SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK KRĘCIĆPIŁKĘ NA PALCU??

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1339 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24537
Niewiem czy bylo jak bylo to odeslijcie mnie do tego postu z tym ale ja sie pytam bo nie znalazlem. Jak kręcić pilke do kosza na palcu?? Jakies linki tez moga byc. Posypia sie sogi. I jeszcze pytanie jakie buty polecacie do kosza?? Do 500zl. Gram glownie na sali i potrzebuje takich glownie do gry ale jak beda dobre do chodzenia to tez nie pogardze :) P.s Narazie mam te nowe Iversony takie
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
W kręceniu piłki na palcu jestem dobry. Umiem na prawej ręce wszystkimi palcami, do tego jak zegniesz palca na pół to na tej wystającej kostce tez, mozna tez podrzucic piłke i jak spadnie spowrotem na palec to dalej sie kreci i rozne takie rzeczy. Jak sie juz umie krecic to wazne jest, zeby sie nauczyc lekko uderzać piłke tak, zeby nie zatrzymała sie i kręciła sie az nam sie znudzi, albo palec zacznie nas boleć To tyle o mnie. Piłka kręci mi sie w lewą strone.

Żeby piłka sie kreciła to musi obracać sie wokół własnej osi i wazne jest zebys ją na początek dobrze zakręcił, bo inaczej nauka bedzie trudniejsza. Najpierw ucz sie kręcic na palcu wskazującym. Teraz jak zacząć ? Trzeba podrzucić piłke leciutko do góry i od razy wprowadzić ją tym rzutem w rotacje. Najważniejsze to to, zeby kręciła sie dokładnie na bok ! Jak masz dużą reke to zakręcaj piłke jedną ręka, bo łatwiej tak jest niz dwoma. Jak zakręcasz dwoma to nie jest to tak dokładne jak jedną. Pozatym musisz duzo cwiczyc i tyle.

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
tez umiem =] podobnie jak and =] heh ja zaczynał trzymajac piłke w prawej rece i ta reka wprawiam ja w obrot ruchem nadgarstka i piłka "wjezdza" na palec takze prawej reki i sie kreci istotne jest zebys tej piłki nie podrzucał wysoki i zeby nie spadała na palec bo 1 - schrzanisz se palec 2 - zeby sie zakreciła to juz trza miec wprawe :/
przedewszystkim duuuuzo ćwiczeń od razu nic nie przychodzi ja sie w domu z nudow nauczyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1339 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24537
SOGI a czy moglibyscie podac w pkt. dla laika jak to zrobic bardzo dokladnie i jakies foto albo filmik tez mile widziane a i w sprawie butow tez sie udzielcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Co do butów to ja sie nie wypowiem, bo dopiero dzisiaj kupiłem swoje pierwsze sportowe buty typowe do kosza.

Z tym kręceniem moge napisac w punktach co i jak, ale filmu i zdjęć nie mam.

Zakładamy, ze krecisz na prawej rece i piłka obraca ci sie w lewą strone.

1. trzymasz piłke w prawej rece
2. robisz ruch nadgarstkiem w prawą strone i lekko podrzucasz piłke
3. wystawiasz wskazujący palec i piłka znajduje sie juz na palcu

Tak jak pavlo mowił - jak dojdziesz do wprawy to ta piłka bedzie sie tak jakby wślizgiwała na ten palec...poprostu bedziesz miał taką wprawe w podrzuceniu tej piłki, ze bedzie idealnie na styk wlatywała na palec. Potem jeszcze mozesz sie nauczyc innych rzeczy bardziej freestylowych np: jak juz kreci ci sie ta piłka na palcu to potem kładziesz ją na lewą ręke i piłka ci szybko przejeżdża po ręce, potem klacie i drugiej rece i takie kółeczka moze sobie robic To umiem...gorzej z takim kreceniem tylko za plecami...

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 388 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4216
ja jak sie zaparlem to nauczylem sie w 3 dni chyba pozniej tylko udoskonalalem technike

ostatnio naprzyklad naumialem sie krecic na palcu, odbic pilke kolanem i znow trafic na palec zeby w dlaszym ciagu sie krecila

ja krece w prawa strone na prawej rece, a lewa "dokrecam" pile najpepiej na wierzchu paznokcia bo wtedy jest najmniejsza powierzchnia tarcia i najdlużej sie kręci

>>>> I Love This Game <<<<
===== SFD BASKET SQUAD ====
http://www.sbs.friko.pl najlepszy site o streetballu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 388 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4216
jeszcze probuje przelożyć pilke z jednej ręki na drugą za plecami ale kurde zawsze o cos zachacza... ale powoli moze sie nauczy...

ten numerek z toczeniem pilki po rekach jest spox pozniej mozna dokrecac juz popychajac tylko nadgarstkiem

>>>> I Love This Game <<<<
===== SFD BASKET SQUAD ====
http://www.sbs.friko.pl najlepszy site o streetballu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Jak juz umie sie zrobić kółko to pojawia sie problem: jak zrobic dwa kółka nie mowiac o trzech Teraz ju tych kółek moge robic hoho i troche Polega to na balansie rąk i kręceniu piłki po ZEWNĘTRZNEJ części rąk a nie wewnetrznej.

Mi sie juz powoli udaje takie cos: robie kółeczko po rękach i klacie z przodu i jak zrobie całe to przekładam piłke i robie taką samą droge, ale za plecami Oczywiscie przekładam to nie ściągam piłke i puszczam od nowa - to jest jedna JAZDA potem prubuje znowu do przodu przełożyć i robić opanowane juz kółeczka, ale to juz nie wychodzi (narazie)
1

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1339 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24537
A w sprawie butow kto sie udzieli?? Maja byc do gry na sale a najlepiej i na asfalt zeby sie nadawaly i zeby nie przekroczyly 500zl dzieki za porady z palcem (bez skojarzeń ) jak mozecie wrzucie jakis tutrial i teraz pomozcie w sprawie shoes'ów znaczy sie butow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
w sumie o butach było juz duzo pisane... ale chodzi o to ze jak chcesz na asfalt to patrz przedewszystkim na grubość bieżnika oraz szycie z przodu tam sie najczesciej rozwala but na hale polecam reebok lub and1 zalezy od szerokości stopy=] bo buty i te i te są porządne aha i najważniejsze zeby but był za kostke !! bo za je bi scie łatwo skrecic kostke zwlaszcza na meczu przy zbiorkach i ogólnie lądowaniach jak ktos cie popchnie w powietrzu lub cosik... gdbyby nie but za kostke pewnie miałbym juz poskrecana kostke... a tak to sie obeszło na bólu chwilowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Ja w tych AND 1 to mam tak kostke pół zakrytą, a pół odkrytą. Wiedziałem o tym elemencie jeszcze przed zakupem, ale te buty sąwypas...wogole inne mi sie jakos nie podobały.

Co ?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pogoda a bieganie :(

Następny temat

czy to jest optymalny trening?

WHEY premium