrał Debiuty PZKFiTS, potem został wicemistrzem Polski, a na Mistrzostwach Świata w Kijowie – wicemistrzem świata!


Grzegorz Płaczkowski

Męska sylwetka, kategoria do 178 cm, 177 cm wzrostu, 83,5 kg
Kolejny nasz wielki talent w kategorii męska sylwetka, mistrz Polski 2013 oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w Kijowie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 855 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18258
O TAK ! Ten zdecydowanie LEPSZY !!! Gorąco w tym Krakowie ......

Zmieniony przez - MaxMad w dniu 2013-10-07 23:25:53

MaxMad

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9404 Napisanych postów 29745 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725357
Zawody juz trwaja od godziny 11:00

Kilka zdjęć z trasy i z czasu przed zawodami...naszych forumowiczów...Przed i po ładowaniu weglamiW drodze do Kielc..:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 922 Napisanych postów 55281 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336068
tych dwóch ostatnich chyba jakiś melanż poniósł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9404 Napisanych postów 29745 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725357
Wcześnie wstali -to pewnie przyczyna...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 855 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18258
Ale te "dziubki" mogliby sobie darować ...

MaxMad

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 922 Napisanych postów 55281 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336068
a tu na poważnie w video czacie sfd


Zmieniony przez - Bull w dniu 2013-10-05 12:38:18
...
Napisał(a)
Usunięty przez Bull za pkt 1 regulaminu
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 922 Napisanych postów 55281 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336068
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9404 Napisanych postów 29745 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725357
Meska sylwetka-część zawodników jest w Opavie..fitness juniorekbikini juniorek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 922 Napisanych postów 55281 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336068
Jurek popsułeś fotki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 339 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7827
transmisja gdzies jest?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski IBFA-Złotoryja 2013-111-17

Następny temat

Opava 2013

WHEY premium