SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JKD - kto chetny?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 678
CZesc MArta ,sluchaj nie musisz jej skanowac w odpowiednim formacie skorzystaj z ACDsee tam mozesz spokojnie sama sobie przerobic:) Pozdrawiam

Pawel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
trenujesz sztuki walki ,jeszcze jakby sie okazało ze jestes ładna ,to bys miała na tym forum naprawde z górki...;)


Usus est optimus magister
-Brasillian Jiu-Jitsu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4428 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Marta - moze porozmaiwamy o trappingu?...:)

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakryc, uratowales to forum w moich oczach - bardzo chetnie porozmawiam o trappingu.
Od czego zaczac? Jesli chcesz rozmawiac na ten temat, spodziewam sie, ze pewnie masz jakies (choc skromne) pojecie o tej strefie combatu. Jej, glupio to zabrzmialo... Chodzi mi o to, ze nie wiem, czy zaczac od podstaw trappingu w JKD, czy nie. Taaaak... chyba zaczne od korzeni.

Jak wiesz, pierwszym Mistrzem Bruce'a Lee był Yip Man - czlowiek, ktory poswiecil zycie Wing Tsun. To zainspirowalo w pozniejszych czasach Si Jo Lee do gruntownego studium nad usidlaniem podczas swojej pracy nad JKD.
Glownym zamyslem trappingu jest przechwycenie ataku napastnika w taki sposob, aby odebrac mu mozliwosc jego ponowienia (jak by to powiedzial moj kumpel - zwiazanie goscia w kokardke za raczki i czasem za nozki...). Techniki trappingu mozna laczyc sukcesywnie z innymi technikami recznymi (lub noznymi). Ja np. uwielbiam techniki takie, jak pak sao czy bon sao i laczenie ich z boxem. Wedlug mnie liczy sie to, aby technika byla prosta - rzadko kiedy zdarza sie, aby technika skomplikowana byla skuteczna (jesli chodzi o usidlanie), poniewaz osoba wykonujaca sama moze sie usidlic (to najbardziej boli na sparringach...).

Jej, chyba sie rozpisalam. Faceci juz pewnie drzemia przy monitorach. Jesli chcesz, dokoncze nastepnym razem swoj wywod - bardzo lubie trapping i mam duzo do powiedzenia na ten temat (zapraszam do polemiki lub innych wnioskow ;oD). Moze masz jakies konkretne pytania?
Jak zetknales sie z trappingiem? Dlaczego akurat o to zapytales? Napisz cos ciekawego. CMOK!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chlopaki, poczekajcie z tym zdjeciem. I kto powiedzial, ze faceci nie sa powierzchowni??? Docencie mnie lub skreslcie za przekonania, wiadomosci, zaangazowanie. Wyglad nie jest tak wazny, jesli da sie z czlowiekiem porozmawiac (nawet/zwlaszcza, jesli jest to kobieta, ktora miesza sie do rozmowy na malo kobiece tematy...). Ale obiecalam wam, ze zdjecie przesle i to zrobie. Moze nawet dzis? Albo w przyszlym tygodniu? Albo... za dwa. Ale przesle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
nie powierzchowni
tylko wzrokowcy

ja juz widze ze wyjezdzajac z takimi tekstami
bedziesz pasztetem

narka

a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4869 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 42946
Van masz odemnie soga za ten txt.....
Ja tez od razu tak pomyslalem.
Lifter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 678
nie wazne jak wyglada ,wazne ,ze dobrze mowi

Pawel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 678
MArta mam pytanie ,gdzie trenujesz JKD ,tez bym chcial ale we wrocku niestety chyba nie ma


Pawel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4428 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
no to możemy pogadać...:)

Generalnie trapping pochodzi z techniki "lepkich rąk (i nóg)" Wing Tsun Kung Fu, a Jun Fan go odpowiednio zmodyfikował. Tak jak piszesz istotą trappingu jest przechwycenie ręki (zazwyczaj ręki) przeciwnika i uniemożliwienie mu ponownego ataku.
Wg mnie trapping jest jednym ze sposobów na pokonanie boksera (jeżeli zakładamy, że walczymy w stójce).

Nie mam konkretnych pytań, nie chciałem tylko żebys sobie o nas źle myślała...:)
Trapping ćwiczymy jako element treningu.
A dlaczego zapytałem o trapping...nie wiem...gdzieś chyba o tym pisałaś...Pozdrawiam,

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cytat-do Boruty

Następny temat

Witajcie

WHEY premium