SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JEDNO PIWKO , a KREATYNA?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 736 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7098
Witam.

Stoje przed lada dylematem , mam nadzieje że mi pomożecie !
Dziś mam małą impreze ze znajomymi i mam ochote ( 35 stopni celsujsza ) wypic ZIMNEGO browarka (jednego) czy stanie sie coś , czy jeden browarek na nic nie wpłynie, zaznaczam ze biore kreatyne od tygodnia.

Wiem ze kreatyna nawadnia , a alkochol odwadnia ale czy jeden browar moze spowodowac jakies znaczace efekty/defekty ?

Prosze o normalne odpowiedzi , pociski i obrazu zachowac dla siebie , po paru odpowiedziach mozna temat usunac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Alkohol jest jedną z najbardziej powszechnych używek. Zawsze nadaży się okazja by wypić z kolegami, rodziną czy sympatią. Jednak jaki wpływ ma alkohol na nasz organizm i czy możemy go pić będąc na diecie?

Często możemy spotkać się z poglądaem iż jeden rodzaj alkoholu jest lepszy od drugiego podczas diety np. wino vs wódka. Jednak prawda jest taka że każdy rodzaj trunku podąża jednym szlakiem - z żółądku przedostaje się do jelita cienkiego, a następnie do krwiobiegu.
Różnica między 100 ml wina a 100 wódki tkwi tylko w ilości alkoholu oraz kalorii na 100 ml produktu.

Co ciekawe wiele osób po intensywnym weekendzie odczuwa wzrost siły na poniedziałkowym treningu. Jednak nie ma to przełożenia na siłę czy efekty w dłuższej perspektywie czasu, a może mieć odwrotny skutek.

Alkohol podczas diety powinien być spożywany wyłącznie okazjonalnie, w naprawdę symbolicznych ilościach.
Po pierwsze alkohol zakłóca proces trawienia białek i węglowodanów, prowadzi do zaburzeń hormonalnych oraz do natężonej pracy wątroby. Obciążenie wątroby alkoholem, środkami farmakologicznymi, sporą ilością białka czy tłuszczu może prowadzić do jej niewydolności.

Potwierdzone jest również odwadniające działanie alkoholu oraz jego negatywny wpływ na regenerację - dwa bardzo ważne czynniki zarówno podczas redukcji jak i w okresie budowania masy mięśniowej.

Dodatkowo alkohol dostarcza nam bezwartościowych kalorii, szczególnie w połączeniu z napojami o wysokiej zawartości cukru które często mu towarzyszą. Jak również może prowadzić do spadku ilości testosteronu.

Jednak jedno piwo, okazjonalnie nie ma wielkiego wpływu na naszą dietę. To tak samo jakby jeden zdrowy posiłek miał wpływ podczas niezdrowej diety na to czy będziemy lepiej wyglądać. Nie należy również martwić się o równoczesną suplementację kreatyną.

Odsyłam do bardzo ciekawego artykułu Macieja Sulikowskiego-Knife https://www.sfd.pl/art/Trening/Alkohol_a_synteza_białek_mięśniowych-a550.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Pij nic Ci nie będzie to tylko browarek.

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3721
Nic Ci się nie stanie,możesz spokojnie sobie wypić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12791
Nic Ci sie nie stanie , niepowinno tez byc jakich kolwiek spadków .. Chyba że piłbys codziennie przez dłuższy czas

Uważaj po kretce nieżle alko kopie

Pozdrawiam.

Pomóż mi ściągać z Radpishare !:D kliknij ! potrzebuje 50 klikniec do darmowe konta :)
http://www.rapid-share.biz.pl/index.php?d=c1bb74048a5d773b8107cdc90cce668d
http://www.sfd.pl/Karbek_-=-__Początki_-t501318.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 417
Codziennie jak byś pił to tez by Ci nic nie bylo tylko szkoda bo wtedy kreta sie nie wchłania...




Zmieniony przez - KillaBee w dniu 2009-07-15 16:23:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
racja jak bys chlal codziennie to nie ma sensu kreatyny jesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 736 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7098
no ostanio pilem jakies 3 tyg. temu , dzis walne jedno i potem juz do konca brania krety nie bd pił ;D

niezle kopowie powiadasz ;d ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wodka + kreatyna = dobry kop

po piwie nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 171 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3156
jedno piwo na krecie = około 1,3 cm na minus
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1515 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58084
boże ludzie ale macie problemy

korzystajcie z życia dopóki macie czas ;]

pzdr.
1

Członek <<< SHOTTAS Team >>>


Są Rozstępy, Są Postępy:)....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3721
"jedno piwo na krecie = około 1,3 cm na minus"
maniekwaw,powiedz mi kto ci tak powiedział? i w czym te 1,3cm minus???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc , opinnia

Następny temat

Drabinka gimnastyczna- schemat

WHEY premium