SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAKIE OKULARY PŁYWACKIE?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 130331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3356
Spójrz na datę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Witam wszystkich, mam wielką prośbę. Potrzebuję okulary do pływania tylko, że mam problem z głęboko osadzonymi oczami i większość okularów mi nie pasuje, bo nie da się ich dopasować. Kilka dni temu kupiłem okulary marki Aqua Speed, przymierzałem w sklepie, wydawały się ok, ale dziś po założeniu na basenie zaczęły strasznie parować. Gdzieś powietrze znalazło dostęp i para na szkiełkach uniemożliwiała pływanie. Czy ktoś miał taki sam problem z trudnością doboru okularów? Może powinienem kupić jakiś model z bardzo małymi szkiełkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 105
ie wiem co sie dzieje ale posiadam od kilku dni okulary do plywanie speedo speedsocet mirror lustrzanki i nie wiem czemu ale zostawiaja po godzinie plywania straszne odciski czerwone ktore sie utrzymuje ze 4 godziny....Co jest grane reklamowac okulary? Rozmawialem z jakims innym uzytkownikiem i on zadnych odciskow nie ma...Macie jakies pomysly??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
nie tylko od powietrza parują okularki. Jako zawodowy pływak polecam szwedki, jednak wiele osób ich nie lubi bo to są okularki bez gumek. Warto sprawdzić czy dane okularki mają coś takiego jak anti-fog. Należy też o nie odpowiednio dbać. Nie mazać paluchami po szkiełkach, warto używać płynów do czyszczenia. Są specjalne - w nazwie często mają anti fog np. http://swimshop.pl/sklep/okulary/akcesoria_do_okularow/prd,ARENA PŁYN ANTIFOG SPRAY,rid,17648.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
wiele też zależy od osoby. Szwedki mam już 9 lat, ciągle tą jedną parę. Wcale mi nie parują. Mam też DIANA Cosmo i one po kilku latach zaczęły parować. Niestety diana się wycofuje. Coraz ciężej znaleźć ich produktu, albo są bardzo wybrakowane nad czym ubolewam bardzo.
Z odciskami bywa różnie, zależy od człowieka i jego nazwę to predyspozycji. Wypróbowałam już wiele firm. Nie znalazłam ani jednej, po której nie miałabym odcisków. Jeszcze co do parowania, wiele może zależeć od firmy. Jednak w tym wypadku renomowane firmy typu Speedo, Arena które istnieją na rynku od lat są lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
Jak dobrać okularki? Źle dobrane będą parować, przeciekać i zostawiać odciski. W sklepie lekko przyciskamy do oczu okularki i puszczamy, powinny się one tak utrzymać przez kilka sekund, moim minimum jest 5sek. Trzeba zwrócić uwagę na regulację noska. Jedne mają takie ząbki co nam ogranicza regulacje, inne są na gumce, która czasem lubi się przesunąć a inne na sznureczku. Tu znowu kłaniają się szwedki, nosek to sznureczek, można go na długość idealnie dobrać. Gumka trzymająca okularki również musi być wyregulowana. Za ciasna zostawi odciski, za luźna spowoduje przeciekanie. Dlatego ważne jest aby sprawdzić w sklepie jak nam się trzymają okularki nie zakładając gumki.
Słowo o Speedsocetach: mam wobec nich mieszane uczucia, jedna koleżanka w nich pływa i bardzo chwali, drugiej ciągle parują, przeciekają. Nie można się sugerować, że komuś podpasowały, nam nie muszą. Każdy człowiek jest inny przecież.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4326
k***a! Kupiłem Speedo Futura Biofuse, bo poprzednie mi przeciekały. W sklepie mierzyłem, wygodne, pasowały dobrze. Od razu pojechałem z nimi na basen i co się okazuje?! Przeciekają! Już w pierwszy dzień! Dopasowywałem je na sto sposobów, a przecież nie o to chodzi, żeby mi krew nie dopływała. Jestem zdegustowany! Polećcie jakieś okularki, które NA PEWNO nie będą przeciekać! Mogą być drogie, bo już nie mam siły.

Buckie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
ja osobiście pływam w speedo speedcocket mirror, wczesniej plywalam w diana cosmo ale zostaly juz wycofane i jeszcze lubie szwedki speedo. Na speedsockety nie narzekam, nawet wygodne, nie mam zadnego problemu z przeciekaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Ja też bym wybrał szwedki Speedo. Fajna opcja za nieduże pieniądze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58
z tym, że szwedki nie każdemu odpowiadają, są dość niewygodne, szczególnie na początku. Można się do wszystkiego przyzwyczaić. Towarzyszyły mi na wszystkich zawodach ze względu na świetną regulację noska, bo w końcu jest to sznurek z gumową otoczką, no i do tego fajnie się prezentują.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

programy rowerowe

Następny temat

bieg taktyczny na 300 i 600 metrów

WHEY premium